T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

T27 1,8 108 kW 6MT - spotreba a ine ...

Příspěvek od CommonUser »

Po viacerych "sukromnych dopytoch" (od naftakov - bez urazky) som sa rozhodol zalozit tuto "novu" temu.
Podla mna nie je celkom v poriadku, ak sa riesi len spotreba (naklady) a ziadne ine polozky neratam, ale budiz ...

Vela som toho popisal v uz existujich temach. Spotreba je velmi zavisla na okolnych podmienkach (doprava, trasa atd.). Sam sa pokladam za nervoznejsieho a rychlejsieho sofera. Kratke trate jazdim sam a dlhe zasa viac nalozeny - plny kufor a odhadom cca 200 - 250 kg. Dialnice myslim A8 (DE) + A1 (AT) + D1 (SK). Bohuzial skoro vobec nejazdim 20 - 50 km trate. Bud kratke do 5 km (evtl 8km) alebo potom tahaky cez 100 az 1000 km.

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... &start=465
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 69&start=0

Pomozem si aj inym uzivatelom:
http://moje.auto.cz/pario/tota-1.html

Moje dalsie reakcie:
"1. usek - priem. 130 km/h, spotreba 8,0L - (video na poziadanie Smile )
2.usek - tempomat zaseknuty cez 100 km na 130 km/h, na trati 215 km aj s dialnicou D1. Celkova priem speed 92 km/h, spotreba 6,2 L. Nocna jazda.
"

U mna je zatial rozptyl 5,2 - 9,7 (plati pre dlhdobejsiu spotrebu min. vsak 100 km)
Cez 5 litrov plati naozaj pre EKO jazdu. Jazda do 100 km/ tacho. Mesto bez prudkych rozjazdov. Trasa na SK. V DE som sa nikdy pod 6 nedostal. Za menej sa podla mna neda.
K 10 tim mi to taha pri nahanackach nemeckych "znaciek" na dialnici.
Priemerne sa teda da 6-7 na SK. A 7-8,5 DE. V zime zalezi ako dlho hrejete motor.
Aktualna spotreba merana v zime pri 80 km/h na rovinky bola nieco 3 L, ale kratke trate do kopca so studenym motorom dokazu ist smelo cez 11 L (opakujem - STUDENY motor, aj ked stare TDI dokazalo aj tu ist do 8,5).

Ak by som uz musel nejaku priemerku vypatlat, tak by to bolo asi 7,5 v lete a 8,3 v zime. Co v celku sedi so spritmonitorom. Vacsinou aj tak jazdim zaplnene DE. Voci 1,9 TDI 81kW je to 1 az 1,5L viac.

Kedze tych dotazov bolo viac, chcem upozornit na par veci. Budem porovnavat s 1,9 TDI, pretoze to som jazdil na rovnakej trati dlhodobo.

Potencionalny zaujemca musi vediet, ze pride o tocivy moment a ziska otacky (DCATi stratia aj vykon). Teda na 6ke na dialnici nemoze cakat rovnaku reakciu ako s dieslom. A POZOR na nezajazdene motory (do 10tkm), tam ta reakcia doslova znervoznuje. Hovorim o dialnicnej 130ke. Od 150 to plati skor naopak. Motor ma chut ist rychlo ku 200ke.
Na druhej strane si treba zvyknut tocit, ked treba. Nie je problem drzat 4ku pod krkom do 200. A obcas radit zo 6ky na 3ku.
Prijemny je lahky predok s mensou nedotacavostou na zakrute.

Problemy nie su zatial (klop klop) ziadne, ani nudzaky, ci nejake specialne VIFy ci sledovanie hladiny oleja. Tankujem len 95ku. Teda ziadne E10 ci VPower atd. E10 je sice povolene ale ...

Takze ano cloveku chyba niekedy tocak, ale zasa do 120 sa mi to zda ovela zivsie aj ked to ma elektronicky plyn.
Zaverom by som spomenul, ze do japonca som siel po skusenostiach s inymi znackami (aj odtahovky) a v tomto duchu malo zmysel zobrat japonsky benzin (celoplosne umiestnovany) podporeny cenovou ponukou.
Tym ale nechcem povedat, ze Avensis splna len spolahlivost ! Pohodlie limuziny mu rozhodne nechyba.

EDIT: Dodal by som, ze pred kupou som jazdil viacere auta a napr. v priamom porovnani tato 1,8 "sunda" Hondacke Vtecy do 2,0 litrov (ci Mazda do 2,0i). A to hlavne v spodnom otackovom pasme a v linearnejsom priebehu vykonu. Charakterom (do 2,0) sa mu vyrovna len 1,6 115 PS od Nissanu. Plati pre mna v danom obdobi a hladke benale.
Naposledy upravil(a) CommonUser dne úte 21.02.2012, 15:45, celkem upraveno 1 x.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
redik007
Manager Týmu
Příspěvky: 342
Registrován: úte 17.03.2009, 11:10
Bydliště: BA

Příspěvek od redik007 »

dakujem! ako terajsi majitel D-CATu predpokladam ze sa s nim rozlucim na jar resp skore leto a presne 1,8 ale v automate mam zaujem kupit. Diesel ma sklamal, ale to je mozno iba specialita D-CATu. Ten som sice povodne nechcel kupovat, ale ten slabsi 110kW vtedy nebol velmi k dispozicii v DE (tam sa urcitu dobu predavali iba dvojlitre a D-CATy).

poskulujem po tom novom faceliftovanom, kedze kazdy Avensis je zatial pre mna krajsi faceliftovany, ci uz T22, T25 alebo teraz T27.
Avensis T25 2007 WG, 2.2 D-CAT, 130 kW
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

redik007 píše:dakujem! ako terajsi majitel D-CATu predpokladam ze sa s nim rozlucim na jar resp skore leto a presne 1,8 ale v automate mam zaujem kupit. Diesel ma sklamal, ale to je mozno iba specialita D-CATu. Ten som sice povodne nechcel kupovat, ale ten slabsi 110kW vtedy nebol velmi k dispozicii v DE (tam sa urcitu dobu predavali iba dvojlitre a D-CATy).

poskulujem po tom novom faceliftovanom, kedze kazdy Avensis je zatial pre mna krajsi faceliftovany, ci uz T22, T25 alebo teraz T27.
to je D-CATem, já mám 110kW a spotřeba super, jezdím teď v zimě, za asi 6 litrů...
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

Palivo nejak neriesim a nejaky zasadny rozdiel ani necitim.

http://natankuj.sme.sk/c/6267533/inspek ... aftou.html

Vsimnite si podiel siry hned v prvom pripade - prekrocene 4x. Ako sa da tento parameter prekrocit ? Miesanim coho s naftou ? Hadam len tam nesypu zapalky :) Alebo to inde "preslo" cez kontrolu ?
To je "mile pohladenie" pre vstreky. :mad:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Příspěvek od kadel »

common: ty jo, ty na tu spotrebu jdes az vedecky. :-) ja tak maximalne kouknu na pocitac, ale kdybys mi rek, kolik z toho najedu po dalnici a kolik ve meste, tak to bych rict nedokazal. :-)

Ted mi zrovna na displeji sviti spotreba 8,5 l, manzelka jezdi kazdy den 10 km do prace po dalnici a pak 10 km po meste, to same zpatky.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

kadel píše:common: ty jo, ty na tu spotrebu jdes az vedecky. :-) ja tak maximalne kouknu na pocitac, ale kdybys mi rek, kolik z toho najedu po dalnici a kolik ve meste, tak to bych rict nedokazal. :-)

Ted mi zrovna na displeji sviti spotreba 8,5 l, manzelka jezdi kazdy den 10 km do prace po dalnici a pak 10 km po meste, to same zpatky.
Nic insie mi neostava. Ked som mal 1,9 TDI, tak som behal za 6,5 a krutil som hlavou ako moze niekto jazdit pod 5 ?!?!? A co ti frajeri za 3,5 ?
Zviezol som sa a ... ano znulovane pre rovinkou, aby krcma zavidela.
DCATi tu jazdia mesta cez 10 L. Ma zmysel sa hadat ? Nema.
Ale tvorba trasy na to vplyva az kurevsky moc.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

extremehany píše:
redik007 píše:dakujem! ako terajsi majitel D-CATu predpokladam ze sa s nim rozlucim na jar resp skore leto a presne 1,8 ale v automate mam zaujem kupit. Diesel ma sklamal, ale to je mozno iba specialita D-CATu. Ten som sice povodne nechcel kupovat, ale ten slabsi 110kW vtedy nebol velmi k dispozicii v DE (tam sa urcitu dobu predavali iba dvojlitre a D-CATy).

poskulujem po tom novom faceliftovanom, kedze kazdy Avensis je zatial pre mna krajsi faceliftovany, ci uz T22, T25 alebo teraz T27.
to je D-CATem, já mám 110kW a spotřeba super, jezdím teď v zimě, za asi 6 litrů...
To mas Euro 3 ci euro 4 ? T27 s Euro 5 ma pisanu vyssiu spotrebu. Ale nie len o tom to je, ze ...
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

Clovek sa tu snazi a za par minut je TOP tema odsunuta :D
a prve priecky okupuju
- Chcípání D4D v chladném počasí
- Zkušenost s odstraněním FAP u profi-chiptuning?
- repas vstřikovačů
- Spotreba Oleje Avensis 2007 D4D 2.2

:P
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

CommonUser píše:Clovek sa tu snazi a za par minut je TOP tema odsunuta :D
a prve priecky okupuju
- Chcípání D4D v chladném počasí
- Zkušenost s odstraněním FAP u profi-chiptuning?
- repas vstřikovačů
- Spotreba Oleje Avensis 2007 D4D 2.2

:P
ved nebud jak baba a nehysterizuj

- Chcípání D4D v chladném počasí - riesi sa zhorena kabelaz
- Zkušenost s odstraněním FAP u profi-chiptuning? - ano riesi sa nahrada za fap filter, ktory odide, rovnako ako casom odide kat na benzinaku, akurat, ze pritomnost fap si auto kontroluje...
- repas vstřikovačů - ano riesi sa, rovnako ako to casom budu riesit aj benzinove priamovstreky
- Spotreba Oleje Avensis 2007 D4D 2.2 - riesi sa interval vymeny oleja


proste mas svoje auto, napisal si cenne poznatky, ale kedze sme sa teraz z teba vsetci neposrali, tak potrebujes na seba upriamovat pozornost, alebo mas problemy v praci, alebo nechapem naco potrebujes kopat okolo seba ako zakomplexovany ziacik.
Uživatelský avatar
redik007
Manager Týmu
Příspěvky: 342
Registrován: úte 17.03.2009, 11:10
Bydliště: BA

Příspěvek od redik007 »

CommonUser píše:Clovek sa tu snazi a za par minut je TOP tema odsunuta :D
a prve priecky okupuju
- Chcípání D4D v chladném počasí
- Zkušenost s odstraněním FAP u profi-chiptuning?
- repas vstřikovačů
- Spotreba Oleje Avensis 2007 D4D 2.2

:P
asi to je tym ze kazdy jazdi na naftu :-) a benzinaci si spokojne kludne jazdia bez problemov (az na vynimky)

:twisted:
Avensis T25 2007 WG, 2.2 D-CAT, 130 kW
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

Cakal som kto sa chyti. Zasa DCAT :lol:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Přijde mi jakoby chlapci od DCAT stratili smysl pro humor :lol:
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

asi jak kdo, ja to mam tezce v pici :-D a navic si uzivam jak mi to tahne vocpoda :twisted: :lol:
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

mimochodem mozna se jeste ukaze co budou resit majitele valvematicu az budou mit najezdeno tolik co nase sazomety :-)
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

KarlosCZ píše:mimochodem mozna se jeste ukaze co budou resit majitele valvematicu az budou mit najezdeno tolik co nase sazomety :-)
Mas pravdu, ale take palky by to nemali byt.
BTW 03/2009 - 1,8 86 tkm - kein Problem.
Aj tak som rad, ze som sa nedal zlomit na TSI ...
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Odpovědět

Zpět na „Avensis“