Karosérie

Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

:shock: nerozumím.
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

aczasa píše:No jo.. protoze na ty opravdu fungujici pripravky neni mozne udelat negativni nazor. .:-) JInak by se dostaly do kategorie "jako ojebavka". :-) Neboj, zkusil jsem kde co a nejlevneji mi vychazi po deseti letech komplet prelakovat... Mas to pak mnohem hezcejsi nez kdyz to bude kazdy rok balzamovat... Obzvlaste jak se budes priblizovat k deseti letum.
jo jo :D
To znám, "zkusil jsem kde co" a pak vyleze, že z detailingových produktů vyzkoušel jen "ty" ze supermarketu. :lol:

Můžeš mi prosím konkrétně z toho "kde co" vyjmenovat produkty které jsi použil od nejznámějších značek, které uvádím v prvním příspěvku dole(hnědou barvou)?
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

to stani

Příspěvek od krchovman »

stani , na tvůj dotaz, respektive na dva tvé dotazy jsem odpověděl, můžeš na ně reagovat? Než se to tu zase ztratí v propadlišti nesouvisejících příspěvků pana x :lol:
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

No reagovat můžu, ale na co? Že ti to slezlo, nebo že to nefunguje na ptačí trus? Tak to je špatně. Vč. toho "šmyrgl vzduchu".
To by nemělo mít vůbec vliv.
Mrkni ještě jednou na to instruktážní video s CQuartz od CarPro. To není žádný trik ale skutečnost. Už se mě několikrát stalo, že jsem měl menší škrábanec na dveřích od jiného auta od dveří(asi u supermarketu), normálně jsem to setřel mikrovláknovou utěrkou na kterou jsem kápnul trochu lihu, šlo to pryč, akorát se samozřejmě v tom místě setřela ta nanovrstva - musel jsem ji obnovit(trošku mě ještě zbylo).
Jinak jak víš, Avensis má lakování až dolu, na prahách, není tam žádný plast a od kamínků není nic odřeného a to jsem jezdil i dálnice, okresky, město, zkrátka všude. CQuartz tam mám od začátku léta - při šetrné údržbě(žádné mytí v kartáčové myčce), to má vydržet až dva roky - a jak to tak pozoruji, tak to také bude. Akorát vždy po 3 měsících používám na "oživení" doporučený Reload také od CarPro.
Věřím tomu, že by to mělo až ty dva roky vydržet. :)

Známí se mě také ptali, haha, máš tam nanotechnologii za 5 tisíc a vidíš auto máš špinavé jako já. Jasně, i když se někde(dle mého názoru mylně) píše, že nano vrstva odpuzuje prach, špínu, atd, tak podle mě je to nepřesné. Ta nanovrstva chrání tu vrstvu pod ní(lak, sklo, apod) a tu špínu zachytává.
Ten efekt přijde pak, když já teď přijedu k ruční myčce se špinavým autem od zaschlé sněhové břečky spolu se solí a auto jen tlakovou pistolí opláchnu - a vše je pryč! :D
To pak ostatní nechápou jak je to možné, že oni to musí drhnout kartáčem a stejně to dolu nejde a pak stejně musí jet na kartáčovou myčku a já to jen opláchnu a auto je nejen čisté ale i vyleštěné - protože ta nanovrstva chrání i ten vyleštěný lak - co jsem před tím vyleštil - což byl předposlední krok, před nanesením nano keramiky. :wink:
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Hi Hi hi... me teda staci taky bohate wapka u baraku a mam auto ciste naprosto hned.... Ach jo.. bav se s volem o sobote, kdyz jde v patek na poravzku.... :-) Premyslejte i o tom, az budete mit auto deset let a pul milionu km, tak kdyz neutratite nic, usetrili jste si na novy lak. :-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Navrhuji aczasu zcela ignorovat. Alespoň já to tak budu dělat. Protože je nejenom blbec, ale navíc ani neumí počítat.
howg!
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

:-) no jo.. je to presne jak rikas... A navic mam auto spinave a podrapane a vubec jenom mlzim vodu... vlastne ani toyotu nemam.. :-)))))) Radsi ignoruj cele toto tema a sekci, protoze je to polopravda za pololzi..... A cista komerce....
Back in Czech.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Psss. cim to teda je na te kapote, kdyz ne teplotou? to jako myslis opravdu "drsnym" vzduchem v OSTRAVA!!!
Back in Czech.
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

stani píše:..........

Známí se mě také ptali, haha, máš tam nanotechnologii za 5 tisíc a vidíš auto máš špinavé jako já. Jasně, i když se někde(dle mého názoru mylně) píše, že nano vrstva odpuzuje prach, špínu, atd, tak podle mě je to nepřesné. Ta nanovrstva chrání tu vrstvu pod ní(lak, sklo, apod) a tu špínu zachytává.
Ten efekt přijde pak, když já teď přijedu k ruční myčce se špinavým autem od zaschlé sněhové břečky spolu se solí a auto jen tlakovou pistolí opláchnu - a vše je pryč! :D
To pak ostatní nechápou jak je to možné, že oni to musí drhnout kartáčem a stejně to dolu nejde a pak stejně musí jet na kartáčovou myčku a já to jen opláchnu a auto je nejen čisté ale i vyleštěné - protože ta nanovrstva chrání i ten vyleštěný lak - co jsem před tím vyleštil - což byl předposlední krok, před nanesením nano keramiky. :wink:

přesně o tom to je, myslím, že ,,Q ,, je luxusní výrobek pro fajnšmekry jako jsi ty (v dobrém smyslu) ,který ochrání lak i proti menšímu mechanickému poškození.To co mám já, je vodička, která ti pomůže s mytím , jak píšeš výše a třeba proti poškrábání kartáčem(né ocelovým)
víceméně je to pro mne nová věc a stále to testujua pozoruju, zatím(samozřejmě moje ,,neobjektivní,,)musím říct, že poměr cena výkon je uspokojující.
p.s. já jsem psal, že to ochrání lak proti trusu, né že neochrání...
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Takže nejnověji:

momentálně nejlepší maloobchodně prodávaný produkt je Opti-Coat od Optimum.
Není ho potřeba neustále obnovovat, jako u produktů na bázi vodního skla, vrstva je mnohonásobně silnější, je tedy i více mechanicky odolnější (proti škrábancům), životnost je delší.

Ovšem je tu prý ještě něco lepšího, Matěj Vepřek(jinak velký odborník na detailing) slibuje ještě lepší produkt, který sám importuje z laboratoří z USA. Prý ještě větší mechanická odolnost, dobré reference.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Import z laboratori z USA.. :-D :-D Mno nic... Hele, kdyz teda das takhle dva "produkty", tak aspon uved, ze jeden vylucuje druhy... Pan Veprek jasne rika, ze nic jako jeho neni na trhu dostupne nebo je to bluff a hned nad tim mas neco, co by presne melo byt to, co nema existovat.. :-D At zije marketing..
Jinak za 23k Kc uz je komplet celolak na auto...
Mimochodem u novych aut je packet protection a nejaka ta ochrana laku keramikou ci kremikem (at uz je to ve skutecnosti cokoliv :-)))) primo v ceniku za nejakych 14 - 17k Kc.... :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Nová stránka: BezOplachu.cz
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Buldouš
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02.05.2012, 21:18
Bydliště: ORLOVÁ

Příspěvek od Buldouš »

kouknul jsem na Bezoplachu.cz ale nechápu jak můžeš umýt celé auto z jednoho kbelíku bez oplachu.Začínáš od střechy a postupuješ dolů,to pak tou kalnou vodou pořád "myješ"? To už musíš i tím bordelem škrábat lak.
Já používám Turle wax extreme nano-tech (wash Wax) a občas, od stejného výrobce leštěnku polishing wax.
Naprostá spokojenost a nejlesklejší auto v ulici.
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

Tak dnes jsem na zkousku koupil v Lidlu ten jejich vosk, co dnes zacla akce. Tak jsem zvedav jaky bude.
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Sim sim.. mam napad.... Kdyby jako nekdo mel zajem, tak jsem snad konecne prisel na to, jak se efektivne zbavovat spiny na karoserii. Jde o to, ze odpojime baterku od kostry na karoserii a pripojima tam plus pol, minus k zemi. Pote by mela vetsina castic odpadnout, neb jsou z velke casti drzeny pouze slabimy elektrickymi interakcemi. :-) Co Stani na to?
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Péče o vzhled - detailing“