Black diamond performance - brzdové kotouče,desky a spojky.

Odpovědět
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

spravne som pochopil, ze cislo dielu a cena su stale rovnake pre grooved, drilled aj kombi disky?
Obrázek
Uživatelský avatar
AndyGTP
Manager Týmu
Příspěvky: 336
Registrován: pát 14.10.2005, 21:40

Příspěvek od AndyGTP »

libor12 píše:a taková "drobnost" oproti ebc mají levý a pravý kotouč. Drážky jsou tedy vždy po směru otáčení ne jako u ebc kde oba dva kotouče jsou stejné a vždy jeden půjde proti.
libor, vcera som kontroloval drazkovane a jamkovane kotuce v rade GD, tj ta najvyssia sportova rada a kazdy kotuc je oznaceny ako LEFT a RIGHT, tak potom neviem, ktore kotuce si mal v rukach. Neslo len o OEM kotuce nahodou? Vsetky USR (drazkovane) a GD (drazkovane/jamkovane) by mali byt smerove. Ked vies, na ktorych sa ti to podarilo takto najst, daj vediet, celkom ma to zaujima.
JCE10L - EE111 - SXA11L - AE82L - AE86L - AE92L
2JZGE --- 4EFE --- 3SFE --- 4AGE --- 4AGE --- 4AGE
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

byly to drážka/důlek. Je to asi 2roky a auto bylo celica 6g a fiat coupé. V pondělí bych chtěl odeslat objednávku takže kdyby někdo něco pište.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
jaroo021
Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: čtv 07.01.2010, 16:02
Bydliště: Lučenec

Příspěvek od jaroo021 »

mam od nich zadne kotuce na aute a tiez odporucam...kvalitka..
AE111 1.6 20V Black Top 6speed
20V + N/A mood = integra food
20V + garrett = vrchol potravinového reťazca
Uživatelský avatar
vendys
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 09.11.2006, 00:48
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendys »

Libore, už si objednával?
Chtěl bych set na ST202 po facelift (McPherson), ale nějak si nejsem jistej s destičkama, podle mě se to liší a pro McPherson nebo SS jsou různý rozměry destiček ne? A ten jejich katalog to nerozlišuje...
Toyota Celica 6.gen (ST202), 3S-GE 125kW
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

není problem. U ss je to potřeba specifikovat stejně jako typ kotouče. Ještě jsem nic neodeslal. Prozatím pevně jsou 4lidé a já. Napíšu ti do sz co a jak.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

dostal jsem několik dotazů na srovnání s EBC. Jezdil jsem několik kombinaci desek a kotoučů EBC,nicméně opravdu pokud objektivně zhodnotím tak bohužel EBC v tomto porovnání naprostý propadák. Málo kdy mne něco nadchne,ale po svezení s brzdami BD jsem měl pocit po přesednuti do jiného auta pocit při sešlapnuti pedálu brzdy jak když šlapu do ho*na. :D
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
drgi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 771
Registrován: stř 05.01.2005, 22:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drgi »

Libor, mna by tiez zaujimalo, ktore konkretne EBC kotuce a platnicky si jazdil, pretoze mam na aute USR kotuce + Redstuff Ceramic, a po zabehu (cca 700 km) brzdy funguju skvele, ovela lepsie ako originalne mazdacke (a boli tiez vyborne).


Aky treci koeficient maju platnicky Black Diamond, aky teplotu znesu?


mimochodom, EBC Brakes MA lavy a pravy kotuc, http://www.ebcbrakes.com/automotive/ebc ... tors.shtml
'Zero' : Toyota Corolla AE92 1.6 4AF hatchback bez plutvicky, 162 000km.
'Hrča' : Toyota Corolla AE92 1.6 4AGE GTi liftback s plutvickou, 400 000km.
http://www.toyotateam.sk
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

je to cca rok možná méně co jsem s Andym diskutoval optimální kombinaci kotoučů a desek ebc pro street. Určitě potvrdí. Konstatoval jsem,že nižší řada brzdí dobře za studena,s teplotou je ovšem cítit zřetelně vadnuti a obráceně vyšší řada nebrzdí za studena,je třeba je prošlápnout a pak se teprve naplno projeví brzdny účinek. BD nabízí přesně to co od brzd sériové velikosti na rozdíl od OEM očekávám. Přesné dávkování účinku při jakékoli teplotě,jsem zvědavý na ty tvoje redstuff v zimě při -15 jestli ještě budeš tak nadšený,a použitelnost do 600st při koeficientu tření 0.69 což je přesně to co dle mého názoru BD splňují naprosto s přehledem. Můžu se spolehnout na to že když pojedu 20km po dálnici vysoko nad rychlostním limitem a zničeho nic mi tam někdo vjede já začnu brzdit vím že mám k dispozici maximum účinku a že ten se nezmění ani když ostře projedu svoji oblíbenou zatáčkovitou okresku. Většina řidičů zde nejsou žádní závodníci,přesto se určitě někdy rádi svezou a očekávají že až budou potřebovat zastaví. Prostě brzdy a desky pro klasický street. K rozdílu kvality oproti ebc. Jejich kotouče jsou z materiálu s vysokým obsahem uhlíku. Ten má sice vysokou teplotní stabilitu,vynikající tření ale je měkký. Toto je ošetřeno kryotechnologii kdy jeho vlastnosti zůstanou ale změní se krystalická mřížka,materiál ztvrdne,což se podepíše na jeho životnosti ale nevezme mu to jeho třeci a teplotní vlastnosti. Několik kotoučů jsem zkroutil jen tím že jsem auto se zahřátymi brzdami postavil do sněhu. Uhlíkova ocel je lehčí,rozdíl oproti oem kotoučům je třeba v případě celicy 6g 0.5kg. Není to moc ale každá plusova neodpružena hmotnost se počítá.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
AndyGTP
Manager Týmu
Příspěvky: 336
Registrován: pát 14.10.2005, 21:40

Příspěvek od AndyGTP »

jj potvrdzujem nasu debatu, ze sme preberali najma to, ze na prezentacii EBC sa ti nepacili zakladne Blackstuff (priama nahrada OEM platniciek) s OEM kotucami, ale aj niektore kombinacie drazka/dulek s farebnymi platnickami. Fakt je tomu skoro uz rok..

Ja sa k tomuto neviem este na 100% vyjadrit, pretoze drazkovane/jamkovane GD Sport spolu s GreenStuff (pozn.: najvyssie mozne upgrady od EBC ponukane pre Corollu E11, bez dodatocnych uprav strmenov) som na moju E11 nainstaloval len minuly vikend a este si pockam, kym to starostlivo zabehnem, tak poinformujem az neskor.

Pre AE86 upgrade brzd zatial EBC nema v ponuke. Ale bavil som sa s viac ludmi, ktori su s EBC velmi, velmi spokojni.
JCE10L - EE111 - SXA11L - AE82L - AE86L - AE92L
2JZGE --- 4EFE --- 3SFE --- 4AGE --- 4AGE --- 4AGE
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Abych to uvedl na pravou míru. Neříkám o všech EBC,že jsou špatné. Na těch testech o kterých jsme mluvili byly i takové co brzdili úplně perfektně ale to byly tvrdé závodní desky a jak neměly teplotu alespoň 300st opět to šlo někam. BD mne osobně a i spoustu jiných lidi oslovili v tom,že se můžou občas "svézt" a zabrzdi kdykoli bez nadměrného opotřebení,vadnuti,kroucení atd. Prostě klasické street brzdy s vynikajícím brzdnym účinkem za velmi příznivou cenu. EBC najde se svoji řadou zákazníky mezi lidmi co mají auto víceméně pro závody. U BD je to naopak 90% k dennímu ježdění a občas se svézt s tím že po 15 minutách okruhu je nebude muset vyhodit.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
drgi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 771
Registrován: stř 05.01.2005, 22:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drgi »

EBC Brakes ma niekolko rad platniciek aj kotucov, podla urcenia.

Blackstuff, to su tie zakladne, urcene ako nahrada OEM.
Green a Red su pre dynamicke jazdenie, Yellow, Blue a Orange su urcene na pretekanie, okruhy atd. Vsetky okrem Blue a Orange brzdia uz za studena minimalne tak dobre, ako OEM. Blue a Orange su urcene na uzavrete okruhy a trate, preto na rozdiel od ostatnych platniciek nemaju homologizaciu do cestnej premavky (ECE R90).

V katalogu EBC je tiez urcene, ktore z tychto platniciek je standardna nahrada za OEM, a ktore su upgrade. Ak pouzijete Blackstuff tam, kde EBC urcuje ze ma byt Greenstuff, alebo Redstuff, je jasne ze to brzdi horsie ako originalne brzdy. Tymto vobec nemyslim teba, ale vseobecne.

Co sa tyka kotucov, EBC si kotuce odlieva a sustruzi sama v Anglicku, nie je to ziadne cinske blato s europskou nalepkou.

Co sa tyka tej kryogennej technologie, rad sa necham poucit co to vlastne je, a kde konkretne sa disky BlackDiamond pouzivaju v motorsporte.


No a co sa tyka koeficientu 0.69 a teploty 600°C - myslel si to tak, ze tie platnicky maju koeficient trenia 0.69 pri 600°C ?
'Zero' : Toyota Corolla AE92 1.6 4AF hatchback bez plutvicky, 162 000km.
'Hrča' : Toyota Corolla AE92 1.6 4AGE GTi liftback s plutvickou, 400 000km.
http://www.toyotateam.sk
Uživatelský avatar
AndyGTP
Manager Týmu
Příspěvky: 336
Registrován: pát 14.10.2005, 21:40

Příspěvek od AndyGTP »

AndyGTP píše:jj potvrdzujem nasu debatu, ze sme preberali najma to, ze na prezentacii EBC sa ti nepacili zakladne Blackstuff (priama nahrada OEM platniciek) s OEM kotucami, ale aj niektore kombinacie drazka/dulek s farebnymi platnickami. Fakt je tomu skoro uz rok..

Ja sa k tomuto neviem este na 100% vyjadrit, pretoze drazkovane/jamkovane GD Sport spolu s GreenStuff (pozn.: najvyssie mozne upgrady od EBC ponukane pre Corollu E11, bez dodatocnych uprav strmenov) som na moju E11 nainstaloval len minuly vikend a este si pockam, kym to starostlivo zabehnem, tak poinformujem az neskor.

Pre AE86 upgrade brzd zatial EBC nema v ponuke. Ale bavil som sa s viac ludmi, ktori su s EBC velmi, velmi spokojni.
tak uz mozem potvrdit nejake priame skusenosti s EBC na okruhu.. V nedelu sme boli viaceri na Slovakia ringu a moja skusenost je takato:

Toyota Corolla E11, 1332 cm3, 86ps, cca 1000kg + obcas spolujazdec.
bubnove brzdy + vpredu kotuce EBC 3GD (drilled & slotted) + platnicky Greenstuff.

Odjazdenych 80 kol = cca 470km, maximalne dosahovane rychlosti cca 160-170km/h, prudke brzdenia z maximalky na cca 60km/h priblizne 2-3x za kolo.

Nemam teraz kedy skontrolovat stav brzd, ale platnicky su uplne v pohode, skoro z nich neubudlo, kotuce boli ako tak zabehnute, musim skontrolovat opotrebenie, ale celkovy dojem bol FANTASTICKY. Nastup okamzity, ucinok vyborny a vydrz neobmedzena. Nevadnuci ucinok, velmi som bol spokojny + aj ludia, ktorym som auto pozical boli pozitivne prekvapeni.
JCE10L - EE111 - SXA11L - AE82L - AE86L - AE92L
2JZGE --- 4EFE --- 3SFE --- 4AGE --- 4AGE --- 4AGE
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No přeji hodně štěstí s dalšími kilometry,aby jsi nedopadl takto
Obrázek to je red stuff ebc pokud ji neznáš. Už jen že existuje jeden takový případ,mi ebc nesmí na auto,a on ale bohužel není ojedinělý...nedokážu si představit situaci kdyby se odlepila celá...
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

drgi píše:
Co sa tyka kotucov, EBC si kotuce odlieva a sustruzi sama v Anglicku, nie je to ziadne cinske blato s europskou nalepkou.
?
tak na to zapomen. Ebc tak jako brembo vozí už čínské polotovary z provincie Ningbo a v UK probíhá pouze opracování.
drgi píše:

Co sa tyka tej kryogennej technologie, rad sa necham poucit co to vlastne je, a kde konkretne sa disky BlackDiamond pouzivaju v motorsporte.


?
zkus třeba www.cryo-centrum.cz ,bdp používají tak jako jiné značky rallye,vrchy a jiné. Na rozdíl od ebc získali několik ocenění.

drgi píše:

No a co sa tyka koeficientu 0.69 a teploty 600°C - myslel si to tak, ze tie platnicky maju koeficient trenia 0.69 pri 600°C ?
ano,mají stabilní koeficient tření od studené až do 525C mezi 0.63-0.69.

Jinak dovolím si citaci z jineho fora se kterou se ztotožnuji. EBC dělalo brzdy pro tramvaje a kolejová vozidla a u toho měli zůstat,jen díky dobrému marketingovemu tahu před několika lety se prosadili do podvědomí veřejnost.
no jo, značka EBC nebude tak dobrá jak se říká. Spousta lidí ji tady považuje za super značku, ale jak postupně sleduju špatné zkušenosti uživatelů, tak nabírám dojem, že značka EBC se snaží tvářit lepší než ve skutečnosti je
redstuffy mi taky odfoukly Smutný
ale stalo se to jen u jedněch..
troje desky na ani ne 50 tis.km
jinak proti kotoučům nic nemám
od tak "super" značky bych čekal jinou kvalitu....
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Náhradní díly a příslušenství - nabídka“