Automat , 4 nebo 5 rychlostí

vše ohledně modelové řady Land Cruiser
Odpovědět
amazoon
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16.07.2011, 17:54

Automat , 4 nebo 5 rychlostí

Příspěvek od amazoon »

Zdravím zde na foru. Chtěl bych se zeptat, zda je lepší koupit Land Cruisera 120 s 4 nebo 5ti rychlostní automatickou převodovkou, případně jaký je mezi nimi co se jízdy týče rozdíl ? Myslím hlavně zda se zbytečně nemusí vytáčet motor, spotřeba a podobně. Mám možnost koupit moc pěkný ale 4 rychlostní a nemím jak srovnat z 5ti rychlostním. Kdo má zkušenost, budu vděčný za každý poznatek a radu.
poterienko
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06.02.2012, 15:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poterienko »

Už to asi bude OT, ale odpovím ti. Já mám 4 kvalt. Řadí lehce, jezdí se s ním dobře. Při stovce točí cca 2100 a při 135km/h asi 3000ot/min. Což je sice na diesel dost, ale zase auto ochotně akceleruje bez podřazování. Taťka má 5 kvalt. Nevím sice, jestli je jeho převodovka delší, ale bylo by logické že ano, ale jedno vím jistě. Pokud jedu s 4 kvaltem cca 80 za čtyřku a potřebuji rychlepředjet, prošlápnu plyn, automat tam hodí 3 a jede se. U 5 kvaltu taky prošlápnu plyn, ale auto vteřinu přemýšlí co udělá.
Toyota Land Cruiser 120 Prado
Uživatelský avatar
jkatuscak
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20.02.2012, 13:30

Příspěvek od jkatuscak »

Jednoznačne 5 kvalt, hlavne ak sa s ním bude jazdiť aj vyššími rýchlosťami.
Uživatelský avatar
Jumpik
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: stř 20.07.2016, 20:54
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat , 4 nebo 5 rychlostí

Příspěvek od Jumpik »

Ahoj všichni, možná se zeptám úplně hloupě, chceme si koupit LC 120 v automatu - rv 2005 a výš a jak poznám z inzerce, že je to 5ti kvalt? Moc to nikde na německých inzertních stránkách nepíšou.
Díky
Jumpik
Land Cruiser 120 D4D 3,0 2005
Avensis T25 D4D 2,0 2005
Odpovědět

Zpět na „Land Cruiser“