Cena paliva POLSKO

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Cena paliva POLSKO

Příspěvek od Martin_HnN »

Vzhledem k tomu, že zatím není možno zadávat v aplikaci PUMPDROID data pro zahraniční benzínky a že telefony s Androidem nemají všichni, tak píšu sem:

10.1.2010 Zgorzelec, Orlen + Shell v centru mesta: Natural 95: 5,55 Zlotych ostatni cerpacky na okraji mesta, u Realu a podobne byly drazsi od 0,04 az po 0,30 Zlotych vic.
Nafu jsem si nezapamatoval, ale byla drazsi nez Natural 95.

11.1.2012 Sienawka/Kopaczov, Orlen (u viaduktu) Natural 95: 5,87 Zl; ON: 5,74 Zl
11.1.2012 krizovatka u prechodu PL/DE, Natural 95: 5,79 Zl; ON: 5,65 Zl; dalsi nafta (nevim co to bylo) 6,06 Zl.
Tentokrát byla nafta levnější!!!


Na silnici od hranice Hrádek - Zittau roste v Polsku za křižovatkou na Kopaczov u benzínky AC (nebo AB?) nová benzínka - ARAL :-D
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

to jsem zvedav jake tam budou ceny?
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Robik
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 01.09.2010, 17:57

Příspěvek od Robik »

Máti jezdí tankovat do Polska pravidelně a úplně v pohodě...posledně když jsem byl u ní návštěvě tak jsem bral plnou a cena vyšla tuším na 31,9/litr :D
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

cena paliva polsko

Příspěvek od Pavel Liška »

Vypadá to,že to zase začne v Polsku.Dobře si pamatuju jak to tam vypadalo v první polovině 80 letech chvílu po vojenném stavu.Sehnat benzín na cestu spět byl dost problém.Nechci otravovat tímto tématem,ale schválně jsem čekal na včerejší hlavní zprávy jestli něco bude zmíněno o protestech polských řidičů.Asi jsem programy špatně přepínal,ale v havních zprávách nic.Až v 22.00 zpravodajství něco málo.Přitom v Polsku je benín levnější než u nás,ale také mají o něco málo menší průměrnou mzdu.Poláci začali dělat jako první pořádek ze soudruhama a doufám,že začnou i sociální revoluci.
Nikdy by mě nenapadlo,že něco takového co začíná na soc.vyslovím,ale kdyby u nás v létě stál bezín 50 za litr,tak my posraní nic.
Uživatelský avatar
Surf Rider
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 12.10.2010, 21:35
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Surf Rider »

Jen pro zajímavost na tomto odkaze: "http://www.uokik.gov.pl/kontrole_stacji ... _paliw.php" je přehledná mapa s označením stanic, kde byla provedena kontrola paliva polskou variantou ČOIky. Pokud tam je uvedeno "D", tak kontrola splnila požadavky - které jsou stejné jako u nás (stejná norma, plus jsem ještě pro jistotu jednotlivé parametry porovnával osobně). Odkaz na dané stránce začínající slovem Raport... uvádí souhrné výsledky kontrol za minulý rok podle jednotlivých vojvodství.
Toyota Corolla G6 (4E-FE, 1997)
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

http://whatgas.com/ :-D
http://www.pumpdroid.com/public/lmapFrame.html :-D

A teď k Polsku: dnes 10.4.2012 - ARAL mezi Zittau a Hradek nad Nisou

UltimateDiesel: 1,51 € ... 6,03 Zloty [* cca. 6,036 = 36,40 Kč/L ] za 60 cetanů ... za to dneska ani TopQ nenatankuju!!!! (36,50)

Diesel: 1,45 €
Natural :1,46 € . . . . (nevím jak se to jejich palivo jmenuje, ale je odpovídající)

S Ultimatem šli trochu nahoru. 23.3. měli UD za 1,49 a normální D za 1,45€
Nahoře máte odkazy - buď na mapy, případně tam naleznete odkazy na aplikace pro mobily ...

A ještě jednu věc ... na tuto ARALku to vozí cisterna přímo z Německa.
A to auto jelo jako už dlouho ne ... naposled jsem bral myslím Vervu, ale ještě jsem přidával VIF ... (nebo ne???).
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

Vsak uz se tam opet chystam. Vyjeta nadrz a auto jezdi moc dobre.

ted jsem koukal na Whatgas mapu a tam je jako Aralka oznacena pumpa ta zluta pred ni. Ja kdyz jsem tam tankoval, tak jsem ji oznacil vedle na pole. Asi to nekdo predelal?
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

Mas pravdu, je posunuta ...

Ja jsem tam pridaval BP v Bogatynii na krizovatce Mlodych Energetikov a jeste tu pred mostem KDM v Sienawce.
Myslel jsem, ze jsem tam tu na tom poli ARALku vytvarel, ale pokud se k tomu hlasis :-) (kdo si to ma pamatovat ... )

Nebo to nekdo procistil ... myslim, ze jsem chtel vytvorit tu na krizovatce s nemeckem i tu zlutou, ale pak jsem to zrusil - protoze jsem neznal nazev ani jedne :-( ... a uz mne nezajimaji :twisted: snad až pojedu jednou kolem na kole, tak si to hned napíšu ... jak si to jen pamatuji, tak je to hned pryč ...
Zmenit to nejde -> jen napsat autorovi :-)
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

jj vytvarel jsem ji na poli :wink: Tak dnes dotankovano opet doplna :) Cena sedi 1,51 ci 6,03. Ted jsem dle googlu dal propocitat ceny, tak ty Zloty vychazi 35,80 a Eura 37,50. No platim kartou, uctenka je ve zlotych, tak uvidime na vypise co si strhnou. Ale i v tech Eurech pekna cena. jinak si priste menim Zloty 8)
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

ARAL Ultimate Diesel:
49,24 litru = (6,03 Zl/l) -> 296,92 Zl -> (~6,034 Kc/Zl) -> 1791,62 Kc => 36,39 Kc/l. Za to v nejbližším okolí nekoupím ani obyčejnou naftu ...
převážně od 36,50 :-D

Platba kartou 10.4. strženo z účtu 12.4., placeno kartou vydanou ČSOB -> platí kurz DEVIZA prodej.

Vyplatí se Ti platit kartou, než zlotými. Je to výhodnější.
Přestože VZV směnárna (je v Liberci v Pražské/spojka s Moskevskou) nebo v Hrádku pod náměstím patří k těm s nejlepším kurzem a bez poplatku, tak se vyplatí platit kartou. Údajně se vyplatí směňovat v Polsku, když chceš Zlotý, ale s jistotou Ti to neřeknu. Zas takový požírač desetníků nejsem... :-D
Směnárna (CZ) na hranici je dražší, než ta ve městě (VZV)... ale je to fakt o pár šprdlíků, takže to neřeším. (My berem zlotý jen kvůli tomu, když jdem tam kde nemají karty - Biedronka, na zmrzku, občerstvení a tak :-))
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

Taky platím kartou :wink:
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Malá pomůcka pro orientaci v Pl než tam vyrazíte http://www.cenapaliw.pl/index.php?l=12&m=95
a jak jsou na tom kantory http://kantory.pl/kursy/czk/
všeobecně je to v současné době mizerné, kdysi dělal rozdíl i 3Kč, ale nyní sotva 1,50 - když vemu 50litrů je úspora 75,- a projedu 50,- = zisk 25,- :(
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

Jo jo, M5T, bývávalo. Ale v těch dobách jsem netankoval v PL, ale o 5 km dál v DE :-D u ARALu Ultimate Diesel, který vycházel o korunu dráž než Verva u nás :-)

Dneska kupuju německou naftu UltimateDiesel v Polsku za cenu naší obyčejné nafty :-D ... tomu říkám kvalita za rozumnou cenu :-D :lol:
Tu pumpu mám cca. 3 km od baráku :lol: A ti co jezdí tankovat do DE nebo PL, tak většinou stejně dělají velké nákupy. ... "A to už se vyplatí!!!" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Ten odkaz na ceny paliv už jsem viděl, ale je pro mne bezpředmětný ... v této oblasti jsem tam ceny našel nejblíž ve Wroclawi ... což mám trochu z ruky ... kdysi jsem tam i něco zadával ... dnes už používám téměř výhradně PUMPDROID a Whatgas Prices na Androidu (oboje mají i internetové stránky s cenovou mapou - obě na doméně com). Ale Polsko bylo v této oblasti záznami o pumpách naprosto nedotčené - tak jsem si tam něco málo přidal. A na "mé" ARALce jsem tam obsluze aplikaci ukázal a řekli že se na to podívají, protože to je zajímavé :-)
Tak uvidíme, jestli mi to updatenou ... ale jak jsem včerá večer koukal, tak už tam někdo ceny upravoval :-D :lol:
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

Ceny Aral Pojarow ted Ultimate 1,45 a klasika nafta 1,38
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

tenkle kurz je tam už asi 14 dní a zřejmě se nehýbe :-D (zato ve Zlotých trochu ano)
ještě tam je 1,47 (asi ultimate 98) a normální natural nevím (já teď tankoval právě tu 98 a ta byla za 6,13 Zl)
Levnější je nakoupit za Zlotý (kartou). Při přepočtu kurzem deviza prodej to vyjde levněji (kurz ČSOB) - já to zkusil zaplatit kartou v CZK - což mi nabídkla sama obsluha, že jí to nabídl terminál - tak jsem to chtěl vyzkoušet a kurz naprosto příšerný - někde přes 6 ,1 a kartou byl kurz 5,93 nebo možná ještě míň :-)

Jinak když tam jedu tankovat, nebu jedu kolem, tak aktualizuji cenu po přepočtu na Pumpdroidu :lol: ano, je tam :-)
a zároveň i na Whatgasu :-) ale musím to přepočítávat - tak nějaký ten deseťák nemusí sedět.
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Odpovědět

Zpět na „Palivo“