Karosérie

Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

aczasa a nebude to házet výboje když se budou takhle míjet dvě auta? Mohla by bejt prdel :-)
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Tohle by se muselo provozovat jen ad hoc... Protoze na jizdu musis zpet prepolovat vse jak bylo.. Takze takova rychla mycka... uplne bez vody... Lepsi nez prostredek na umyti celeho auta s jednim kyblem vody.. :-)
Back in Czech.
VLAN

Příspěvek od VLAN »

Tak si dovolím přispět zkušenostmi. Z hlediska vosků, syntetických, se mi zatím nejvíce osvědčil Collinite 476S. Vydržel a skvěle chránil celou zimu, vlastně od října a i teď pořád je na povrchu znát.

Nejvíce si s ním dle mých zkušeností rozuměl při omývání Poorboy´s Spray and Wipe.

Používal jsem dříve i šampony od AG či Sonax, ale nikdy jsem nedosáhl stejné výdrže a kvality jako při této kombinaci.

Pro clay jsem zatím nenašel nic úplně ohromujícího, resp. asi mi nejvíce vyhovují uni claye a lubrikanty zatím také pořád hledám...

Leštěnku používám Dodo Juice Lime Prime a jsem vyloženě spokojený, zase můžu porovnat s AG, Sonaxem, Menzernou, Ma Frou a 3M.

Není to sice Swisswax, ale to by bylo i nad mé finanční možnosti.

Snad někomu moje základní laková sestava pomůže, není tam clay, ale jelikož jsem pořád nemůžu úplně porovnat, resp. stále hledám něco lepšího, než mám a rád poskytnu zkušenosti s tí, co mám ověřené, můžu porovnat a doporučit. :)
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Momentálně snadnější a levnější způsob pro detailingové(tedy profi) ošetření karosérie s vysokým efektem: Optimum GPS + Car Wax. Pro GPS je samozřejmě nejlepší použít leštičku, nejlépe exentrickou(je i pro začátečníky, nespálí se případně lak, ani nevzniknou hologramy). Doba leštění 2-4h. Výsledek vynikající. Pak stačí aplikovat Car Wax - ten se jen rozleští mikrovláknovou utěrkou.

Samozřejmě by mělo předcházet nejen omytí auta kvalitním šamponem, ale i vyčištění a dekontaminace laku: IronX+TarX(anebo dva v jednom - TriX) + Clay.
Naposledy upravil(a) stani dne úte 03.06.2014, 12:12, celkem upraveno 1 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

A nebo se na to uplne profi vysrat, protoze to jsou vyhozeny prachy a trista to auto stejne nepojede.. :-)))) Ani vetsi machr to ridit nebude.. ;-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Karosérie

Příspěvek od m5t »

Copak to mají v Toy za zázrak http://www.toyota.cz/own/accessories/to ... otect.tmex dokonce zaručují 5 ROKŮ ochrany karoserie :shock: akorát se nepochlubili s cenou.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Karosérie

Příspěvek od aczasa »

Cena není zlá. Avensis tuším 15k Kč. A je to vodní sklo. To bys měl vidět jak to pak vypadá, když se to loupe dolu od kamínků a odrenin.. ;-))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Karosérie

Příspěvek od stani »

m5t píše:Copak to mají v Toy za zázrak http://www.toyota.cz/own/accessories/to ... otect.tmex dokonce zaručují 5 ROKŮ ochrany karoserie :shock: akorát se nepochlubili s cenou.
Je to to samé, co nabízí Matěj Vepřek.

Cenu odhaduji tak asi 5-15t. Kč. Od těch 5t. Kč počítám na nové auto ještě ve výrobě, kde není třeba žádná dekontaminace laku, čištění, přelešťování a případné opravy.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Karosérie

Příspěvek od m5t »

aczasa píše:..... A je to vodní sklo. To bys měl vidět jak to pak vypadá, když se to loupe dolu od kamínků a odrenin.. ;-))
Vodní sklo z NASA :shock: :lol: těch 15k máš ověřené v Toy ?
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Karosérie

Příspěvek od stani »

Že ho posloucháš toho blba. :D

Vodní sklo se sice vyznačuje okamžitě vynikajícím efektem a dobrou odolností, ale na druhou stranu má velmi význačnou optickou degradaci v závislosti na čase. Prostě povrch žloutne. Za rok (ani to ne), by mělo auto hodně nevábný zažloutlý povrch. Jak by asi vypadalo po těch 5 letech co na to dává Toyota záruku? :biggrin:
Přípravky na bázi vodního skla se v současnosti používají už jen velmi málo, právě z výše uvedeného důvodu, že by to někdo v současné době nabízel jako nejnovější "hi-tech" je samozřejmě nesmysl. :)
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Karosérie

Příspěvek od aczasa »

Ty Stani.... Nejsem si jist, že dobre víš o čem mluvíš. Vodní sklo je ciste anorganický materiál, který není UV citlivý a naopak jeho vlastnosti se opticky velmi dlouho nemění... Ale to je jedno...to se pouštím na tenký led vzdělaní, které nemáš... ;-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Karosérie

Příspěvek od stani »

Protože mám toho blba zablokovaného, tudíž jeho příspěvky nevidím(pokud ho někdo necituje), ale chodí mi na mail upozornění, tak jsem udělal výjimku a jeho poslední příspěvek si nyní zobrazil.

"Jeho vlastnosti se dlouho nemění", ale předtím by právě kvůli degradaci vzhledu přidával stabilizátor. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) stani dne úte 03.06.2014, 14:16, celkem upraveno 1 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Karosérie

Příspěvek od m5t »

Něco jsem o ceně dohledal, ale vše se týkalo nových aut a bylo v rozmezí 7000 - 8500 podle modelu a místa pobočky.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Karosérie

Příspěvek od aczasa »

Tak to ale máš poměrně vytrzeno z kontextu trulo. ;+)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Karosérie

Příspěvek od stani »

Je to prostě blb. BLBE zameč, méééé, ať se zasmějem. :wink:

Tady:
stani píše:
aczasa píše:Jo jo.. tak pridas stabiliztor v podobe nejake vrstvicky organiky a maj to lepsi... Ono totiz ne nadarmo mas dve lahvicky. .:-)
To je zvláštní, že se to těm výrobcům nějak nedaří, přípravky na bázi vodního skla stále pořád vypadají po čase dost hnusně. Že by ti výrobci byli takoví blbí a neznali takovou základní věc jako "jednoduše přidáš stabilizátor"? :P
Asi by ses jim měl přihlásit a (konečně) vyřešit jejich problém. :D
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Odpovědět

Zpět na „Péče o vzhled - detailing“