Trippling - jakekoli auto

cokoliv co nějak souvisí s klubem nebo Vás zajímá
ermish
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 21.03.2012, 06:54

Trippling - jakekoli auto

Příspěvek od ermish »

TRIPPLING – jakékoliv auto

Trippling je navrhnutý jako přídavný modul, pomocí kterého je umožněná funkce „trojbloku“ směrových světel (blinkrů) při krátkém vychýlení páčky směrovek do požadovaného směru pro starší modely vozidel, v kterých tato funkce ještě není. Výhoda modulu spočívá v jednoduché montáži a to zapojením k páčce směrovek.

Cena je 500 Kč a poštovné je zdarma
Platba na účet, nebo je možné osobní převzetí na trase: Třebíč-Brno-Vyškov-Prostějov-Olomouc-Šumperk-Jeseník
Pro komunikaci využijte prosím výhradně e-mail: ermish@seznam.cz
(komunikaci na fóru často nesleduji)
Montáž tripplingu
S tripplingem je dodáván podrobný popis zapojení tripplingu spolu s fotomanuálem provedeném na voze Škoda Octavia (r. v. 2002)

Popis funkce
Po vychýlení páčky směrovek do požadovaného směru modul podrží signál na svém výstupu pro daný směr a dojde k vykonání tří (případně méně, nebo více) bliknutí. Pokud se v čas aktivního trojbliku v jednom směru vychýlí páčka do směru druhého, původní proces trojbliku se přeruší a přepne se na druhý směr. V případě, kdy se páčka vychýlila do aretace a počet bliknutí už přesáhl počet nastavených bliknutí trojbliku dojde po zrušení aretace (např. zatočením volantu) k okamžitému zhasnutí směrovek jako v podobě bez nainstalovaného modulu.

Trippling a počet bliků

Každý si může nastavit požadovaný počet bliků sám za pomoci malého šroubováku. Jde tak nastavit libovolný počet bliků, nebo v případě potřeby trippling nastavit na jeden blik a tím jej deaktivovat.

Trippling má i funkci zpožděné reakce
U některých automobilů se občas stane, že při návratu páčky blinkrů z aretované polohy se páčka nestihne zastavit a na krátkou dobu sepne druhou stranu blinkru. V takovémto případě by došlo k nežádoucí aktivaci tripplingu.

Napsali o tripplingu

Tomik81 Taky jsem si udělal radost a nejde než dát taky palec nahoru. Bezva funkčnost, snadná montáž no prostě SUPER. Díky...
RUDA 001 Tak jsem si udělal radost a koupil jsem zde Trippling. Musím dát palec nahoru a pochválit, že vše proběhlo v pořádku - dobrá komunikace, návod, předání, funkčnost. Tímto tedy děkuju. Ruda 001
wondraz už ho tam mam a parada..mužu doporučit
štein Tak jsem ten trippling pořídil a v pátek namontoval..100% spokojenost.
Musím Ermischovi smeknout poklonu, nejenže vše přišlo v pořádku, ale dodal kompletní návod a přidal ještě úpravu na zpožďovač, který jsem nakonec taky musel namontovat, neboť už páčku mám trochu vyběhanou... Prostě SUPER (teda zatím).. :-)
shockkk Zdar chlapi, za 500,- Kč super věc, řekl bych že nejlevnější. Funguje na 100%, zapojení nikterak složité i když jsem potřeboval trochu technické rady, které mi však Ermish velice rád i o víkendu poskytl. Nyní je zapojeno, funkční a spokojenost je na místě. Díky a rozhodně doporučuji :-) Honza

Obrázek
Obrázek

keywords: trippling, komfortní blikání, trip, tři bliky, trippling octavia, blikačka, trojí zablikání blinkrů, komfortni blikani, tri bliky, blikacka, troji zablikani blinkru, co je to trippling, funkce tripplingum, tripling
Naposledy upravil(a) ermish dne čtv 17.05.2012, 12:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Pokud nevidím ani specifikaci zařízení, natož jeho fotografii, ani žádný konkrétní údaj o jménu, městu, telefonu...

To jako fakt chceš jen tak poslat 500kč někam na účet?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

ouplnej nesmysl.. zvlast v zemi, kde se vetsina idiotu neobtezuje do ty packy ani tuknout :-(
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
honzism@n
Manager Týmu
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 18.06.2009, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od honzism@n »

biscuit píše:ouplnej nesmysl.. zvlast v zemi, kde se vetsina idiotu neobtezuje do ty packy ani tuknout :-(
jojo daval bych za to aspon 7 bodu a pokutu :mad:
EX........ Celica sti 16V (1993).
Celica GT 125kw (1998)
Avensis T25 combi 130kw :) (2007)
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

honzism@n píše: jojo daval bych za to aspon 7 bodu a pokutu :mad:
joo to by tady tak ještě chybělo, že docela často narazim na někoho kdo se bliknout neobtěžuje je pravda, ale pořád je to menší zlo než policajti s kamerou hlídající kdejakou po..anou vesnickou křižovatku kde projede jedno auto za 15 minut a rozdávající body a pokuty
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
honzism@n
Manager Týmu
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 18.06.2009, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od honzism@n »

jasne že když v okruhu 2 km nikoho neuvidim tak ok mě šlo spíš o to kde je trochu provoz...
Přiklad stojíš na vedlejší a chceš doleva a auto na hlavní zleva jede 20 km za hodinu ale řikáš si tak ho nechám přejet ať ho nevyděsim a on to sklidem pošle bez blinkru k tobě do vedlejší za to bych vdycky překous volant
EX........ Celica sti 16V (1993).
Celica GT 125kw (1998)
Avensis T25 combi 130kw :) (2007)
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Je to dobrá věc. O tom žádná.
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

biscuit píše:ouplnej nesmysl.. zvlast v zemi, kde se vetsina idiotu neobtezuje do ty packy ani tuknout :-(
ano, kreténismus na silnicích je v hojný míře, hlavně co jsem stihl pozorovat tak Taxikářský auta, páčkou blinkrů zpravidla vybavený nejsou vůbec, ale tohle bych docela bral i do svýho
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Hmm, zajímalo by mě ze zvedavosti jestli je pan prodávající současně i výrobce. Když je to malé pod 2cm tak ty blinkry spínáš čím ? Relátko tam asi nebude a výkonový t jsou zase moc malé ? Zajímavý rozměr :)
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

MungoR píše:
honzism@n píše: jojo daval bych za to aspon 7 bodu a pokutu :mad:
joo to by tady tak ještě chybělo, že docela často narazim na někoho kdo se bliknout neobtěžuje je pravda, ale pořád je to menší zlo než policajti s kamerou hlídající kdejakou po..anou vesnickou křižovatku kde projede jedno auto za 15 minut a rozdávající body a pokuty
Mi povidej, ve vesnici pobliz namontovali radar - budku co se nepta a rovnou foti s bleskem.
Samozrejme auto jede rychle - blesk - ridic spusti nepochopitelnou reakci dupani na brzdy (proc, kdyz uz to ma ted zaplaceny?) - a napali do nej ten za nim, videl jsem to v nedeli. Typek vepredu pokutu za rychlost a rozbitej zadek, typek za nim samozrejme vinik nehody (nenechal si dost mista) a auto na odpis.

Jinak k tematu - tenhle system ma matka ve Fabii a ja ho teda nevyuzivam, kdyz uz flakam do blinkru, tak si to stejne ridim sam - neumim do toho stouchnout na polovic, aby to 3x bliklo samo :D
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Já to někdy využiju. Sice tripling nemám ale na kruháčích jen šťouchám aby to jednou bliklo a hotovo.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

mne to cely pripada, jak kdyz se vam ta packa sama nevrati :-) mozna jsem uchyl, ale ja mam blikani rad a uz jsem se dokonce pristihnul, jak blikam i do zatacky (silnice jinam nevedla :-) )
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Kdysi jsem řídil šéfovo Mondeo a strašně mě to mátlo, brnknu do páčky, že odbočuju vpravo, po odbočení tam byl další odbočovací pruh do kterého jsem nechtěl, ale auto furt ještě bliká, no asi jsem místo brnknutí ten blinkr zapnul, páčku teda vracím, že to vypnu, ale ouha, blikám jak trotl doleva...

Určitě je to otázka zvyku, ale asi jsem staromódní, mám radši když auto dělá to co mu právě řeknu, než když si to podle nějakého programu dělá to, co si tvůrce myslel, že se mi bude líbit.
Uživatelský avatar
Petan
Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 14.11.2005, 18:32
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od Petan »

gramo píše:
Určitě je to otázka zvyku, ale asi jsem staromódní, mám radši když auto dělá to co mu právě řeknu, než když si to podle nějakého programu dělá to, co si tvůrce myslel, že se mi bude líbit.
Přesně tak, moje řeč
Toyota Corolla G6 1.4 1998 EX
Toyota Corolla G6R 1.6 1999
Lexus IS250 2005
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé odkazy na jiné webové stránky“