Karosérie

Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Karosérie

Příspěvek od Viper54 »

Čoveče,asi mám kliku,ale už spoustu let jsem po takový silnici autem nejel. :roll:
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Karosérie

Příspěvek od stani »

Cca před týdnem na mém Avensisu (r.v. 2007): dekontaminace s TRIX, umytí, a následně 2x Prima Epic:
2019.jpg
(151.13 KiB) Staženo 1209 x
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Karosérie

Příspěvek od m5t »

No hezké to máš, ale jak dlouho to tak vydrží, vítr nafouká něco pylu, dneska v tv avizovali písek ze sahary a do toho jeden zbloudilý mráček s pár kapkami deště a je po kráse - žluté flekance po celé karoserii, létami jsem zjistil že pro každodenní ježdění je investovat love a čas do detailingu je k prdu, dneska to už jen vemu tlakovkou, pak umyju šamponem s voskem a nakonec spláchnu vodou, víc už je nad rámec co jsem ochoten tomu věnovat. To samé lze pořídit za pajdu v "expres myčce", je to dokonce časově výhodnější.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Karosérie

Příspěvek od stani »

Jasně, tato sekce je o detailingu - tedy pro lidi kteří se tomu věnují a chtějí to.
Ne pro lidi, kteří tomu nefandí. :wink:

Asi nemá cenu vysvětlovat nebo přesvědčovat tyto lidi o tom, že mi na auto sice napadá pyl nebo písek ze Sahary, sníh, špína, atd., tak jako každému i bez detailingu (i když u mě se toto všechno drží na povrchu méně), ale stačí opláchnout, a auto zase září. Plus další věc je ta, že o lak je pečováno, povrch laku neoxiduje, nepenetrují se do něj nečistoty, polétavá rez, organické a anorganické nečistoty, lak (a i vzhled celého auta) je pořád výborný a svěží.
Zkrátka, rozdíl ve vzhledu u stejně starého auta s detailingem a bez něho, je markantní.

Nechci se chlubit, ale neustále se mě někdo ptá, jak je možné, že moje auto vypadá pořád tak dobře. Asi čekají odpověď, že používám nějaký "kouzelný proutek". :D Když jim odpovím, že "kouzelný proutek" např. ve formě nějakého zázračného prostředku, kterým stačí auto jen postříkat neexistuje, ale že je to třeba "vzít do teplejch" a vybrat si prostředky, kterých je všude k dostání hafo, tak protáhnou obličej a odejdou, pár jich akorát poznamená: "ale to je asi hodně práce, ne?". Ano, je to "hodně práce", lepení lodí do lahví, ledové sochařství, modelová železnice, atd., atd., je také "hodně práce"... :)
Naposledy upravil(a) stani dne pát 26.04.2019, 11:42, celkem upraveno 2 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Karosérie

Příspěvek od biscuit »

mozna by tady nekdo vedel, jak se zbavit stareho vosku, ktery mi po jakemkoliv namoceni auta vzdycky nekde vytece z nejakych spoju a zustanou po nem bile fleky. kdysi jsem asi zvolil nejaky spatny vyrobek, ale je tak vytrvaly, ze uz se ho roky nemuzu zbavit :-( (auto vic stoji v garazi, nez jezdï)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Karosérie

Příspěvek od stani »

biscuit: a je to vůbec vosk? Vosk totiž zaschne a nevytéká...

Ano, u hodně vosků, při voskování se tím voskem "zašpiní", plastové, gumové díly. Ty je pak třeba následně očistit. Ale každý vosk, i ten tekutý, zaschne.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Karosérie

Příspěvek od m5t »

biscuit píše:mozna by tady nekdo vedel, jak se zbavit stareho vosku, ktery mi po jakemkoliv namoceni auta vzdycky nekde vytece z nejakych spoju a zustanou po nem bile fleky. kdysi jsem asi zvolil nejaky spatny vyrobek, ale je tak vytrvaly, ze uz se ho roky nemuzu zbavit :-( (auto vic stoji v garazi, nez jezdï)
Třeba pláče nad tím že tak málo jezdí :D
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Odpovědět

Zpět na „Péče o vzhled - detailing“