T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Grey »

Menil nekdo v poslednim case xenon (vybojku)? Pokud ano, po jakem case/km, jestli svepomoci nebo v autorizaku a co to stalo. Menili jse jenom jeden nebo oba (nebo obecne doporuceni menit jenom vadny nebo oba)? Proste cokoliv k tomuto tematu. Mam silne podezreni, ze mi zacina odchazet (8+ let/160t km).
Mam pocit, ze pred skoro dvema lety jsem se na to ptal u Domanskeho ve Zdibech a byla cena kolem 1600 (nevim jestli nebo bez DPH, ale to uz je detail), ale prijde mi to podezrele levne... (Asi nezbyde, nez tam zavolat a overit)
ex Toyota Avensis T27 1.8
Ave
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27.08.2019, 22:26

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Ave »

Ahoj, na kolik zhruba vyjde vymena spojky u teto motorizace (r.v. 2016)? A ma tento motor dvou-hmotovy setrvacnik? Dik
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Grey »

Tak, je to definitvni, xenon nesviti, doufam, ze to bude "pouze" vybojka. Menit (preventivne) obe nebo staci jedna?
ex Toyota Avensis T27 1.8
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Maghreb »

Menia sa naraz obe, kedze pri vymene jednej budes mat rozne odtiene tych vybojok. Ja ked som kupoval vybojky do svojho auta, tak ked som kupil lacne, vydrzali kratko. Dokonca aj nejake Philips XenEco vydrzali dost malo. Posledne som tusim kupoval OSRAM a zatial funguju. Jedna stala 45 eur.
Kedysi davno (7 rokov dozadu?) ked som chcel menit priamo v toyote, tak mi ponukali vybojku za 270 eur (philips/osram neviem) a ich toyota vybojku za 300 eur kus. Prijimaci technik ma poslal, ze chodte si to radsej kupit niekde a doneste.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Grey »

Tak novy poznatek: rano nastartujui, stivi oba xenony, cestou do prace sviti jenom pravy (ktery vcera nesvitil) - vidim v odraze auta pred sebou. Zaparkuji v praci, vystoupim, kouknu a nesviti ani jeden...
Dalkove jedou v pohode...
Mam trochu obavu, aby se k tomu v toy nepostavili tak, ze budou menit, co pujde...
ex Toyota Avensis T27 1.8
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Maghreb »

Na T25 sa mi to spravalo tak, ze po zapnuti sa rozsvietili a po par minutach sa jedna vypla. Menil som obe, problem vyrieseny. Ked som prvy krat takto siel do servisu, tak ako som povedal, pozreli na to, povedali mi, ze to je vybojka a poslali ma zohnat si. Potom som to uz neriesil a menil si sam ked odisla.
Su dialkove svetla tie iste vybojky? Nemyslim si. Tak ci tak, zacni s tym najlacnejsim a vymen vybojku. Ked chces, daju sa najst niekde aj 10 eurove ci kolko (ebay, cina a pod). Na diagnostiku toho, ze vybojka je v tahu je to nizka cena. Ale myslim, ze tvoje vybojky uz maju vek aj na to, aby boli naozaj zle. U mna sa zo zaciatku prejavovali aj divnym sfarbenim po starte. Zacali dost fialovo kym sa zafarbili na spravnu farbu.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od CommonUser »

CommonUser píše:Tak si mi podarilo 5,8 pri 97km/h na cca 220 km dialnicnom useku (ca 250 kg on board), potom to stuplo na 6,1 pri dalsich asi 100km. Asi najlepsi pomer priemernej rychlosti a spotreby aky som mal.
5,4 pri 102 km/h ovsem na palube len asi 150kg a idealne nocne podmienky na 70km.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Grey »

Magreb: dalkove jsou samostatne (halogeny), dle manualu HB3 65W, ty zatim sviti. Vcera jsem zkousel vybrat xenony, chci si overit, ze tam jde D4S 35W. Bohuzel jsem vyndal kryt i patici, ale vybojku ne. Ale uz jsem nasel na netu video (kde je videt, ze tam jsou takove zavlacky), tak snad to vecer pujde...

CU: tak jeste pridej a spotreba pujde jeste vice dolu... :-)
ex Toyota Avensis T27 1.8
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od CommonUser »

Tak minimum ti ukazem 3,3 pri 72 km/h na 2km. :P
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Grey »

Tak vcera dosly xenony a hned jsem menil. Takze kdyby nekoho zajimalo:
Mam nataceci xenony (ve vybave se to tusim znacilo AFL), puvodni vybojka Philips Xeneco D4S 35W 85V 4300K, nova vybojka Osram Xenarc D4S 35W 4150K.

Vymena celkem v pohode, nejdrive vyzkouseno "na necisto", postup:
1. sundani plastoveho krytu motoru (kryt baterie neni potreba, ten staci pootocit),
2.na leve strane vytazeni trubici vedle aku (viz obrazek od M5T http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 99#p391799), na prave trubici pro napln ostrikovacu. Obe jsou prichyceny temi plastovymi "cvoky" (ktere je potreba nejdriv vybrat), samotne trubice staci trochu kroutit a vytahnout (ta od naplne postrikovacu je potreba pootocit doleva),
3. ze zadu svetla je kruhovy plastovy kryt svetla (sedy), ten je potreba pootocit (smer si nepamatuji, ale jde to celkem lehce,
4. pootocenim rozpojit patici napajeni svetla (stribrny kabel s celkem velkou "koleno" plastovou patici), opet, jde to lehce,
5. pak je potreba vycvaknout zavlacky (ve tvaru "U"), ktere drzi samotnou vybojku. Zavlacka je uchycena dolu napevno jako pant, nahoru je zacvakla (2x, oba konce pismena "U"). Vycvaknuti je tlakem doprostred svetla a dopredu (pokud se tlaci pouze doprostred svetla, tak to nejde, predpokladam, ze tomu brani ty plastove cudliky na vybojce uprostred, jak je "obchazi" zavlacka, viz obrazek), nasledne preklopeni zavlacky smerem dozadu dolu.
6. Vybrani stare vybojky a nasazeni nove. Je potreba zachovat pozici vybojky. Vybojka ma na patici takovou kovovou cast, ta musi byt dolu, (je to pod tou desitkou na obrazku,) uprostred jsou takove plastove cudliky
7. Zpetna montaz je uplne stejna, jen v obracenem poradi a zavlacky se zacvaknou uz normalne, neni potreba tlacit nejakym specialnim smerem.
Přílohy
VymenaXenon1.jpg
VymenaXenon1.jpg (293.18 KiB) Zobrazeno 3071 x
ex Toyota Avensis T27 1.8
Uživatelský avatar
Docent
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: úte 11.07.2017, 15:02
Bydliště: Bratislava

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Docent »

Grey:
po vymene ako? citelna znema? Nemas asi foto pred a po vymene?

Mne to caka v najblizsej dobe tiez. Lavy xenon vypadava...dakedy raz za tyzden, inokedy i viac krat.
Avensis Combi T27 2.0 Valvematic
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Grey »

Foto nemam, takze pujde spis o dohady. Ted jezdim jenom za svetla a pokud bych jel nekam v noci, tak to bude pravdepodobne po meste, takze malo vypovidajici, v garazich to spatne otestuji (leda bych je vymenil a odfotil, stare jeste mam :-) )... Bude to muset pockat az na cestu na SK, jen nevim, kdy to bude.
Jinak, kdyz jsem nasadil nove, tak jsem si rikal "Wow" a vzpomnel jsem si, jak jsem byl nadseny ze svetel, kdyz bylo auto nove (predtim jsem mel auto, ktere melo svetla tragicke). Ale dalsi den mne to nejak preslo, tak tezko rict...

Jinak primarni vymeny duvod byl, ze svetla neustale vypadavaly, takze pulhodinova cesta do/z prace se zmenila ve sledovani, zda svetla sviti (a ktere), jestli nekde neciha pomahac atd... Proste chci mit auto v cajku. Netouzim resit nefunkcni svetla nekdy v noci a jeste mit v aute deti...
ex Toyota Avensis T27 1.8
Uživatelský avatar
Docent
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: úte 11.07.2017, 15:02
Bydliště: Bratislava

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Docent »

Ahojte,

chcel by som sa spytat na skusenosti s vybojkami D4S:
* D4S 4300K 35W xenonová výbojka Osram 66440, 12V, 24V
Cena: 40€/ks

* D4S Osram Night Breaker LASER Xenarc, +200% 2ks 12V/24V
Cena: 60€/ks

* Osram Cool Blue Intense Xenarc D4S 6000K
Cena:53€/ks

Zvolit klasiku 4300k ? Alebo bude mat vyznam priplatit za CoolBlue ci Night Breaker ?
Pise sa o problemoch pri dazdi s Cool Blue.. cim viac biele/modre tym horsie.

Vdaka za info a rady
Avensis Combi T27 2.0 Valvematic
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Maghreb »

Mal som 4300K a mal som aj 6000K (dokonca neviem ci aj nie viac). Pre mna najprijemnejsie su tie 4300K, ale dost vela svetiel vidim ze su tak 6000K. Je to na tebe, ci chces tak jemne zltejsie, alebo chces bielsie/modrejsie.
Nightbreaker som nemal, neviem povedat.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od Grey »

Asi tezko najdes nekoho, kdo to zkousel ve stejny cas. Technologie se vyvijeji, takze kdyz mel nekdo neco pred 5 lety a porovnava s necim jinym ted, tak otazny, zda je to vypovidajici...
Ja mel v v minulosti na aute Nightbreakry H7 (nebo H4?) a relativne rychle odchazely. Ale to na tom aute odchazely vsechny, takze za tu vyssi cenu se neopplatili. A ani si nevzpominam, ze bych na ne vzpominal, ze byly vykonejsi... Tak tezko rict.
Co se tyce barvy svetla, ja nechtel experimentovat, se soucasnym stavem jsem byl spokojen, tak proc menit... Jenom riziko, ze to nebude vyhovovat...
ex Toyota Avensis T27 1.8
Odpovědět

Zpět na „Avensis“