Plasty

Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Plasty

Příspěvek od stani »

Dlouho byl nedostižnou jedničkou Black Wow, ale už je delší čas překonán Gtechniq C4 (účinnost až dva roky).
Dalším zajímavým produktem je např. New Look Trim Gel od Chemical Guys, ale také novinka Cquartz DLUX od CarPro(zanedlouho bude mít v nabídce chemicalguys.cz).
Naposledy upravil(a) stani dne ned 08.03.2020, 11:50, celkem upraveno 3 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Black on Black - novinka od Chemical Guys
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Plasty

Příspěvek od stani »

Tak jsem zakoupil ValetPro Dionysus Trim Glitz, zdá se mě to prakticky stejné jako Black Wow, ale cena je úplně jinde. Nesmyslně velké balení, klidně to stačí pro tři lidi.
Vzhledem k účinku a ceně, je to asi nejlepší produkt na plasty, v poměru výkon/cena.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Re: Plasty

Příspěvek od meryz.07 »

Zajímá mě to black on black....já těm sprejům prostě nevěřím...nevím...proto mě zajímá kvalita výrobku :-) Já používám endurance od Meguiars a chtělo by to rozšířit o další druhy :-)
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Plasty

Příspěvek od stani »

Můžeš si ho zakoupit za 369Kč u chemicalguys.cz. Ale mám info, že je založen na silikonové bázi. A já tedy mám se silikonem velmi nedobré zkušenosti.

Mě u přípravků na plasty také vadí všeobecně menší doba účinnosti (s výjimkou drahého Gtechniq C4), a také to, že většina uvádí, že je i na gumu a pryže, i když zde to má minimální účinek (dobře popsáno je to zde).

Chtělo by to vyzkoušet Cquartz DLUX.

P.S.: Endurance Meguiars je ale jen na pneu, na gumu, tedy ne na plasty, ne?
Naposledy upravil(a) stani dne ned 08.03.2020, 11:47, celkem upraveno 1 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Re: Plasty

Příspěvek od meryz.07 »

Přesně jak říkáš...hlavně ta kratší doba ůčinnosti...zase druhś věc je, jak často člověk ošetřuje...já nanáším pravidelně tak 2x do měsíce a pozoruji delší ůčinnost než znamí, kteří to udělají jednou "za čas"....to stejný s pneu...ano, endurance je na pneu, ale znám spoustu lidí, kteří to také pužívají na plasty...prostě mi to vyšlo ze všech přípravků nejlíp...je fakt, že plast je po tom trochu mastný, ale ne moc...proto hledám fakt něco, co vydrží a bude to i bez toho mastnýho efektu, což se mi nepovedlo teda u žádnýho přípravku...
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Plasty

Příspěvek od stani »

Takže po dvou měsíčním používání, musím korigovat svůj názor na ValetPro Dionysus Trim Glitz - je to stejné (možná ještě horší) jak ostatní přípravky, tedy velmi krátká doba účinnosti. Zdá se mi, že prakticky ten samý přípravek (ovšem za jinou cenu) - Black Wow, má delší dobu účinnosti, než tento.
Takže asi nezbyde než se vrátit k drahému GTechniq C4... :(
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Plasty

Příspěvek od stani »

Po negativní zkušenosti s ValetPro Dionysus Trim Glitz - zřejmě je tam obsažen silikon - před tímto důrazně varuji, u všech přípravků pro plasty, na bázi silikonu, vypadá výsledek sice první dny velmi hezky, ale po (krátkém) čase se to změní dramaticky k horšímu, vypadá to pak ještě hůře než před aplikací samotného přípravku.

Nyní se zdá, že jsem našel zdatný ekvivalent k drahému GTechniq C4: a to CarPro DLUX.

Jasně, cena není zrovna malá, ale vzhledem ke kvalitě-účinnosti, je přijatelná. Hodnotím po třech měsících použití a řadím zatím k tomu nejlepšímu.

-----------
Doplnění 25.5.2017: CarPro DLUX je přípravek pro exteriér. Pro interiér doporučuji Prima Nero (viz můj příspěvek níže).
Naposledy upravil(a) stani dne čtv 25.05.2017, 15:56, celkem upraveno 2 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Mirom
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 28.12.2016, 20:48

Re: Plasty

Příspěvek od Mirom »

Neviete ako odstranit mastne/leskle flaky na palubovke od cistiacich utierok Turle? Vodou ani jarkovou vodou ani detskymi obruskami sa to nezmenilo...
Strati sa to casom? (Auris TS)
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Plasty

Příspěvek od stani »

No, já na čištění vnitřku používám výborný Green Clean od Chemical Guys a speciálně pro palubovku (apod.) Prima Nero - pak to vypadá velmi dobře, skoro jako nové. :wink:
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Odpovědět

Zpět na „Péče o vzhled - detailing“