Yaris 03 - žádný zvuk z reproduktorů

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
yarisákk
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 24.05.2011, 19:06

Yaris 03 - žádný zvuk z reproduktorů

Příspěvek od yarisákk »

Ahoj yarisáci - mám problém, máme Yarise, 2003 s origo autorádiem.
Jak všichni víme, když třeba nulujeme hodnoty spotřeby atd. na palubním počítači, tak to jakoby pískne po vynulovaní, rádio po zapnutí taky obvykle nějakej zvuk vyloudí :) ale ono nic :( normálně na displayi se zobrazuje všecko, stanice, ladění atd. ale rádio nehraje, zvuk po vymazaní se taky neozve. Ticho po celou jízdu :( Nikdo s ničím nic nedělal, dneska sem rozdělal palubku, jesli kabely tam nevypadly z rádia, ale nejdou pomalu vytáhnout, natož, aby padaly :D Nemá rádio samostatnoupojistku v sobě nebo v poji. skříni? HELP! potichu se jezdí blbě :(
yarisákk
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 24.05.2011, 19:06

Re: Yaris 03 - žádný zvuk z reproduktorů

Příspěvek od yarisákk »

yarisákk píše:Ahoj yarisáci - mám problém, máme Yarise, 2003 s origo autorádiem.
Jak všichni víme, když třeba nulujeme hodnoty spotřeby atd. na palubním počítači, tak to jakoby pískne po vynulovaní, rádio po zapnutí taky obvykle nějakej zvuk vyloudí :) ale ono nic :( normálně na displayi se zobrazuje všecko, stanice, ladění atd. ale rádio nehraje, zvuk po vymazaní se taky neozve. Ticho po celou jízdu :( Nikdo s ničím nic nedělal, dneska sem rozdělal palubku, jesli kabely tam nevypadly z rádia, ale nejdou pomalu vytáhnout, natož, aby padaly :D Nemá rádio samostatnoupojistku v sobě nebo v poji. skříni? HELP! potichu se jezdí blbě :(

joa ještě jsem samozřejmně četl, že je asi FM tuner v p**i...pokud to tak vážně jen, nemáte někdo na Yaríska ORIGO rádio s CD?? když ne to, tak aspoň kazeta..
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

Vůbec žádný zvuk? Zkus schválně přiložit ucho k reproduktoru, zda neuslyšíš alespoň lehké vrnění, brum, šum...
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
yarisákk
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 24.05.2011, 19:06

Příspěvek od yarisákk »

telleke píše:Vůbec žádný zvuk? Zkus schválně přiložit ucho k reproduktoru, zda neuslyšíš alespoň lehké vrnění, brum, šum...
to ze začátku...tak v tom škvrčelo, šumělo atd.....jen velice tiše.
Teď ani ťuk...
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

Tak to už bohužel neopravíš. Projeď inzeráty, mrkny na polské allegro.pl. Tam se vyskytuje spousta dílů na yarise. A nebo nacpi do kastlíku "klasické" autorádio, kup si přechodku na ISO konektory a hraj. Jiná rada bohužel není. Hledat chybu a opravovat to, bude mnohem dražší než sehnat jiný kousek.
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
yarisákk
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 24.05.2011, 19:06

Příspěvek od yarisákk »

telleke píše:Tak to už bohužel neopravíš. Projeď inzeráty, mrkny na polské allegro.pl. Tam se vyskytuje spousta dílů na yarise. A nebo nacpi do kastlíku "klasické" autorádio, kup si přechodku na ISO konektory a hraj. Jiná rada bohužel není. Hledat chybu a opravovat to, bude mnohem dražší než sehnat jiný kousek.
zeptám se ještě takhle - padne tam kde jaký rádio nebo se tam vejdou jen nějaký typy?
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

Vejde se tam každé standartní rádio o velikosti 1DIN.... tedy klasika. Jenom pozor, rádio musí mít demontovatelný rámeček kolem předního panelu. Některá rádia, většinou šmejdy za pár korun, mají rámeček napevno a to by jsi tam nenacpal. Rádio se montuje z vnitřní strany rámečku na kovové držáky které drží přihrádku.
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
rechtak
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20.01.2019, 11:57

Re: Yaris 03 - žádný zvuk z reproduktorů

Příspěvek od rechtak »

yarisákk píše:Ahoj yarisáci - mám problém, máme Yarise, 2003 s origo autorádiem.
Jak všichni víme, když třeba nulujeme hodnoty spotřeby atd. na palubním počítači, tak to jakoby pískne po vynulovaní, rádio po zapnutí taky obvykle nějakej zvuk vyloudí :) ale ono nic :( normálně na displayi se zobrazuje všecko, stanice, ladění atd. ale rádio nehraje, zvuk po vymazaní se taky neozve. Ticho po celou jízdu :( Nikdo s ničím nic nedělal, dneska sem rozdělal palubku, jesli kabely tam nevypadly z rádia, ale nejdou pomalu vytáhnout, natož, aby padaly :D Nemá rádio samostatnoupojistku v sobě nebo v poji. skříni? HELP! potichu se jezdí blbě :(
Ahoj, mám teď stejnej problém ( jen u Yarise 05 ) , ani CD nehraje, přitom na displeji je vše ok (CD se točí a skladba se přehrává ). Kamarád mi říkal, že by to mohl být vadný koncový zesilovač. Zkusím se poptat zda to jde opravit a písnu sem co a jak.
rechtak
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20.01.2019, 11:57

Re: Yaris 03 - žádný zvuk z reproduktorů

Příspěvek od rechtak »

rechtak píše:
yarisákk píše:Ahoj yarisáci - mám problém, máme Yarise, 2003 s origo autorádiem.
Jak všichni víme, když třeba nulujeme hodnoty spotřeby atd. na palubním počítači, tak to jakoby pískne po vynulovaní, rádio po zapnutí taky obvykle nějakej zvuk vyloudí :) ale ono nic :( normálně na displayi se zobrazuje všecko, stanice, ladění atd. ale rádio nehraje, zvuk po vymazaní se taky neozve. Ticho po celou jízdu :( Nikdo s ničím nic nedělal, dneska sem rozdělal palubku, jesli kabely tam nevypadly z rádia, ale nejdou pomalu vytáhnout, natož, aby padaly :D Nemá rádio samostatnoupojistku v sobě nebo v poji. skříni? HELP! potichu se jezdí blbě :(
Ahoj, mám teď stejnej problém ( jen u Yarise 05 ) , ani CD nehraje, přitom na displeji je vše ok (CD se točí a skladba se přehrává ). Kamarád mi říkal, že by to mohl být vadný koncový zesilovač. Zkusím se poptat zda to jde opravit a písnu sem co a jak.
Tak bylo to pravým ovládacím knoflíkem co šteluje basy. Stačilo ho zmáčknout (stejně jako když se vypíná rádio) a pak nastavit basy a hraje :mrgreen:
Takže chyba byla jako skoro vždy mezi sedačkou a rádiem :blush:
Odpovědět

Zpět na „Yaris“