Cisteni EGR ventilu

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od awe_cz »

Tak jsem zase po 20tis vycistil EGR. Bylo jeste zasranejsi nez poprve (25tis na tachometru). Co za tim stoji, nekvalitni nafta (beru pouze Shell)?

Jinak je to strasnej oser, mam si na cisteni koupit treba ultrazvukovou cisticku? Bude to fungovat?
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
pavel.em
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pát 25.12.2009, 13:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od pavel.em »

awe_cz píše:Tak jsem zase po 20tis vycistil EGR. Bylo jeste zasranejsi nez poprve (25tis na tachometru). Co za tim stoji, nekvalitni nafta (beru pouze Shell)?

Jinak je to strasnej oser, mam si na cisteni koupit treba ultrazvukovou cisticku? Bude to fungovat?
U Shellu jsem naftu nikdy nebral, tak nevím, ale když jsem EGR rozdělal poprvé, tak byl zasekanej až po okraj a do té doby jsem jezdil k OMV. Od té doby jezdím k Benzíně (jen vyjímečně někam jinam) a lil jsem do toho Vervu s VIFem, teď už jen TOP Q s VIFem. Po zimě jsem ho rozdělal jen pro kontrolu, jelikož jsem zimu považoval za nejrizikovější období na to, aby se to zaneslo, mno a ... NIC! :shock: Jen slaboulinej povlak na tom byl, ale všechny díry průchozí a ventil těsnil, takže pohoda....
Ještě teda musím říct, že poprvé jsem ten ventil rozdělal až po nějaké době co jsem auto vlastnil, takže nemůžu stopro tvrdit, že to bylo naftou od OMV, ale že by to bylo tak zabordelený z Němec, odkud jsem si auto dotáhl docela pochybuju....
Toyota Avensis Combi 2,2 D-CAT 130kW (2006)
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od awe_cz »

Jinak teda doplnim - jezdim na Shell Extra, tedy bezna nafta + lehce prekrocene davkovani VIFu (cca 1.5x doporucena davka).
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
keko
Manager Týmu
Příspěvky: 337
Registrován: čtv 13.08.2009, 17:08
Bydliště: BA

Příspěvek od keko »

vraj ale pomaha nejazdit ako dochodca a auto poprefukovat :)

ja davam cistit kazdych 30 tis km. stoji to par eur v service..
Corolla Verso D-CAT 130kw
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od awe_cz »

keko píše:vraj ale pomaha nejazdit ako dochodca a auto poprefukovat :)

ja davam cistit kazdych 30 tis km. stoji to par eur v service..
Nejezdim jako duchodce. A neni to moje prvni nafta, takze si troufam rict, ze nedelam zadne skolacke chyby. V servise to cistit nenecham, u nas by za to chteli majlant a buh vi, jak by to udelali;(
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od awe_cz »

Tak tomuhle opravdu nerozumim. Po vycisteni EGR ventilu je motor najednou vyrazne tissi, zejmena pri volnobehu. A co je jeste zajimavejsi, kdyz vypnu motor, predtim jsem mel pocit, jako by nebylo neco vyvazeneho, zastavujici se motor skubnul autem. Tohle taky zmizelo.

Mate pro to nekdo vysvetleni? Jaky ma vlastne EGR ventil vysledny dopad na spalovaci proces?
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

to by ma tiez zaujimalo.
Jedine co sa mi podarilo zistit je to, ze EGR sa otvara az ked teplota chl.kvapaliny dosiahne 40st.

Potom som este nasiel kuse informacie, ze zablendovanie EGR (ak sa to podari SW osetrit) prinesie skorsie zanasanie DNPR - ale to uz hranici s JPP.
Uživatelský avatar
dave456
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: úte 11.01.2011, 21:29

Příspěvek od dave456 »

jak píše pavel.em, shell nemá dobrou naftu, dost lidí si pochvaluje benzinu, včetně mě.
Avensis 2.0 D-4D, 93 kW, kombi
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od awe_cz »

dave456 píše:jak píše pavel.em, shell nemá dobrou naftu, dost lidí si pochvaluje benzinu, včetně mě.
No, pavel.em teda nic takoveho nenapsal...
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
dave456
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: úte 11.01.2011, 21:29

Příspěvek od dave456 »

awe_cz píše:
dave456 píše:jak píše pavel.em, shell nemá dobrou naftu, dost lidí si pochvaluje benzinu, včetně mě.
No, pavel.em teda nic takoveho nenapsal...
aha, sorry, sem to špatně přečet, už je moc večer...
ale můj názor (a nejen můj) na šelku platí :wink:
Avensis 2.0 D-4D, 93 kW, kombi
pavel.em
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pát 25.12.2009, 13:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od pavel.em »

awe_cz píše:Tak tomuhle opravdu nerozumim. Po vycisteni EGR ventilu je motor najednou vyrazne tissi, zejmena pri volnobehu. A co je jeste zajimavejsi, kdyz vypnu motor, predtim jsem mel pocit, jako by nebylo neco vyvazeneho, zastavujici se motor skubnul autem. Tohle taky zmizelo.

Mate pro to nekdo vysvetleni? Jaky ma vlastne EGR ventil vysledny dopad na spalovaci proces?
Jestli sis to ještě nenašel sám, tak si zkus přečíst tohle:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009120602

Nevím, jestli je to přesně to po čem toužíš, ale je to asi to nejlepší co jsem o EGRu našel...
Toyota Avensis Combi 2,2 D-CAT 130kW (2006)
pavel.em
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pát 25.12.2009, 13:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od pavel.em »

dave456 píše:
awe_cz píše:
dave456 píše:jak píše pavel.em, shell nemá dobrou naftu, dost lidí si pochvaluje benzinu, včetně mě.
No, pavel.em teda nic takoveho nenapsal...
aha, sorry, sem to špatně přečet, už je moc večer...
ale můj názor (a nejen můj) na šelku platí :wink:
:) jj - nenapsal, ale je fakt, že jsem ve svém okolí slyšel víc lidí na ní nadávat. Raději už u nás jezdí k Lukoilu. To ale samozřejmě nemusí platit plošně...
Hlavně on je tam už i cenový rozdíl Shell vs. Benzina nějaké 2Kč na litru a na nádrži už je to znát, natož na několika nádržích. Copak o to, kdyby tam za ty prachy tekla kvalita, tak budiž, ale....
Každopádně v tvém případě bych ten ventil vyčistil, zkusil tankovat jinde a uvidíš - za to nic nedáš a pokud se to bude zasírat i odjinud, tak bys musel hledat problém jinde.
Jo a ještě dodám, že to chvilku trvá než se toho bince zbavíš - já jsem ten ventil vyčistil myslím docela poctivě, začal tankovat Benzinu, po několika týdnech to kontrolně rozdělal a ventil byl docela špinavej (asi se ještě nějaký bordel uvolnil z míst do kterých jsem se nedostal). Tak jsem ho zase pročistil, ale Benziny zůstal a teď i po několika měsících je klid...
Toyota Avensis Combi 2,2 D-CAT 130kW (2006)
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

muzete kdyztak nekdo popsat postup jak ten ventil vypreparovat z motoru a setrne vycistit i s hadicema?

nejlepe fotonavod? .-D
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od awe_cz »

KarlosCZ píše:muzete kdyztak nekdo popsat postup jak ten ventil vypreparovat z motoru a setrne vycistit i s hadicema?

nejlepe fotonavod? .-D
Nefotil jsem to, mel jsem spinavy ruce. Nicmene - sundas kryt motoru a pred motorem (mezi motorem a chladicem) najdes takovou kostku, ktera ma svrchu trubku a ctyri srouby- to je on. Takze povolis tyhle srouby (dva srouby, dve matky), povolis ty na ty trubce a vyndas to. Z tela ventilu je pak jeste zahodno sundat elektromagnet, drzi na trech imbusech.
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

diky :-)
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
Odpovědět

Zpět na „Avensis“