vrzgajuce plasty na stredovej konzole T27

vše ohledně modelové řady Avensis
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

bizonek píše:Předchozí Focus byl naprosto zticha při přejetí jakéhokoli hrbolu, což o tomhle autě zdaleka nemůžu říct. Dával jsem to za vinu 18" kolům. Po výměně za 17" se to trochu zlepšilo, ale stejně to na hrbolech trochu chrastí a povrzává ... :evil:
hrbol je jasny. ja mam tiez 18". co ale jasne vobec nie je, je fakt, ze ked dam auto na uplne rovnu cestu, ziaden hrbol a len trosku silnejsie akcelerujem - uplne normalne sa rozbehnem smerom dopredu, tak to tam zapraska. to iste pri brzdeni. tu mozes mat imho kolesa velke ako chces, vplyv to na to nema.

ja osobne si myslim, ze to praskanie tam sposobuje ta povrchova uprava tych plastov, to takesumi ci aka hovadina to je. akokeby ten plast bol nastriekany nejakou tou speci farbou alebo materialom a ten casom stvrdne a pri dotyku vydava taky praskajuci zvuk. ved plasty same o sebe predsa nevrzgaju, ani moja stara umelohmotna lyzicka nie :)
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Příspěvek od Plextor »

ja taky na leto 18 na zimu 17 a nic nevrze ani nedrnci
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
Uživatelský avatar
dcigi
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: pát 21.05.2010, 09:54

Příspěvek od dcigi »

Toyota Corolla E12 1.4 D4D taky už slouží jinde ....
Toyota Avensis T22 2.0 - už slouží jinde ....
už jen dvoukolé Yamahy ....
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

U mě dva roky provozu a nic,schválně jsem poslouchal na sto metrech panelovky (panel šíře asi 60cm) halabala uložených. Jestli to není použitím ošetřujícího prostředku na plasty :?
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2867
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

Chapem to spravne, ze vrrrrzgaju auta vyrobene v 2011 :?: Zeby dalsia "optimalizacia" vyroby ...
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
trca
Manager Týmu
Příspěvky: 480
Registrován: pon 07.12.2009, 19:46
Bydliště: breclav

Příspěvek od trca »

nechapeš.mi to vrže taky
T25 85kw
ex.corolla ts 141kw
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

CommonUser píše:Chapem to spravne, ze vrrrrzgaju auta vyrobene v 2011 :?: Zeby dalsia "optimalizacia" vyroby ...
ja mam auto vyrobene v roku 2010
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

prikladam spominane video, dal som ho pre istotu aj do prveho postu:

https://rapidshare.com/files/460089485/WP_000005.mp4
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

ak si sikovny, tak si to rozober a pozri dovnutra, preco to vrzga, a vyries to, alebo ked veris servisu, tak chod tam, to musia spravit.
Neverim, ze je to velky problem, ked to inym nevrzga. Povedal by som, ze vo vyrobe zabudli dat nejake tlmenie, alebo tak nieco... ved to skladaju sprosti anglani...
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

neviem ako to mozem opravit ja. mozno vymenou za iny kus. nemyslim si, ze sa to da nejak opravit, ten plast je evidentne taky. tipnem si, ze ziadne tlmenie nepomoze. ak by to vydavalo takyto zvuk len pri dotyku, chuj s tym, ale ked to robi pri rozbehu alebo brzdeni, neverim, ze nejake tlmenie pod to pomoze. do servisu s tym samozrejme pojdem a dam vediet vysledok.

otazka do plena - ti z vas, ktorym to takto vrzga, mate tiez palubovku vo vzore takesumi (SOL a Premium) alebo tu, ktora sa pouziva v nizsich stupnoch vybavy, tzv. titanova, resp. cierna? ja by som sa vsadil, ze problem bude v tejto takesumi, v tom ako je vyrobena, v tom co je na nej nanesene a ze prave ta nastriekana horna vrstva sposobuje to praskanie.
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2867
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

Takze to robi takesumi vzor s TNS 6xx ?
Ja mam tu edition verziu (taka nejaka strieborna) s TNS 510, zatial nic nevrzga ani pri dotyku.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

myslim, ze od navi to nebude zalezat, skor iba od takesumi vzoru ako takeho. v SOL alebo Premium nemas hentu navi standardne, iba za priplatok, ale takesumi plasty ano.

napisal som hlavnemu servisakovi v Polsku, tak som zvedavy. uz s nim riesim aj nefunkcny USB konektor, ktory evidentne nevie fungovat s touto navigaciou (spisal tech. report a poslal ho priamo do toyoty)...
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

To jako skrytý příplatek za vrzyjící plasty :? :cry: to je nějaká kulišárna.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
joeqr
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: ned 17.01.2010, 16:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od joeqr »

off-topic -> usb story:

nie, to nefungovalo uz od zaciatku. teda to usb :) namontovali ho tam, odskusali to iba RAZ, nabehlo a prehlasili za funkcne. prisiel som si po auto, vrazil USB kluc a nic, tak z parkoviska spat do predajne, chlapci si to zobrali spat a za hodinu prehlasili, ze to proste nefunguje, ze je vadny nejaky externy modul, ze ked sa nechcem vraciat na vymenu do polska na dalsi den, tak ze mi to vymenia v ramci zaruky aj tu na slovensku. samozrejme nevimenili, lebo podla nasich tato navigacia, resp. cely radio/navi modul nema moznost pripojenia externeho usb, vraj ta pripojka, na ktoru to pripojili poliaci, sluzi na ziskanie nejakeho kodu z navi, na zaklade ktoreho si potom viem updatnut firmware radia a navi. tak som to napisal do polska, potom som tam bol dokonca druhy krat osobne aj s autom, kde modul vymenili a....ano, nefungovalo to :) nabehlo im to 2x, ked videli mp3 na usb kluci. po vypnuti a zapnuti nic...

nastastie medzicasom poliakom doslo dalsie auto s tymto typom radia/navi, kde to vyskusali tiez a....nefungovalo to ani tam :) takze sme sa dohodli tak, ze kedze je na auto 3 roky zaruka, tak ze to nechaju zatial namontovane v aute a napisu do toyoty a v pripade, ze sa nenajde riesenie, tak mi modul vymontuju a vratia peniaze (nieco cez 300 euro mimochodom). to bude gol, ked navi, za ktoru som si priplatil nemale peniaze, nebude naozaj podporovat usb, ktore ma uz dnes bars jake auto v zaklade... a ze japonsko a technika ide k sebe - nejde :)


vsetko ostatne na aute funguje bezchybne a s autom ako takym som sa uplne stotoznil a nevymenil by som ho za nic na svete :)
T27 Avensis Combi Premium, 2.0 Valvematic Multidrive S (2010)
Uživatelský avatar
manager1
Navigátor
Příspěvky: 98
Registrován: pon 05.07.2010, 10:38
Bydliště: swindon (UK)

sat-nav

Příspěvek od manager1 »

Zdares..Ja mam ten samy typ navigaky,je rad bych vedel kde mas USB,protoze.ja ho nemam,mam jen hard disc 10Gb a to je vse,plus vstup na opticky kabel,a v prehradce uprostred aux pripojku...
Toyota Avensis T27 2.0 D-4D , T4,sedan,koupena 4.7.2010 v GB
Odpovědět

Zpět na „Avensis“