Ventilátor topení a žárovky

vše ohledně modelové řady Carina
jarda123
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 04.06.2008, 19:38

Ventilátor topení a žárovky

Příspěvek od jarda123 »

Zdravím!
Nemá náhodou někdo funkční nepoškozený ventilátor topení? Stačil by samotný motorek nebo i celý kus.Je namontován pod palubní deskou u spolujezdce.Dále bych potřeboval vědět,jaké žárovky jsou použity na osvícení kontrolek pod palubní deskou a na osvětlení ovládání topení.Pokud by měl někdo fotku žárovek nebo odkaz,jak přesně vypadají,bylo by to výborné.Chtěl bych to mít koupené dopředu,až to budu rozdělávat.Díky
Toyota Carina E combi 1,6 16V 1997 LPG
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Ventilátor topení

Příspěvek od GammaRay »

Ventilátor topení mám zpnutý poměrně často a říkám si, kdy se v něm asi "ohoblují" uhlíky? :-) (to samé si říkám u startéru a alternátoru). Nevíte někdo, jakou to má výdrž? :-)
Pokud jde o žárovky osvětlení ovládání topení - tam jsou standardní bezpaticové tuším 2 nebo 3W (a nebo i 5W - to je už celkem jedno).
Carina E T19 2,0 liftback 1997
jarda123
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 04.06.2008, 19:38

Příspěvek od jarda123 »

No,uhlíky vydrží asi hodně,protože mě se vybrousilo kluzné ložisko a když jsem to měl rozebráno,tak uhlíky byly v pohodě.U alternátoru asi po 14-15 letech provozu(nevím,jestli je někdo neměnil,ale předpokládám,že ne)jsou uhlíky těsně pod půlkou životnosti.Startér jsem zatím nekontroloval.
Toyota Carina E combi 1,6 16V 1997 LPG
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Žárovky bezpaticové

Příspěvek od GammaRay »

Tak to, Jardo, děkuji za potěšující informace ohledně uhlíků.
Co se těch žárovek týče, tak co si ještě vybavuji, tak ty bezpaticové jsou možná klasické a menší a tady budou menší. Ale pokud jde o "rozebírání" toho středového panelu, tak to stačí celý ten panel jen vyškubnout. Když jsem je tehdy měnil, tak jsem z neznalosti sundaval ovládání topení, rozvodu vzduchu, vnitřní cirkulace vzduchu atd. a dole jsem vyšroubovával šroubky, ale vše to bylo zbytečné. Pánové v Japonsku to vymysleli tak šikovně, že výměna je otázkou jen pár okamžiků (vytáhnout panel, vyměnit žárovku, zacvaknout panel zpět) a nikoliv kutilského počinu o rozborce a sborce půlky auta :-). Jen doporučuji dělat to až bude více tepla a nedělat to, když je plast prochladlý.
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Twity
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30.08.2011, 13:35
Bydliště: momentalne Ostrava

Příspěvek od Twity »

tak nevim jak pod palubovkou ale pod ovladanim topeni jsou tyto http://www.google.fi/imgres?imgurl=http ... BA&dur=283
Carina sedan 1,6 85KW, r.v.94
jarda123
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 04.06.2008, 19:38

Příspěvek od jarda123 »

Takže jestli tomu rozumím dobře,tak stačí vyndat rádio a vytáhnout plast i s ofukama.Já jsem totiž viděl zespodu šroubky a když jsem je vyšrouboval,tak nic nepovolilo.Díky všem za reakce.
Toyota Carina E combi 1,6 16V 1997 LPG
jarda123
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 04.06.2008, 19:38

Příspěvek od jarda123 »

Ještě takový dotaz,jestli máte někdo místo žárovek na podsvícení led diody a jestli jo,tak jaké a jak to asi svítí(málo nebo skoro vůbec).Díky
Toyota Carina E combi 1,6 16V 1997 LPG
Twity
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30.08.2011, 13:35
Bydliště: momentalne Ostrava

Příspěvek od Twity »

tak na carine je ten stredovy panel ze dvou kusu.. na vrchnim jsou tlacitka hodiny radio a odkladaci schranka. Na spodnim je ovladani topeni a klimy. rozdelal sem to tak ze sem zapacil vrchni dil ze shora. ten staci vytahnout odpojit konektory radio atd. a zarovicky na podsviceni topeni jsou dve z vrchu. Je k nim dobry pristup.
O diodach sem taky premyslel ale musel bych to upravovat (dat tam odpor)origos diodu s odporem nemeli a navic je to drassi zpusob. Pro normalni funkci staci obyc. Menil jsem to proto ze typek co to mel predemnou tam dal gumicky na ty zarovky a tim je odpalil. jo jinak na tlacitkach co jsou na stredovem vrchnim panelu jsou jine zarovicky.
Podle me je blbost tam davat diody. Ale kdo si s tim chce vyhrat at si hraje :wink:
Jinak svitivost diod bude vetsi mnohem vetsi.

Jak budes menit ventilator topeni tak dej vedet jak se k nemu clovek co nejlip dostane budu to muset vycistit. predchozi majtele asi kaslali na meneni filtru vzduchu do kabiny bo je ve vydechach ventilace vsude takovy jemny nanos. Jeste sem se nedival na filtr tak sem zvedavy v jakem bude stavu... jestli tam vubec bude :D
Carina sedan 1,6 85KW, r.v.94
Uživatelský avatar
Kraegar
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: ned 03.07.2011, 15:35

Příspěvek od Kraegar »

Nejsem elektrikář, ale jelikož mám led diody v parkovačkách a na osvětlení SPZ, zkusil jsem je nacpat do palubovky. Jas byl nižší než při žárovkách a už nešel upravit ani otočným tlačítkem, ale zato ledky vyzařovaly krystalicky čistě bílé světlo, a interiér hned vypadal mnohem více svěže, narozdíl od klasických vyblitých žluťásků. Nicméně asi po půl roce začaly LEDky postupně jedna po druhé blikat a zhasínat, takže jsou tam zpět klasiky.
Twity
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30.08.2011, 13:35
Bydliště: momentalne Ostrava

Příspěvek od Twity »

Kraegar píše:Nejsem elektrikář, ale jelikož mám led diody v parkovačkách a na osvětlení SPZ, zkusil jsem je nacpat do palubovky. Jas byl nižší než při žárovkách a už nešel upravit ani otočným tlačítkem, ale zato ledky vyzařovaly krystalicky čistě bílé světlo, a interiér hned vypadal mnohem více svěže, narozdíl od klasických vyblitých žluťásků. Nicméně asi po půl roce začaly LEDky postupně jedna po druhé blikat a zhasínat, takže jsou tam zpět klasiky.
Zalezi co tam das za diody. Navic se delaji nahrady za origo zarovky v paticich kde je dany primo odpor.. kdyz tam das vysoce svitive tak to sviti o hooooodne vic. :wink: Ja si s tim nehral protoze nemam tolik casu. No a zalezi taky jakou si vyberes teplotu barvy.
Carina sedan 1,6 85KW, r.v.94
jarda123
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 04.06.2008, 19:38

Příspěvek od jarda123 »

Twity píše:tak na carine je ten stredovy panel ze dvou kusu.. na vrchnim jsou tlacitka hodiny radio a odkladaci schranka. Na spodnim je ovladani topeni a klimy. rozdelal sem to tak ze sem zapacil vrchni dil ze shora. ten staci vytahnout odpojit konektory radio atd. a zarovicky na podsviceni topeni jsou dve z vrchu. Je k nim dobry pristup.
O diodach sem taky premyslel ale musel bych to upravovat (dat tam odpor)origos diodu s odporem nemeli a navic je to drassi zpusob. Pro normalni funkci staci obyc. Menil jsem to proto ze typek co to mel predemnou tam dal gumicky na ty zarovky a tim je odpalil. jo jinak na tlacitkach co jsou na stredovem vrchnim panelu jsou jine zarovicky.
Podle me je blbost tam davat diody. Ale kdo si s tim chce vyhrat at si hraje :wink:
Jinak svitivost diod bude vetsi mnohem vetsi.

Jak budes menit ventilator topeni tak dej vedet jak se k nemu clovek co nejlip dostane budu to muset vycistit. predchozi majtele asi kaslali na meneni filtru vzduchu do kabiny bo je ve vydechach ventilace vsude takovy jemny nanos. Jeste sem se nedival na filtr tak sem zvedavy v jakem bude stavu... jestli tam vubec bude :D
Já jsem tam filtr taky neměl a ta šachta,kde má být filtr byla plná listí atd.Ventilátor je úplně snadné vymontovat.Je umístěn u spolujezdce zespodu palubovky.Je tam malý plastový kryt,který se vycvakne a když si lehneš na záda na podlahu,tak se na něj díváš.Drží ho tři šroubky,tuším torx(alespoň u mne) a konektor od napájení.Jak ho povolíš(ty šrouby)tak se dá vytáhnout směrem dolů.Já ho měl i v těch lopatkách zasraný od jehličí.Takže montáž i demontáž řekl bych snadná.
Toyota Carina E combi 1,6 16V 1997 LPG
Twity
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30.08.2011, 13:35
Bydliště: momentalne Ostrava

Příspěvek od Twity »

jj taky mam ve vydechach listi... takze tam taky nebude ach jo... to jsou zpusoby. Lidi nejsou schopni za petikilo koupit filtr.... dik za ten vent. jak se otepli vrhnu se na to :D
Carina sedan 1,6 85KW, r.v.94
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

jarda123 píše:Ještě takový dotaz,jestli máte někdo místo žárovek na podsvícení led diody a jestli jo,tak jaké a jak to asi svítí(málo nebo skoro vůbec).Díky
Já měl jednou takovej nápad - změnit si podsvícení ze zelené na "inferno" červenou. A použil sem ledky, přímo pro tuhle funkci. Tzn s paticema a v nich s odporama. Cena za 5ks cca 100,-. Na panelu ovládání topení, na osvětlení zapalovače a kastlíku před spolujezdcem to bylo OK. Podsvícení tachometru je taky vpoho - tam sou žárovky stejný jako v parkovačkách a blinkrech. Buď koupíš skleněnky a na ně barevný šprcky, nebo skleněnky s barvou přímo na skle (mnohem lepší možnost). Nebo tam dáš taky ledky. Měly by se prodávat v každým lepším tuningu. Pak ale problm s podsvícením vypínačů - výhřev zadního skla, mlhovky, ostřik světel. Tam je mini bezpaticová žárovka bílé barvy a na přední straně vypínače průsvitnej plast se zeleným podbarvením. Oškrábání zelené barvy z plastu a začervenání vypadalo hrozně, tak sem se nasral a vrátil všecko zpátky na zelenou a zelený skleněnky a bylo. Ty ledky stejně svítily nahovno a výdrž cca půl roku.
No a panel na ovládání el stahování oken, to je eště vyšší liga. Tam jsou snad origo ledky, ale dostat se k nim bylo nad moje síly :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Ventilátor topení a žárovky

Příspěvek od jarson »

kolegovia, mam mensi problem a nejako mi to hlava nebere. Chcel som si vymenit žiarovečku v podsvietení kolečka klimatizacie. Chcipla mi tá vlavo - kolečko s volbou smeru vzduchu. Svina, ani 27 rokov to nevydržalo. :evil:
No nic hrozne , vravim si. Rozoberem, chcem vybrat ziarovecku a ...ouha, ono to nejde. Toci sa to dokola a von ani za boha. Kde robim chybu? Zaujmave že na anglickej je to uplne hračka, aj tu na japonke ta druha žiarovečka ( kolečko teplo/zima) uplne ok. Klasicky taký ten bajonetík. Myslel som , že to je aj tam rovnaké... logicky....
Ale toto ani toho boha. Čo je tam nejaký iny system uchytenia? Nemá to niekto vonku , že by sem dal foto. Ono je to taká robota naslepo. Vidiet tam nevidim, robim len po hmate...a to sa mi tam este prsty sotva zmestia.
Nie , že by na tom nejak záležalo, ale rad to mam ako to ma byt.

Dakujem
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor topení a žárovky

Příspěvek od Stan »

No já mám japonskou a je to stejný jak na té anglické. A kdysi se mi to stalo na tuším podobné žrovce na čeldě. Prostě zatáhni víc. Nějakýma malýma kleštičkama a ono to vyskočí. Nebo Jestli jsi ochotný počkat pár dní, tak mám tenhle díl vyhozenej z palubovky v mých zásobách u kámoša v hale (samozřejmě klidně ti ho prodám za hubičku). Můžu ti na to pr jistotu mrknout, ale teď na to moc nemám čas. Spíš až koncem týdne.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Carina“