Karosérie

Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Karosérie

Příspěvek od stani »

Co mohu doporučit já:

Šampon(mytí): Citrus Wash Clear a Citrus Wash & Gloss(není vhodný dohromady spolu s nano produkty). Oba jsou silné koncentráty = vydrží vám velmi dlouho, v řádech měsíců nebo dokonce i roků.

Dekontaminace:
a) CarPro TarX - odstranění organických a anorganických znečištění.
b) CarPro IronX - odstranění polétavé rzi(výborný i na čištění disků)
Nebo dva v jednom - Car Pro TRIX Iron & Tar Remover
c) dekontaminační hmota Clay(používatt nejlépe s lubrikantem - např. Luber)

Čištění a Leštění: k čištění je výborný prostředek Vertua Bond(nesmí se používat pod nano produkty). Ostatní třeba zde.
K leštění je samozřejmě nejlépe použít strojní leštičku. Ne však rotační(kde může dojít ke spálení laku nebo vzniku hologramů), ale excentrickou a to pouze profi - k tomu určenou, s ní to zvládne i začátečník a laik. Anebo použít ruční leštění - tady se ovšem nedosáhne nikdy takového efektu(a může příp. dojít ke vzniku hologramů). Jinak profíci leští karosérii s el. leštičkou i několik hodin(třeba 6, 8!). Výborný produkt který mohu pro leštění doporučit(jako jeden z mála jde opravdu použít i pro ruční leštění, výrobce uvádí žádné hologramy ani při ručním leštění) - CarPro Fixer. Další produkty třeba zde.

Ochrana laku:
a) přírodní vosky - tuhé vosky. Někdo na ně nedá dopustit, i když je s nimi větší pracnost a v konkurenci nových technologií nemají tak dlouhou dobu účinnosti. Je třeba ovšem říci, že co do hloubky a kvality lesku nemají na karnabské vosky ani nejnovější hi-tech produkty. Některé jsou i špičkové(špičkově drahé).
b) syntetické vosky a sealanty - tekuté. Sem patří i nano produkty.
Jako velmi dobrý představitel tekutých syntetický vosků je např. Optimum Car Wax(vydrží 6 měsíců).
Pak jsou už nano hi-tech produkty, nejnovější trend, známý představitel je od firmy CarPro CQuartz(sám jsem ho aplikoval), nejlépe nověji pak Opti-Coat od Optimum. Dále pak Gtechniq, nebo nově NanoPaint(zatím žádné reference). Nano produkty ovšem musí přijít přímo na holý - vyčištěný a odmaštěný lak, aby se správně přichytily. K tomu slouží např. CarPro Eraser nebo Isopropanol, popř. nový NanoCleaner(zatím žádné reference).
Naposledy upravil(a) stani dne úte 02.04.2013, 10:58, celkem upraveno 3 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Jak už jsem napsal jinde, tady je postup který jsem nedávno použil.

Pokusím se zkráceně popsat mou poslední zkušenost s péčí o karoserii, při použití nano keramiky CQuartz od CarPro. Zatímco video jak ho aplikovat, vypadá směšně jednoduše, praxe(příprava před tím) je zcela jiná.
Co jsem tedy musel udělat:
- umytí s šamponem Citrus Wash Clear a usušení
- CarPro TarX
- umytí a usušení
- CarPro IronX
- umytí a hned dekontaminační hmota Clay(s lubrikantem)
- umytí a usušení
- vyleštění pomocí CarPro Fixer
- umytí s šamponem Citrus Wash Clear a usušení(tady to usušení je dost důležité, protože jen po umytí vznikají zaschlé kapky, jsou viditelné hl. na tmavších lacích)
- aplikace CarPro Eraser
- finální aplikace CQuartz
- pak se to musí nechat myslím 12h v klidu a v garáži
Normálně je to práce na dva dny, ovšem mě se to podařilo za jeden: od rána od 8h do 18h do večera, ale byl to záhul.
Výsledek: auto vypadá (opravdu!) jak nové, jako kdyby právě vyjelo z fabriky. Takto mi to vydrží, tedy protekce laku je (pokud nebudu používat kartáčové mytí) - až 2 roky. Náklady bez práce: cca 4 -5t. Kč. Je to tedy použití toho momentálně nejlepšího.

-----------
jiná možnost, s použitím Optimum Car Wax(výdrž 6 měsíců):
stejný postup jako v předchozím případě(šampon může být Citrus Wash & Gloss), akorát namísto CarPro Eraser se použije Vertua Bond(nebo V4 Extreme All-In-1 Polish) a pak samotný Car Wax.
----------------
jiný postup:
šampon Citrus Wash & Gloss, TarX a IronX(popř. jen TRIX), Clay, V4 Extreme All-In-1 Polish, Optimum Car Wax.
-----------
Pro nenáročné:
šampon Citrus Wash & Gloss, TRIX, V4 Extreme All-In-1 Polish.
-----------
Pro absolutně nenáročné a šetřílky(až tolik jim na tom nezáleží) :wink: :
šampon z ruční myčky a V4 Extreme All-In-1 Polish
Naposledy upravil(a) stani dne úte 02.04.2013, 10:46, celkem upraveno 5 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

mno nevím čéče , ale možná jsi mohl zkusit náš nanopaint a ušetřil by jsi 3-4tis 100ml nanopřípravek a nanocleaner 534,- + nějaké ty čističe jako předmytí....(časově asi cca stejně náročné).....
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

krchovman píše:mno nevím čéče , ale možná jsi mohl zkusit náš nanopaint a ušetřil by jsi 3-4tis 100ml nanopřípravek a nanocleaner 534,- + nějaké ty čističe jako předmytí....(časově asi cca stejně náročné).....
Jasně, ale já o tom českém nano ještě nevěděl. Také nejsou na něj (zatím) žádné reference. A stejně zůstává šamponování, čištění a leštění, až pak nakonec by přišel ten váš nanocleaner a nanopřípravek(tudíž úspora tak max. 1000Kč).
Přičemž to leštění je velmi důležité - na co protekce pro nevyleštěný(a tedy ne pěkný) lak?
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

To bych chtěl vidět na vlastní oči ten výsledek, tu dřinu si dovedu představit ..... :wink: 8)
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Dřina to je, ale teď si vezmi klasický tuhý vosky - tam to musíš obnovovat každý tři měsíce a ještě dávat pozor čim a jak to meješ. :wink:
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Napíši to i sem, varuji před odborníky z Automyčky Express - za nemalý peníz provedou jen normální umytí a ochrana laku je nulanulaprd- absolboval jsem program Elegance+Hi-tech . Na jejich stránkách jsou to samé superlativa a nano sem nano tam, ale výsledek je katastrofa.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

krchovman:

1) Jakou životnost(časovou) má Supreme NanoPaint?

2) Jak je to s ochranou? Dokáže NanoPaint to samé co CQuartz od CarPro, respektive už někdo zkoušel to samé jako je na tomto videu(na konci)?
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

m5t píše:Napíši to i sem, varuji před odborníky z Automyčky Express - za nemalý peníz provedou jen normální umytí a ochrana laku je nulanulaprd- absolboval jsem program Elegance+Hi-tech . Na jejich stránkách jsou to samé superlativa a nano sem nano tam, ale výsledek je katastrofa.
No rozhodně bych neplatil nikomu za to,aby mi mohl umejt auto...když to mám jako koníček...vím,že si to udělám pořádně (auto) , vím,co používám za kosmetiku....a mám to gratis... :wink:
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Tak je tu novinka od CarPro - Cquartz FINEST.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

stani píše:krchovman:

1) Jakou životnost(časovou) má Supreme NanoPaint?

2) Jak je to s ochranou? Dokáže NanoPaint to samé co CQuartz od CarPro, respektive už někdo zkoušel to samé jako je na tomto videu(na konci)?
1) životnost to má podle toho co píše výrobce 10-20 tis km
já to mám na půlce auta (kapota-střecha-zad.kapota,,boky né) od cca května najeto 15tis a střecha a zadní kapota ok přední kapota je fuč(taky je fakt, že jezdím převážně na ostravsku a tu je luft jak šmyrgl papír!
2) abych pravdu řekl, neměl jsem to odvahu vyzkoušet ... ale vím jedno, (protože kolega si s tím udělal celé auto) myje se to fakt suprově a jestli má někdo problém s ptačím trusem vypáleným do laku a hmyzem , tak to je prostředek, který funguje (ovšem nesmí to být člověk jako já, co myje auto jednou za půl roku-tady už nepomůže ani svěcená voda....)a spotřeba je fakt minimální- na tryskáč jednoho nejmenovaného pána jsme spotřebovali na 140m2 méně než0,9l impregnační složky
takže pokud jsou další dotazy a já na něznám odpověď tak sem snimi :wink:
další dotazy můžete směřovat i na : lestenieaut.sk
tomu jsem poslal vzorek k testování(udělal to sice posvém, ale ten vosk, co dal navrch už je určitě pryč a zůstala naše protekce.
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ono spis ty sracicky (nikoliv ofenzivne) nevydrzi teplotu a mechanicke naruseni kaminky atp.. Navic vydrz v km je pekna, ale u me by to bylo na mesic.. :-) Coz si dokazu predstavit, ze nejlevnejsi "srac" od filsonu nebo tak zvladne vydrzet zuby nehty taky...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

no , s tou teplotou nemáš pravdu, protože já to mám z půlky na krbovém skle i na sklokeramické desce a věř nebo né , na té sklokeramice je to už 6 měsíc(samozřejmě že pod kastrolama už je to vypalené, ale jinak to tam je pořád vidět) a na tom krbovém skle to vydržerlo (zevnitř) skoro měsíc!!! topení!!!
jó, a boky auta vydrží mnohem déle! nejhorší je čelo a kapota
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Ach jo... :(
Už je to tu zas, flamewar.

Jasně, firmy jako CarPro, ojebávají celý svět, "ojebali" už miliony lidí, jen tady na tomto foru jsou ti praví odborníci... :roll:
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

No jo.. protoze na ty opravdu fungujici pripravky neni mozne udelat negativni nazor. .:-) JInak by se dostaly do kategorie "jako ojebavka". :-) Neboj, zkusil jsem kde co a nejlevneji mi vychazi po deseti letech komplet prelakovat... Mas to pak mnohem hezcejsi nez kdyz to bude kazdy rok balzamovat... Obzvlaste jak se budes priblizovat k deseti letum.
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Péče o vzhled - detailing“