Plazmové zapalování

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Plazmové zapalování

Příspěvek od libor12 »

A je to tu! První funkční prototyp plazmoveho zapalování v České republice! Po nekolika měsících vývoje,bezesnych nocí,spálených polovodičů konečně funguje! Myšlenka to není nikterak nová. Existuje i dokonce několik "open source" projektů,ale zkuste to podle nich vyrobit. :) a tak co bylo výsadou firem aquapulser a bluephoenixignition se povedlo i u nás. Dal jsem se dohromady s podobně "postiženým" člověkem jako já Ljay z tuning fóra a výsledek můžete vidět zde : http://www.youtube.com/watch?v=5e5_DNWFjrI

http://www.youtube.com/watch?v=iCKX4iDDKoE
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

V čem se to liší? Vyšší napětí......?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Napětí je pořád stejné tedy to co vyrobí zapalování cca 35-45000V. Pracuje se pouze z velikosti proudu a frekvence napěti. Mezi kontakty vznikne skutečná vysokoteplotní plazma podobně jako blesk. Opotřebení kontaktu svíčky by mělo být dokonce nižší než u tradiční jiskry. Ta rána která tam je slyšet je vlastně exploze vodíku,protože plazma způsobí rozpad na atomy a jejich reakci mezi sebou. Vše je ve zkušební fázi takže teprve ostrý provoz ukáže jestli se jde správnou cestou.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Sím tě Libore... :-)))) Rozpad na atomy a reakce mezi sebou... Uff..... Spíš to bude čistě mechanická zvuková vlna vzniklá rázem té jiskry.
Trochu by mě zajímalo, jak by to vypadalo při plánovaném provozním stavu - tedy cca 1000 - 2000 záblesků za vteřinu. :-) Aby ti z toho nevznikl stálý božský plazmen. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

O tom vodíku není z mé hlavy. :) píše se o tom na energy fóru. :) věčného plamene se nebojím protože při 6000 otáčkách je to 4x za sekundu pro 1válec u 4 válce. :) to zase nevím já kde jsi vzal provozní stav 1000-2000 za s.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

libor12 píše: protože při 6000 otáčkách je to 4x za sekundu pro 1válec u 4 válce. :) to zase nevím já kde jsi vzal provozní stav 1000-2000 za s.
..pěkné, nicméně tu frekvenci zapálení jiskry (plazmy) mi prosím Tě vysvětli :shock: .

Čtyřdobý motor (ať má válců kolik chce) zapaluje jednou za dvě otáčky motoru (myslím tím každý jednotlivý válec), pletu se ? 6000 ot/min = 100 ot/s. Z toho vyplývá 50 zážehů za sekundu. A to bych právě chtěl vidět taky (předpokládám že to funguje). A co teprve při uvažovaných řekněme 10 000 ot/min (to už by bylo cca 80 zážehů/s) ? Děkuji za vysvětlení. Jestli jsou mé teorie mimo, taxe teda stydím :oops:
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

O elektrolýze vody jsem už slyšel, ale u vzduchu ještě ne.
Takže vtip je v tom, že místo krátkého pulsu přivedu mnoho mnohem kratších během jednoho zápalu.....? Mě to vzhledem k Fourierově transformaci připadá, že to bude to samé, ve výsledku.
Nicméně ty jednoduché počty má určitě lépe Joe_y.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Teď se stydím i já. :) nejlepší počty má JoeY :) nicméně to s počtem pulsu nemá nic společného. Kolik jich vyrobí normální zapalovaci soustava tolik jich je plazmovych. To zařízení je v autě na konci zapalování tj mezi fajfkou a svíčkou. Pokud je vypnuté zapalování funguje standartně dal. Pokud je zapnuté začne se vyvijet plazma. O elektrolyze vzduchu jsem taky nic neslyšel ale o vodní paře obsažené ve vzduchu ano. Podívej se na videa třeba na www.bluephoenixignition.com nebo www.aquapulser.com tam už je to zařízení hotové a funkční. A to že někdo tvrdí jak to lze udělat z mikrovlnky za 20usd tak to je fake jak prase. :) reálná cena nákladu na to je zhruba 5000-6000kč což je polovina toho za kolik to prodávají zmiňované firmy.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Tib
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 07.04.2011, 19:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Tib »

a praktický význam pro běžného člověka

že to ty nadnárodní koncerny ještě nedělají :D
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

:-) hih, tak fyzika jo, chemie jo... ale kurva ta matika mě asi fakt ulítla.. :-)))))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Tib píše:a praktický význam pro běžného člověka
nižší emise,spotřeba vyšší výkon motoru [/quote]
Tib píše: že to ty nadnárodní koncerny ještě nedělají :D
nissan je nadnárodní koncern nebo ne? Pohledej patenty a budes se divit kdy už si to patentoval. :) gmc je nadnárodní koncern? Auta od roku 2010 jsou jim vybavena. Jedna se hlavně o vozy s možnosti provozu alternativních paliv.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Tib
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 07.04.2011, 19:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Tib »

dobrá dobrá já jen že jsem o tom nikdy nic ...........

na druhou stranu nemohu do auta montovat nic co nemá atest

co to udělá s motorem? větší výkon a větší namáhání a křup
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Projed internet,informací víc než dost. :) No on se ten výkon nezdvihne nijak dramaticky. U sériového motoru je to v řádech procent. Prvořadé jsou emise a nižší spotřeba. Samozřejmě se to dá ale využít i obráceně a to vyšší spotřeba,schopnost prohořet i vysoce bohaté směsi,možnost nárůstu tlaku u turbo motorů proto jsem to dal do tuningu. Mě právě zajímá ta druhá možnost. :) hlavně ty nadnárodní koncerny si to střeží jako oko v hlavě,stejně tak i výrobci kteří to dodávají nascar atd. S myšlenkou zprovoznění už si pohrávám skoro už dva roky. Různé zapojení,zkoušky,testy. Všude je všeho mraky,ale ať použijes jakékoli schéma,nebo i návod nic nefunguje. Vydal jsem se i cestou pirátství a chtěl okopírovat GMC. Jsou chytří. :) Vše zalité v pryskyřici. :) takže nezbylo než na to přijít. To se podařilo díky podobně postiženému člověku který je ochoten investovat čas a prostředky do projektu s nejasným výsledkem. Naštěstí se nakonec podařila prolomit smůla a tak vznikl první prototyp. Do nekolika týdnu budu mít v autě testovací verzi.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Tib
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 07.04.2011, 19:32
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Tib »

tak to se těším na ten test v motoru!
držím palce :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Odpovědět

Zpět na „Tuning“