Devatenáctka :)

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od frostie »

Máš o něco konkrétního zájem? Nemám moc prostoru to skladovat, ale třeba bych mohl udělat výjimku. Hlavně je mi líto motoru, ten je v dobře zajetém stavu.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od biscuit »

mně přijde docela šílené to nechat sešrotovat a "nevytěžit", ale na druhou stranu pro to mám pochopení. člověk si tím dobrým skutkem přidělá jen starosti a práci za minimum peněz.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od frostie »

No já právě aktuálně jsem s časem na nule. Dnes jsem přemýšlel, jak to zítra časově skoulím. A takle teď mám každý den, a do toho přišla tahle rána. Ani nemám představu, jak se to vlastně papírově dělá, když to nechci sešrotovat, ale rozebrat na díly. A předpokládám, že mi ta zase další čas vezme. Nemám to ani kde odstavit, parkuji na ulici.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od Stan »

frostie píše:No já právě aktuálně jsem s časem na nule. Dnes jsem přemýšlel, jak to zítra časově skoulím. A takle teď mám každý den, a do toho přišla tahle rána. Ani nemám představu, jak se to vlastně papírově dělá, když to nechci sešrotovat, ale rozebrat na díly. A předpokládám, že mi ta zase další čas vezme. Nemám to ani kde odstavit, parkuji na ulici.
Ahoj Frostie, čtu to až teď. Holky je mi hodně líto, hlavně že se nikomu nic nestalo. Člověče ale taky si teď říkám, že je to dost velká škoda, to dát celý sešrotovat. U mýho auta to už byla několikátá bouračka, když hlavně myslím tu, co mi byla zatajena před koupí auta (určitě přes střechu). Ale u tebe bych neřekl, že to je tak hrozný. Fakt mě napadá, že by to šlo spravit. Můj levej bok je úplně vpoho. Jestli máš zbytek auta v tak luxusním stavu, jak říkáš, tak je to fakt velká škoda. Ale jak říkám - dveře mám, sloupek a práh by se mohl říznout a navařit ode mě. Nechceš mi to prodat?
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od frostie »

ahoj Stane,

klidně Ti to prodám, odtahovka mi to odtáhne zdarma. Tak pokud mohu za to dostat řekněme 2000 CZK, budu jen rád. Brácha mi akorát říkal, že možná vyskočila nějaká hadička z motoru, nebo něco podobného, při tom nárazu, že mu od té chvíle chcípa motor. Zatím to má odstavené u baráku. A nevím, jakým způsobem to prodat - klasicky s přepisem techničáku?

Kdybys to chtěl, tak je třeba se rychle rozhodnout, auto docela zavazí.

zdar Michal
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od jarson »

frostie píše:Máš o něco konkrétního zájem? Nemám moc prostoru to skladovat, ale třeba bych mohl udělat výjimku. Hlavně je mi líto motoru, ten je v dobře zajetém stavu.
...vsak to poznáš, zájem by bol vždy. Ale budme realisti. Mzslíš, že pocestujem do CR aby som si vzal napríklad kapotu, lebo na mojej sú tri ďubky od krúp? Alebo predné svetlo, lebo moje má ďolíček od kamienka? Alebo zadné dvere, lebo plastový trojuholník okolo skla je poskodený a zacína hrdzavieť?
To vieš , že by sa to hodilo, ale velmi rád to nechám na Stana. Ked to oživí , budem mat väčšiu radost :D
Uvedomujete si chlapi, ako nám osud pomaly ale isto likviduje tieto naše nesmrtelné mašinky?
Fandím každému, kto proti tomu cokolvek urobí :D

TOYOTA
Today
Tomorrow
Totálka
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...skurv... život
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od jarson »

biscuit píše:mně přijde docela šílené to nechat sešrotovat a "nevytěžit"...
Ja som nemal na mysli nejaké vyťaženie zisku, alebo tak...uprimne , to by asi ani neslo. Toto ma cenu , len pre niekoho. Viem, sam mam jednu v garaži na "dočasnom" odpocinku. A ako vravím , nejde o peniaze. Ak by ju niekto chcel s tým , že jej dá druhý život, kludne mu ju darujem. Vsak Stan vie...
Skor mi islo o to, že je to subor dielov originálnych v super stave. A to proste nezoženieš. Vrakáč? Ale no tak...v takom stave velmi tažko. A velmi by bolo treba hladat.
Jeden cas som sa trochu bavil s veteranistami ( predaval som dedičstvo po otcovi a boli tam nejaké diely) , tak som bol poučený o istých veciach.
Proste su veci , ktoré sa už jednoducho nevyrábaju a teda nie su. Nie su a nikto už ich nikdy nevyrobí. Potom su veci , ktore su v replikách a podobne, ale to nemá cenu.
Napríklad mám originál obe svetlá - KOITO aj s príslušným DOT (rokom výroby). Stačí malá nepríjemnost , prídeš o svetlo a ? Zostáva ti tam nabastlit nejakú druhovýrobu alebo, alebo ...dobre možností je viac , ale už to nie je ono.
Ja viem , že Carinu dnes tažko považovat za veterán. Ale mám úchylku na tzv."pôvodný stav". Tak pôvodný ako to len ide.
Mimochodom , viete si predstavit pánov veteránistov ako sa tvárili na "nové" diely este aj s pôvodnými bločkami z mototechny? Ano, síce boli v krabiciach v garáži a v byte cez 50 rokov , ale boli nové. Ako ich otec kúpil, tak ich odložil. Vsak, keby bolo treba...
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od biscuit »

ja to ale myslel uplne stejne ;-) vytezenim jsem myslel ty dily, ktery uz treba nebudou nikde k nalezeni. treba spinac mlhovky pro zvadyho... me tak napada - viz:
https://www.toyotaklub.cz/forum/viewtop ... 21&t=41673
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od frostie »

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/t ... n=parkReco

Jak se znám, tak se neudržím a jak mě přestane bavit Camry (na mě hodně luxusní i po 23 letech :D), tak pojedu do Německa na lov. Jsou tam hezké kousky, ale ty ceny se mi nelíbí.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od jarson »

biscuit píše:ja to ale myslel uplne stejne ;-) vytezenim jsem myslel ty dily, ktery uz treba nebudou nikde k nalezeni. treba spinac mlhovky pro zvadyho... me tak napada - viz:
https://www.toyotaklub.cz/forum/viewtop ... 21&t=41673
...tak práve tu ma zvady smolu.
pre JPN boli ine ako pre anglicku produkciu. Jeden japonský naviac mam aj ja. Ale ten sa v SB aute neda použit, lebo potom sice ide mlhovka, ale nejdu svetlá :?
Navyse kazia sa výhraden tie pre SB verzie. Sice jeden by teoreticky bol...ako ho teda este najdem, ale bol vymenený práve preto lebo sa sám zapínal ked sa mu chcelo. Ale asi bude treba iba prepajkovat studený spoj myslím...no ak to najdem, možno to zvadymu pomoze.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od frostie »

Stan byl mrknout na Carinu. Jak jsme odjížděli, tak mě na stejném úseku jak bráchu, málem smetl další blbec, co to valil v obci do zatáčky, kam nevidí a je tam málo viditelný výjezd z vedlejší...
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od Stan »

No stáli jsme tam včera vedle tebe, když jsi tou zatáčkou projížděl a vypadalo to vpohodě. Ale ta zatáčka je tam fakt nakokot. I kdyby tam ale po té hlavní jel někdo 30, tak člověka vyjíždějícího z vedlejší a k tomu za horizontem uvidí až na poslední chvíli. Asi byste tam měli požádat hromadně městskej úřad, ať to nějak řeší. Třeba nějakým zpomalovákem na tu hlavní cestu.

Jinak včera odpoledne, večer a v noci jsem nemyslel na nic jinýho, než jak dořešit ty naše auta. Stavil jsem se podívat na tu mou ještě jednou pořádně a má se to tak, že dát dokupy kastli na té mojí by bylo asi jednodušší. Nemám vůbec poškozenej přední sloupek, takže by se nemusela demontovat palubovka jako u tebe. Práh mám zatlačenej taky míň. Jen by se musel vytáhnout zadní blatník a narovnat nebo vyměnit středovej sloupek a dvoje dveře. Pak ještě PZ tlumič a LP kolo.
Takže po fat zralé rozvaze ti Frostie moc děkuju, žes na mě počkal s likvidací a včera si udělal čas, ale nebudu to od tebe brát. Nemít co na práci, tak bych to asi hecl, ale tohle by pro mě bylo zas půl roku práce v garáži, než bych to měl podle sebe. A potřebuju teď do léta trošku pohnout se svým PhD studiem, jinak mě z něj vyhodí.

Už jsem téměř definitivně rozhodlej, že koupím trošku větší garáž, do ní hodím carinu a nabídnu všude, že je z ní cokoli k mání za dobrý ceny. nebo celý auto. A pak koupím od Idaha vyvoněnou kastli na celicu a postavím si novou lepší čeldu z té mojí.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od jarson »

ok, páni. Teda ak je na niektorej este originálne predné leve ( vodič) svetlo KOITO Toyota bez naklapania motorom, resp, len na sruby, tak by bolo fajn zachranit to pre mna. Kludne aj oboje ( clovek nikdy nevie ...srnky, diviaky , blbci a iná zver je tu hojne sa vyskytujuca :) )
Dik.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od Stan »

jarson píše:ok, páni. Teda ak je na niektorej este originálne predné leve ( vodič) svetlo KOITO Toyota bez naklapania motorom, resp, len na sruby, tak by bolo fajn zachranit to pre mna. Kludne aj oboje ( clovek nikdy nevie ...srnky, diviaky , blbci a iná zver je tu hojne sa vyskytujuca :) )
Dik.
Mám pocit, že frostie tam má original koito světla. Rozhodně na nich nemá motorický naklápění. Což jsem na carině viděl poprvé. Za světlama jsem viděl přípojky, takže by stačilo koupit světla s motorkama, zapojit, dát do palubky vypínač a naklápíš. A nový světla s novýma parabolama budou svítit určitě líp.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od frostie »

Chápu, je to velký projekt dát to dokupy. Tak je mi líto toho motoru, ale nic se nedá dělat, zařídím ten šroťák. Bráchu poprosím, ať vyndá ty přední světla oba. Zrovna teď se nemohu hnout z chalupy, když mám nemocenskou.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Odpovědět

Zpět na „Carina“