Zlobí a zlobí - už si nevím rady

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Zlobí a zlobí - už si nevím rady

Příspěvek od Vasa »

Zdravím Vás Previáři.
Mám obrovský problém se svou Previi ( model roku 2000)
už od koupě mi svítila kontrolka motoru ale jela normálně. před dvěma měsíci mi na druhém válci odešla zapalovací cívka a auto začalo jet na 3 válce. Objednal jsem si proto z USA sadu nových a vyměnil ji (jsou stejné jako má toyota RAV4). navíc jsem koupil nové obě přední Lambdy (originál denso 2500,-/ ks z anglie)

auto chvíli jezdilo, dokonce přestala i svítit výstražná kontrolka, a pak jsme jeli na dovolenou na slovensko a auto u Trenčína začalo opět jet na 3 válce a jakmile jsem se pokusil otáčky dostat nad 3000 tak se začalo dusit.
oddělal jsem vzduchový filtr a na volnoběh zistil, že je opět problém na druhém válci. vyměnil jsem proto další cívku a auto opět jelo asi cca 50 km.
poté začalo opět jet na 3 válce ale sem tam nepravidelně co pár kilometrů se chytal i ten špatný válec....dojel jsem do Tater a tam to najednou jelo zas normálně a dokonce se sama zhasla i kontrolka motoru, která do té doby pořád blikala.
Druhý den jsem auto nastartoval a opět jelo jen na 3 válce a cca po 50 kilometrech se chytlo a zhruba 50 kilometrů jelo normálně. kontrolka sice svítila ale auto jelo na 4 válce.
po 50 kilometrech se zas rozblikala a už blikala až do Dunajské stredy (cca 200 km) a těsně před cílem zas auto začalo jet normálně.
tyto výpadky pokračovaly až domů ale ke konci už jelo jen na 3 válce.

ještě bych chtěl napsat, že auto je předěláno na plyn (na ten se to na 4 válce vůbec nechytalo, proto jsem ho přepnul a celou dovolenou jel na benzín.

Mám podezření, že by to mohl být buď poškozený vstřikovač ( na mojí staré previi ý mi jich pár díky plynu odešlo), nebo opět ty cívky. i když je mi divné že dělá pořád bordel jeden a ten samý válec.

Prosím poraďte, už nevím co s tím. v servise to pokaždé napíchnou na diagnostiku...řeknou 300,- a stejně nic nespraví....

Díky za radu
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Rozhodně píchnout na diagnostiku (kdybys nebyl tak daleko, tak ti ji sfouknu doma...).... Pak jít po kabelech k cívkám a po kostře motoru.... Ale záleží co to řekne na diago.. (co to řeklo posledně?).
Back in Czech.
Uživatelský avatar
smutok
Věčnej rejpal
Příspěvky: 531
Registrován: úte 26.10.2010, 10:35
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smutok »

Skontrolovat poriadne aj kenektory, lebo sa moze stat, ze tam mas zalomeny kablik alebo neaky iny problem s tym konektorom.
Sice to s tym priamo nesuvisi, ale znamy mal s fordom fusion, ze mu po neakej dobe prestalo ist auto, napichli to na diagnostiku, vymenili chybnu sucastku a zase po nekolkych mesiacoch prestalo ist, toto sa opakovalo asi 3 krat, potom to dal do ineho servisu, kde sa s tym 3 dni mordovali ale nakonec zistili, ze tam bol zly konektor.
Yaris II 1.0Obrázek
Corolla E12 1.4Obrázek
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasa »

no původní chyby byly dvě: vadná teplota lambdasondy a čidlo termostatu
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
teer7
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19.07.2011, 16:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od teer7 »

Vasa píše:no původní chyby byly dvě: vadná teplota lambdasondy a čidlo termostatu
Podarilo sa problem vyriesit?
Pomohla by informacia, ci sa jedna o motor D4D, alebo benzinovy. Je k LPG nainstalovany aj FleshLube?
Obidvaja moji bratia maju Previe druhej generacie. Jedna je dieselova bez LPG a vykazovala problemy so svietiacou kontrolkou motora, ktory je dost citlivy na kvalitu nafty. Problemom boli SCV ventily, ktore sa museli vymenit. Neviem vsak, ci to odhalila diagnostika...
Druha Previa je benzinova s LPG, takisto casto svietila kontrolka motora, ale po montazi FleshLube sa problem takmer uplne stratil. Obcas sa vyskytne, ale po prepnuti LPG na benzinovy rezim a odjazdeni par kilometrov to prestane svietit.
Toyota Previa 2.4 GL (1997)
Toyota Corolla Verso (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasa »

tak je to samozřejmě benzín ( disel se na LPG přestavět nedá).
jak jsem psal jakmile jsem vyměnil obě přední lambdy tak kontrolka zhasla...takže předpokládám, že tyto problémy byly vyřešeny ale vyvstal nový a to ten, že to jede jen na 3 válce (viz výše)...
auto jsem dovezl k jinému autoelektrikáři a uvidím co s tím udělá....úkol zní jasně...chci spolehlivé auto ať to stoji co to stojí (samozřejmě v mezích zákona :-) ) ...jezdí to jako taxik a nemůžu si dovolit aby mi auto kixlo někde na dálnici, jak povezu lidi na letiště. to by byl průser jak vrata
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

zdravím, pokud je to ta nová generace previe, jeden známý mľl stejný problém, zdá se mi že to jaksik už vyrešil. ve stredu mu budu volat tak se poptám. myslím že to souviselo se zatekanim deštove vody...
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

zdarec, mluvil jsem s majitelem té previe nové řady (r.v.2000). prý ty cívky jsou poddimenzované a vydrží jen 150 000. ty novější co se do previí dávají od 2004 jsou podstatně lepší. teďkom tam má novější a bez problémů.

a potvrdil mi taky, že mu do těch cívek zatékalo, popraskala tam po letech nějaká pěnová výplň a teklo přes to přímo do cívky...

no je to jen tlumočené vyjádření, takže to berte s rezervou, navíc od amatéra 8)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasa »

no je fakt, že ty cívky co jsem objednal přes ebay nebyly original denso ale nějaký pirát....

zítra by se na to měl podívat ten autoelektrikář a vyřknout ortel...tak dám vědět co to je za závadu
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

jak to dopadlo s těma cívkama? docela mě to zajímá, protože jsem se právě stal majitelem previe rv 2001. :D
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

řešení

Příspěvek od Vasa »

Takže dopadlo to tak, že jsme vyměnili 3 cívky za originální cca 3500/ks a opravili jeden studený spoj a navíc přehráli software v řídící jednotce.

auto sice jede na 4 válce, ale je velice líné.
Opravář na to vzal kameru a zjistil, že máme podpálené ventily minimálně na dvou válcích.

Jelikož už jsme i tak do opravy vrazili kolem 12 tisíc, necháme to zatím tak, protože jezdit se s tím dá a na jaře to necháme spravit.
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
Odpovědět

Zpět na „Previa“