vrzgajuce plasty na stredovej konzole T27

vše ohledně modelové řady Avensis
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

a co spravili s tymi plastami na stredovej konzole? iba to nejak premazali v miestach kde sa dotykaju, alebo vymenili za nejake nove?
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
Uživatelský avatar
manager1
Navigátor
Příspěvky: 98
Registrován: pon 05.07.2010, 10:38
Bydliště: swindon (UK)

Příspěvek od manager1 »

podle vseho,se tam dava silikonovy olej...jenze jeste vrze v zatackach moje sedadlo :evil:
Toyota Avensis T27 2.0 D-4D , T4,sedan,koupena 4.7.2010 v GB
Uživatelský avatar
manager1
Navigátor
Příspěvky: 98
Registrován: pon 05.07.2010, 10:38
Bydliště: swindon (UK)

Příspěvek od manager1 »

vsechno vymenene a nikde to neskripe...
Toyota Avensis T27 2.0 D-4D , T4,sedan,koupena 4.7.2010 v GB
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

takze ako to je teda :) vymenili aj tie plasty alebo tie len namazali a vymenili ti sedacky/nejake diely?
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
Uživatelský avatar
bajker
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: sob 09.01.2010, 23:58
Bydliště: Hranice

Příspěvek od bajker »

vlasnim auto rok a pul a parada nic nevze jen jezdit a lit naftu
TOYOTA Avenzis 2,0 D4D , 93 Kw , Business Plus kombi
Uživatelský avatar
dave456
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: úte 11.01.2011, 21:29

Příspěvek od dave456 »

manager1 píše:vsechno vymenene a nikde to neskripe...
to ti vyměnili i ty plasty? ta skřípací vymoženost dorazila už i do mého auta, celý ten středový panel vrže jak stará skříň, čím tepleji, tím hůře. Na slunku to vrže i při průjezdu zatáčkou.
Avensis 2.0 D-4D, 93 kW, kombi
Uživatelský avatar
DeeJay
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: pon 22.12.2008, 12:50

drnčící palubovka T25ka

Příspěvek od DeeJay »

Ahoj všichni - koukám že se tu probírají různé pazvuky v kabině a tak přidám svoji trošku do mlýna. Mám Avensise T25 D4D z roku 2008 asi s 80.000km a už od nového auta se ozývá drnčení někde vpravo pod palubovkou asi při 2000otáčkách,přičemž to závisí jestli jedu pravou nebo levou zatáčku (asi se to odstředivou silou opře a je ticho) - prostě je tam něco volné, ale nenašel jsem to, asi budu muset kuchnout víc palubovku. Podezírám mechoše co tam dával HF (originální tojotí sadu ), že to tam prostě někde o neco drnčí. Před rokem sem to reklamoval v servisu ale opravit se jim to nepodařilo (podle mě se nato vysrali a rekli mi že tam dali nějakej tmel proti vrzání plastů) Dál mi taky drnčí područka, ale když tam mám ruku tak je zticha no a aby toho nebylo dost tak mi v těch vedrech začala vrzat spojka (což sem četl v jiném postu je běžná nemoc) kurvadrát ... tyhlety díly Valeo nám byl čert dlužen
Toyota Avensis (2008) D4D :inlove: -Ford Mondeo (2000) Zetec 2.0 :unsure: -Ford Fiesta (2000) Zetec 1.25 :unsure: -Toyota Carina II (1989) 2.0i :inlove: -Škoda Favorit 135L a Š120 :-)
rendalf
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: ned 29.05.2011, 12:07

Re: drnčící palubovka T25ka

Příspěvek od rendalf »

DeeJay píše:Ahoj všichni - koukám že se tu probírají různé pazvuky v kabině a tak přidám svoji trošku do mlýna. Mám Avensise T25 D4D z roku 2008 asi s 80.000km a už od nového auta se ozývá drnčení někde vpravo pod palubovkou asi při 2000otáčkách,přičemž to závisí jestli jedu pravou nebo levou zatáčku (asi se to odstředivou silou opře a je ticho) - prostě je tam něco volné, ale nenašel jsem to, asi budu muset kuchnout víc palubovku. Podezírám mechoše co tam dával HF (originální tojotí sadu ), že to tam prostě někde o neco drnčí. Před rokem sem to reklamoval v servisu ale opravit se jim to nepodařilo (podle mě se nato vysrali a rekli mi že tam dali nějakej tmel proti vrzání plastů) Dál mi taky drnčí područka, ale když tam mám ruku tak je zticha no a aby toho nebylo dost tak mi v těch vedrech začala vrzat spojka (což sem četl v jiném postu je běžná nemoc) kurvadrát ... tyhlety díly Valeo nám byl čert dlužen
mam ten samej problem (t25 kombi 2007). vrze palubka(v zatackach,vyvynuti tlaku), dal mi vrzou obe predni sedacky v zatackach, stredova loketni operka, a tapicirunk v prednich dverich:( a samozrejme spojka. Fakt peklo. Pomohl nekomu s timto autorizovany servis (jezdim Tsusho Cestlice, spojku sem tam hlasil pri minulych dvou garanckach, vydrzi tak 4 mesice nevrzat a pak zase zacala,moc spokojenej s nima nejsem)?Diky.
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

dalsie vrzganie v T27 - zacala vrzgat zadna sietka. nie ta, ktorou je zakryta batozina, ale ta pred nou, ktora sa zacvakava hore do strechy. ked je zrolovana a nepouziva sa, tak pri nerovnostiach, a to uz aj velmi malych to neskutocne vrzga.

stredova konzola vrzga coraz viac, oprava v Polsku nepomohla, rozobrali to, vieme presne co vrzga, su to plastove uchytu, ktorymi je to zacvaknute v palubovke, tie dve horne casti su dokonca prepojene medzi sebou a uz len tato kombinacia v mojich rukach vydavala vrzgavy zvuk. dalsie leto idem do servisu, posadim vedla seba predajcu a servisaka a spytam sa ich, ci je toto normalne v aute za 37 000.-. budem ziadat VYMENU plastov a budem chciet byt pri tom, ked nove plasty rozbalia a vymenia. dam samozrejme vediet ako to dopadlo.

neviem, ci som lapil fakt napicu kus alebo co, ale ked vidim ako su zlicovane niektore plasty, predovsetkym vpredu pod celnym sklom okolo reprakov, tak mam pocit, ze asi aj ano. usetril som sice kopec prachov pri kupe v polsku, ale stratil som vela dobrych pocitov z avika... pri novom aute uz toyota bude zrejme mimo hru, pretoze ako som mal moznost si sadnut do faceliftovanej T27 a osahat si plasty, tak mam pocit, ze od prveho leta to bude robit to iste.

inak kolega ma auris a hadajte co...ano vrzga mu stredova konzola... :-/
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

podla popisu nerozumiem co vrzga.... je to palubovka a jej prichytenie na auto?
Alebo tam, kde je vlozene radio a ovladanie klimy do palubovky?
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

ano tie plasty okolo navigacie a okolo hornych vyduchov na stredovej konzole. vrzga to ked sa rozbieham, ked brzdim, ked idem do zakruty. v lete to vrzga nonstop, je to fakt sila.
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

strekol si do spar silikonovy sprej?
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Příspěvek od kadel »

joegr: to spatne licovani repreaku myslis to, jak jsou repreaky pod oknem vystouple nad rovinu palubovky? Tak to mam presne taky, ale palubovka mi zatim nevrze, jen sedacka ridice a tesneni dveri ridice.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2867
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

U mna ziadne vrzganie, ale nemam premium vybavu (znie to trochu ironicky, ale nemyslim to tak :wink: ).
Ani sedacka ci tesnenie dveri evtl zrkadlo. Vybava edition urcene pre DE trh.

kadel:
tesnenie dveri - raz za rok mazem gumove tesnenia na dverach takym sajrajtom na gumu (nigrin - http://www.amazon.de/NIGRIN-Gummipflege ... B001B4QDYQ)
Ani po mrholeni a naslednom poklese teploty pod 0 dvere neprimrzli a ziadne pazvuky.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
PetOE12
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 10.11.2016, 21:23
Bydliště: SL0VENSK0

Re: vrzgajuce plasty na stredovej konzole T27

Příspěvek od PetOE12 »

Skúsim trocha oživiť túto tému po rokoch,aj ja mám dosť velký problém s vrzgajúcim stredovým panelom,vyriešil to niekto?Ja to chcem skúsiť rozobrať a podlepiť tam niečo pod tie plasty (niečo mäkké) aby to tak nevrzgalo lebo je dosť otravné.Alebo máte nejakú lepšie riešenie?

Skúšal som aj silikonový sprej ale výsledok žiadny.
Odpovědět

Zpět na „Avensis“