Reportáž: Která nafta od českých pump

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jura66
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pon 03.07.2006, 10:52
Bydliště: Brno

Reportáž: Která nafta od českých pump

Příspěvek od Jura66 »

Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

Tak jsem si udělal malý testík toho, na co jezdím :-)

Loni jsem v zimě natankoval do kanystru vervu - čistou, bez aditiva. Celý rok jsem s ní, kromě toho, že se mnou jezdila v autě a jistila mě :lol: nic nedělal.

Trochu jsem odlil do skleničky, pak jsem to protřepal (nemíchal :lol:) a do druhé skleničky. Protože to nemám jak vhodně vyfotit - prostě to na fotkách vypadá úplně jinak než ve skutečnosti, tak fotky nejsou. Ale výsledek po třech dnech v mrazáku (zapoměl jsem to vyndat dřív než se manželka vrátila - to bylo tóčo :roll: ).


Netřepaná ... teplota cca. 0 °C .... čirá tekutina lehce zbarvená do žluta

Netřepaná ... z mrazáku ... barva se změnila lehce do žluta, lehký bílý povlak na dně sklenice.

Třepaná ... 0°C ... lehce nažloutlá, nějaké mikročástečky v ní lze zahlédnout (opravdu jen sem - tam)

Třepaná ... z mrazáku ... trošku víc žlutější než netřepaná, na dně bílý povlak, který mi přišel o něco víc tlustší, než v té netřepané.

Výsledek? Vzhledem k tomu, že nafta je rok stará, tak bych řekl, že OK, neboť tam nebyly žádné viditelné krystalky parafínu. Pouze onen bílý "povlak" ...

Test na něco co by simulovalo palivový filtr jsem nedělal - optimální by bylo test provádět přímo na nějakém specifikovaném filtračním papíře, ale na to nemám vhodné podmínky :-(

Tak snad někdy v budoucnu - i když raději bych, kdybychom se něčím takovým nemuseli vůbec zabývat.
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Odpovědět

Zpět na „Palivo“