Katalyzator

vše ohledně modelové řady Rav 4
Uživatelský avatar
SiliuS
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: sob 24.12.2011, 12:52

Příspěvek od SiliuS »

Aha,tak som si este raz precital posledne prispevky a zistil,ze ste sem nahadzali dake odkazy na ofajc tych lambada sond :P Tak sa ospravedlnujem za nepozornost a hned ich idem preklikat :idea:
Uživatelský avatar
RP
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: stř 23.11.2005, 15:40

Příspěvek od RP »

Neboj, co se týče cen náhradních dílů tak ty vychází steně blbě jak na rav i na subaru :cry: , se spotřebou by mohla být toyotí 2.0 vvti na tom trochu lépe než boxer subaru.
Kdybys nějaký ten fígl na lambdu vyzkoušel tak se určitě poděl o zkušenosti... :wink:
Avensis kombi 1,8 linea terra 98´
Corolla 1,3 E11 HB 97´social edition
Subaru Legacy kombi 2,5 GX 01´ 115 KW/223 Nm
Zekx3
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 23.02.2016, 23:38

Re: Katalyzator

Příspěvek od Zekx3 »

Zdravím rafani. Řeším stejný problém s katem. Po prvé co se mi to stalo jsem koupil 44K fuel systém cleaner, což by mělo vyčistit od palivové soustavy přes kat i lambdy. Kontrolka vydržela nesvítít cca půl roku a je to tu zas... Už fakt nevím co tomu dát aby to nesvitilo. Přemýšlím,že pokud to projde emisema tak už to opravdu přestanu řešit. Jinak jsem s Ravkou velmi spokojen až na pár neduhů je to držák 2.0 Vvt-i rv 2002.
19mirek90
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12.10.2017, 20:39

Re: Katalyzator

Příspěvek od 19mirek90 »

Ahojte všetci. Mal som ten istý problém. Moja Ravka 2.0 VVTi 2005 110kW. Diagnostika hlásila " znížená účinnosť katalyzátora". Svietila mi kontrolka motora a kontrolka VSC TRC. V servise mi povedali že vymeniť katalyzátor aj lambdy čo je dosť drahá záležitosť. Trochu som pátral na internete čo by som mohol vyskúšať pred tým než sa pustím do výmeny katalyzátora. V mojom prípade som sa dopátral že to môže byť aj chybným akumulátorom, že to tí Japonci majú dosť citlivé na to. Môj akumulátor síce nebol starý alebo nejako poškodený, ale skrátka som mal zlý typ ( 12V 45Ah 330A). Kúpil som teda akumulátor 12V 65Ah 580A a čuduj sa svete kontrolky zhasli a uz sa opäť nerozsvietili. Zatiaľ prešiel len týždeň. Ak by sa kontrolky po čase opäť rozsvietili dám vedieť.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Katalyzator

Příspěvek od aczasa »

Neboj, ony se rozsvítí.
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“