Prémiová paliva

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Odpovědět
mifo
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: ned 29.01.2012, 14:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od mifo »

Moje skusenosti z premiovymi palivami, odskusane na starom berlingu r.v.1998.
Neviem ako je to mozne, ale moj najlepsi indikator kvalitneho paliva bol volnobezny ventil, ktory som musel pravidelne (asi po 3 mesiacoch) prestreknut WD sprejom, lebo inak mi to dochlo a otacky po uvolneni plynu lietali ako splasene. Skoro vzdy som tankoval aditivovany benzin (V-Power 95 a vtedy Carrera 95, inak sa mi zdala Carrera lepsia). Ked som natankoval obycajny benzin, zacal mi ten ventil blbnut, ked som dal aditivovany prestal. Auto som pouzival 3 roky, proste mam pocit ze tie aditivovane maju nieco do seba.
Skusal som aj 100-oktanovy, motor sa hrial viac, spotreba taka ista, vykon sa nezvysil, ale tahal lepsie od nizkych otacok bez klepania.
Inac som cital ze tento benzin sa vozi z nemecka a neobsahuje siru, nevyhoda je ta, ze sa berie malo a pumpa co nema miesadlo ho ma usadeny a stary. No neviem, ale kazdopadne sa mi za tie peniaze nevyplatil.
Ale teraz do Yarisa beriem len od OMV Maxxmotion95, a zatial pohoda.
Toyota Yaris II, 1.3 VVT-i, 2006 TerraCool
Citroen Berlingo 1.8i, 1998
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

Já to mám jasný, kvalitní benzín OMW a Benzina. Popř. přímo u skladů Čepro nabo Paramo. Z projití pár webů kolem benzínů se mi potvrdilo, že V-Power je jen naleštěná bída, leč je to jedinej importovanej benzín.

100octan je pro naše motory naprostej nesmysl jak z technickýho, tak finančního hlediska.
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
nafta
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 11.02.2010, 15:56

Příspěvek od nafta »

Jelass píše:Já to mám jasný, kvalitní benzín OMW a Benzina. Popř. přímo u skladů Čepro nabo Paramo. Z projití pár webů kolem benzínů se mi potvrdilo, že V-Power je jen naleštěná bída, leč je to jedinej importovanej benzín.

100octan je pro naše motory naprostej nesmysl jak z technickýho, tak finančního hlediska.
To je blbost. OMV bere normální paliva z Loukova i Čepro a tam to vozí kde-kdo a rozváží kde-kdo. A navíc s tím po cestě ještě čachrují. Z Rakouska k nám jdou jen prémiová paliva v minimálním množství. Akorád Benzina není z Čepra a proto je i obyč OK. čest
avensis combi T25,2007, diesel 93KW
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

Přečti si to znova, píšu omv-benzina, popřípadě Paramo , Čepro. Tudíž nevím, co jsem napsal za blbost. Jaké speicály k nám OMV dodává z A? Tobě a Tvé práci také Čest

PS.: Odkud teda bere Benzina?
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
loupaceka
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 31.07.2012, 14:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od loupaceka »

taky bych doporučoval Benzinu, při natankování pozoruji zlepšené vlastnosti, při nynějších cenách však ted tankuji nejčastěji na Lukoil
noKIA
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03.11.2012, 11:49

Příspěvek od noKIA »

Tankujem na Shell zo zvyku, stale klasicku 95 (FuelSave). Raz som skusil aj plnu V-Power, ale nemal som ziaden, ani placebo efekt, pocit zvyseneho vykonu, znizenej spotreby alebo cohokolvek ineho. Takze si nadalej tankujem FS95. Pri cene toho Nitro+ ci ako sa vola som sa zatial neodhodlal natankovat plnku na skusku. :oops:
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Nabral jsem plnou Shell V-Power Nitro+ Racing jeste-delsi-nazev-mohli-mit a oproti OMV Maxxmotion 100 zadne zmeny, ani psychologicke :D
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
fischer1321
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: sob 12.03.2011, 08:09

Příspěvek od fischer1321 »

Aj ja som vyskušal Shell V-Power Nitro a nepostrehol som žiadne zmeny okrem tych v penaženke
Avensis Combi 2.0 D-4D/2008/
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

V peněžence se zrychlení neměří z nuly na sto, ale naopak 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

FifthGear : test paliv
Odkaz - youtube
korn
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 05.10.2011, 21:44

Příspěvek od korn »

jenom dodám,že v ČR se více jak 95 oktanové benzíny nevyrábějí,vše se dováží většinou z rakouska
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Blbost... Dělají se v ČR i vice než 98oktanu...
Back in Czech.
korn
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 05.10.2011, 21:44

Příspěvek od korn »

aczasa píše:Blbost... Dělají se v ČR i vice než 98oktanu...
nedělají,jestli jo,tak to dokaž,ty praktiku......

chytrolín se zase projevil,raději dělej teoretický pokusy s hlukem ty tě jdou dobře,to už všichni víme :lol:

http://www.cmn.cz/clanek-118/
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

korn píše:
aczasa píše:Blbost... Dělají se v ČR i vice než 98oktanu...
nedělají,jestli jo,tak to dokaž,ty praktiku......

chytrolín se zase projevil,raději dělej teoretický pokusy s hlukem ty tě jdou dobře,to už všichni víme :lol:

http://www.cmn.cz/clanek-118/
Precetl jsem jen kousek a "Mezi motorkáři se z nějakého důvodu ale drží blud, že Verva 100 má 98 oktanů. Není mi jasné, kde se ta blbost vzala, když se stačí podívat na nálepku na stojanech." - kdyz se podivam na stojan, je tam napsano 98... proste proto, ze zadna trida 100 neni (tzn. 98 je nejvic co muze na nalepce byt). Tim samozrejme nerikam, ze Verva neni 100, je.
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

korn píše:
aczasa píše:Blbost... Dělají se v ČR i vice než 98oktanu...
nedělají,jestli jo,tak to dokaž,ty praktiku......

chytrolín se zase projevil,raději dělej teoretický pokusy s hlukem ty tě jdou dobře,to už všichni víme :lol:

http://www.cmn.cz/clanek-118/
Treba unipetrol na svych strankach ma benziny 98 98+ a kdovijak dalsi...
No nic.... verit hlavne vsemu na internetu... A pani JPP... Jo.. oni rikali ze se u nas nedelaji... a to vlastne jen proto, aby mi je draze prodali... jo jo.... Te gustis non disputatum....

A jen doplnim, ze 98% tedy nejaka treoreticka hranice N98 je dana ciste definicne jako nejvyssi mozne oktanove cislo v rafinerskych podminkach, tedy nelze ziskat vyssi procento pomeru linearniho a vetveneho oktanu ciste frakcnimi metodami. Tot vse k oktanovemu cislu....
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Palivo“