Skla(okna)

Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Skla(okna)

Příspěvek od stani »

Čištění:
Glassworkz Optical(i na vnitřní čištění), Streak Free Window, a případně další.

Hloubkové čištění a leštění
:
Gtechniq G4, CarPro CeriGlass, popř. nově GlassCleaner(zatím žádné reference).

Protekce:
asi nejlepší je Gtechniq G1(vydrží až dva roky), nebo Gtechniq G3.(u obou přípravků je bezpodmínečně nutné před jejich aplikací použít Gtechniq G4). Popř. nově NanoGlass(zatím žádné reference).
Naposledy upravil(a) stani dne úte 04.06.2013, 14:53, celkem upraveno 1 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

naše výrobky jsme poslali k nezávislému testu zde jsou první postřehy
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 593&type=1
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

krchovman píše:naše výrobky jsme poslali k nezávislému testu zde jsou první postřehy
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 593&type=1
Ta stránka nějakého člověka na Facebooku, který navíc odkazuje, že si to aplikoval nějaký jeho známý, má být jako ten nezávislý test? Navíc on ani nic netestoval, pouze si to aplikoval - a ještě k tomu chybně: píše, že to vyčistil, ale už nic nepíše o hloubkovém čištění a vyleštění a pak píše, že přes ten nano produkt dal ještě vosk!!! :shock: :!: :roll:

Pokud tam ten vosk aplikoval hned, tak tím narušil přilnutí toho nano produktu(ty musí přijít na holý, čistý a odmaštěný povrch, navíc ne dohromady s jinými produkty!), tedy vlastně veškerá práce přišla vniveč.

Tyto nano produkty jsou totiž protekce. Vosk je také protekce. Buď, anebo. Buď dám vosk anebo dám nano produkt.
Vosk se dává na lak, aby se zvýšil lesk a zároveň byla jeho protekce.
Pokud dám vosk na nano produkt(který je vlastně také protekce laku), tak docílím akorát toho, že zaleštěním zruším tu nano vrstvu.

Na udržování nano vrstvy se používá pouze ruční mytí s kvalitním a šetrným šamponem a např. produkt Reload(o jiném doporučeném prostředku jsem zatím neslyšel).

Jak vidno, stále hodně lidí pořád nechápe, co je na co a že postup musí být vždy stejný.

Navíc toto vlákno je Skla(okna).
Naposledy upravil(a) stani dne ned 05.08.2012, 15:24, celkem upraveno 1 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

toto vlákno je o sklech ...... ,,Ze perfektne funguje na skle už majiteľ potvrdil, keď jazdil v prietrži mračien bez stieračov,,
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

krchovman píše: ...keď jazdil v prietrži mračien bez stieračov...
Tohle umí i ten nejlevnější koncentrát od Sheronu do ostřikovačů (taková ta malá lahvička nahoře s odměrkou). Stačí ho naředit jen o chlup míň a nad stovku stěrače vůbec nepoužívám. Musí se jen přetrpět těch prvních asi pět vteřin, než se kapky dají do pohybu. Čím víc prší a čím rychleji jedu, tím je to lepší 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Jimmi píše: Tohle umí i ten nejlevnější koncentrát od Sheronu do ostřikovačů (taková ta malá lahvička nahoře s odměrkou).
Jasně, máš to odzkoušené: nano versus "nejlevnější koncentrát". :P :roll:

Lidi, detailing není o nějakých náhradních řešeních, to co máte doma nebo co používáte vy, ("tedy to musí být to nejlepší"), ale o produktech a postupech které jsou jasně dané a bez kompromisu. :wink:
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

Jimmi píše:
krchovman píše: ...keď jazdil v prietrži mračien bez stieračov...
Tohle umí i ten nejlevnější koncentrát od Sheronu do ostřikovačů (taková ta malá lahvička nahoře s odměrkou). Stačí ho naředit jen o chlup míň a nad stovku stěrače vůbec nepoužívám. Musí se jen přetrpět těch prvních asi pět vteřin, než se kapky dají do pohybu. Čím víc prší a čím rychleji jedu, tím je to lepší 8)
:cry: já už se bojím cokoli kamkoli o nanotechnologiích napsat protože všude jsou tak prudce inteligentní lidi co všechno ví, všechno znají a od všeho mají klíče.... :roll: ty ,,levné,,(protože v porovnání s účinností to není pravda) vodičky jsem používal i já, po jedné jízdě do HR to bylo pryč, nano tam mám už 5(více než 5)měsíců najeto cca6tis na jedné aplikaci z 30ml sady za 259,- takže mi zbývají ještě 2-3aplikace z této sady,což je ještě minimálně 2roky, kdy nemusím každý měsíc leštit okno , ani lít do ostřikovačů serepatičky, které jsou na bázi ropných trakcí(což není příliž eko)....jel jsem z českého krumlova vdobě kdy tam byla ta kalamita ,po cestě tekla řeka ,voda zvedala víka kanálů ...ale to nemá cenu cokoli zde rozvádět, prostě kdo nezažil neuvěří :!:NAo mě neživí, je to koníček , ale to s čím se setkávám....se divím , že není země ještě pořád placatá...... :lol:
Naposledy upravil(a) krchovman dne ned 05.08.2012, 20:13, celkem upraveno 1 x.
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

krchovman: to máš marný, takoví rozumbradové budou všude. Podívej se třeba do vlákna o brzdách. Je tam prostředek přímo na to určený, vyzkoušený, ale je tam příspěvků od x lidí, co radí nějaké náhražky, které jsou údajně dobré ne-li lepší a to pouze z jednoho důvodu - že je používají oni, tak to prostě musí být nejlepší. :roll:

Přitom oni ty detailingové prostředky(vč. nano), nikdy neozkoušeli a ani možná o nich dosud neslyšeli, proto dávají tak ostentativně najevo svou neznalost tím, že ty jejich řešení jsou ty jediné správné a nejlepší.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

stani píše: nano versus "nejlevnější koncentrát"
Vidím, že jsem strhnul vlnu nevole :D

Já jenom chci od těch "zaručeně odzkoušených řešení" něco navíc, a prokazatelně. Takže když mi na sklo najdete něco, aby se mi tam nelepily mouchy, budu jedině rád a klidně si i předplatím.

Jinak nano je dneska každá sračka, ale mělo by se s tím slovem asi šetřit. Čistě po technické stránce by to mělo být něco vytvořené pomocí nanotechnologií a to i sebelepší vodička na auto být pricipielně nemůže, opravdu. Jinak je to jen parazitování na módním slově a budí to ve mně nedůvěru.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

a už je to tu zas :lol: nevím co jsi , ani kdo jsi, ale v našich výrobcích jsou skutečně nanočástice křemíku ,které jsou rozloženy v lihovém nosiči pro materiály nesavé a ve vodním nosiči pro materiály savé. v obou případech je přidaný stabilizátor, který je ,,drží ,,od sebe, proto je nutné je spotřebovat do jednoho roku od výroby, protože pak přestává být stabilizátor učinný a v rostoku dojde ke shluku nanočástic.když už je ale nanesu na materiál, (dřív než dojde k vyprchání stabilizátoru)tak se spojí a drží cca 5 let a pak dalších cca 8 let degradují do,,ztracena,,
ale myslím si , že kdyby jsi byl tak chytrý jak se prezentuješ v oblasti nanotechnologií , tak to by jsi měl přece všechno vědět :wink:
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Nano je předpona znamenající deset na minus devátou. A nanotechnologie jsou manipulace na úrovni atomů. Doporučuji si zjistit něco třeba z Liberecké univerzity, ta je u nás s nanotechnologiemi nejdál a drží několik světových prvenství.
Pojem "nanočástice" podle všeho vůbec nic neznamená.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

je to přesně tak, jak to píšeš! 8)
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Nechci dělat reklamu, pouze se podělit o zajímavou zkušenost. Před časem jsem začal shánět nějaký tekutý stěrače. Dřív jsem používal pouze náplň do ostřikovačů od Sheronu s nějakou sračkou uvnitř, která odváděla líp vodu. Výdrž vždy pár set km.
Už jsem byl rozhodnutej pro něco z detailingshop.cz, ale v Olomouckým tunningu mi doporučili tohle:
http://www.nanosterace.cz/
Cena cca 160,-
Před nanesením jsem všechny skla očistil jednoduše kuchyňskou houbičkou a ceroxem (optický leštivo) ve vodě a vytřel do sucha. Nic víc. Následná aplikace jedné složky a po půl hoďce druhé. Pak se to má nechat v klidu působit. Sice jsem se při aplikaci v zavřené malé garáži asi trošku přiotrávil výparama (izopropylalkohol), ale jeden ibáč bolest hlavy hned spravil.
No a výsledek? Už v padesátce ve městě kapky krásně utíkají nahoru. Ale hlavně je to úplnej výsměch všem, co ráno rozmrazujou a škrábou okna!! Já jsem po noci v horách (-18°C) přišel a jemně metličkou ometl jinovatku a hotovo. Celá ulice škrábala jak o život. Pro mě fakt neuvěřitelný.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Díky za upozornění na nový (nano) produkt.
Konečně se začínají objevovat ekvivalenty k drahému (nebo u nás předraženému?) Gtechniq.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
Petan
Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 14.11.2005, 18:32
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od Petan »

měl bych dotaz a doufám že to není OT ale potřeboval bych nějak dostat z bočního skla bordel po svařování ptž ten umělec od kterýho jsem auto koupil nebyl Automechanik ale KOZODRB
Máte stím někdo skušenosti ( leštění nebo chemie ) ?
Toyota Corolla G6 1.4 1998 EX
Toyota Corolla G6R 1.6 1999
Lexus IS250 2005
Odpovědět

Zpět na „Péče o vzhled - detailing“