Prémiová paliva

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Odpovědět
Uživatelský avatar
adamz
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 16.03.2011, 14:03

Prémiová paliva

Příspěvek od adamz »

Zdravím všechny,

chtěl jsem se zeptat, na vaše zkušenosti s tzv. prémiovými palivy:

Do své nové Corolly jsem od koupě tankoval V-power (cca. prvních 3000 km) a auto se mi zdálo dost líné. Teď jsem natankoval u OMV "obyčejnou N95" a zdá se mi, že motor ožil.

Co si o tom myslíte a jaké jsou vaše zkušenosti?

Díky!
Toyota Corolla E15 2010, 1.33 Dual VVT-i 6 M/T Terra Cool
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Prémiová paliva v ČR nemají žádný valný smysl v oblasti benzínů. Tedy cena nevyváží ani teoretickou marketingovou výhodu paliva.

Používej "rozumné" normální palivo a rozhodně nic špatného neuděláš.

Výrok, motor se mi zdá, že ožil je spíše z kategorie "nejasných zpráv o konci světa"..... Navíc motor jestli má 3650km, tak to ještě není ani statisticky významná odchylka. :-))))

Mě se třeba jeden den zdá, že auto netáhne a je líné (ono venku asi foukalo) a druhý den - stejná trasa, podobné počasí (asi menší vítr) - se mi zase zdá živé.... A to mám na autě cca 260 000 km.... Takže asi tak....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
adamz
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 16.03.2011, 14:03

Příspěvek od adamz »

Díky za tip.

Samozřejmě chápu, že se motor pořád zajíždí. Co se týká toho pocitu o ožití motoru, jde o to, že po natankování, až se tam dostal obyč. N95, tak se mi zdálo, že svižněji reaguje (ale chápu, že to je čistě subjektivní).

Co mě momentálně zajíme je, jak se to projeví na spotřebě (jestli směrem nahoru nebo dolů)...
Toyota Corolla E15 2010, 1.33 Dual VVT-i 6 M/T Terra Cool
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

mam sice celicu ale to je asi jedno jezdil sem ze zacatku na N95 ale posledni dobou davam N98 a to auto ztichlo a na volnobeh na krizovatce prestalo vibrovat ale na vykonu ze bych to poznal to opravdu ne ale u nas vetsinou cenovej rozdil na litru je tak 0,5kč takze davam ted raci n98
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Bůvol
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: ned 15.08.2004, 01:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bůvol »

Lepší palivo nemá vliv na výkon motoru ale na kroutící moment.
Palivo s vyšším oktanem dosahuje vyšší teploty u spalování, a nejen to.
Camry SXV10L
5S-FE
r.v. 7/1994
312.000Km

V období kolem roku 1994
Toyota Celica GT4 ST165
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Byl proveden test u ruznych druhu aut na motorove brzde.
U aut do 100k nebyl poznan rozdil ve vykonu, pak tam bylo tusim sportovnejsi polo nebo golf cca 180k, tak uz to udelala 3-5k coz tezko v praxi poznas.
No a u supersportu ten rozdil byl 10+ koni...takze asi tak, na vykon to urcite vliv ma, ale musis mit motor, ktery to oceni ;)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
PerryCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 678
Registrován: pon 12.05.2008, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PerryCZ »

Luke_Luke píše:Byl proveden test u ruznych druhu aut na motorove brzde.
U aut do 100k nebyl poznan rozdil ve vykonu, pak tam bylo tusim sportovnejsi polo nebo golf cca 180k, tak uz to udelala 3-5k coz tezko v praxi poznas.
No a u supersportu ten rozdil byl 10+ koni...takze asi tak, na vykon to urcite vliv ma, ale musis mit motor, ktery to oceni ;)
jj bylo tam clio do 100koni golf se 180 koni cca a impreza wrx mozna sti nevim...

Ja tankuji 100oktan od OMW a jsem spokojeny :) neni o tolik drazsi a vyplati se mi...
Toyota Celica 2.0 GT
Toyota Celica 2.0 GT na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=33639
Toyota Corolla 1.3 16V na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=35106
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

auto musi byt na vyssi oktany stavene a naladene , jinak je to opravdu k nicemu

jak rikal Luke oceni to jen nejaky motor
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
PerryCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 678
Registrován: pon 12.05.2008, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PerryCZ »

nejjednodusi je podle komprese a ten vynásobit 10, tenkrat neco tu o tom psal libor tak se podle toho ridim,
celica 129kw ma 10,3
na aurisu jsem nasel 11,5 kompresi
Toyota Celica 2.0 GT
Toyota Celica 2.0 GT na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=33639
Toyota Corolla 1.3 16V na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=35106
Uživatelský avatar
adamz
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 16.03.2011, 14:03

Příspěvek od adamz »

Více méně chápu, že oktanové číslo jít poznat nemusí, ale co rozdíl "obyčejný" N95 a aditivovaný, např. OMV Carrera nebo V-power od Shellu?
Toyota Corolla E15 2010, 1.33 Dual VVT-i 6 M/T Terra Cool
Uživatelský avatar
PerryCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 678
Registrován: pon 12.05.2008, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PerryCZ »

adamz píše:Více méně chápu, že oktanové číslo jít poznat nemusí, ale co rozdíl "obyčejný" N95 a aditivovaný, např. OMV Carrera nebo V-power od Shellu?
aditiva motoru urcite neuskodi :) ba naopak.
Toyota Celica 2.0 GT
Toyota Celica 2.0 GT na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=33639
Toyota Corolla 1.3 16V na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=35106
Uživatelský avatar
adamz
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 16.03.2011, 14:03

Příspěvek od adamz »

PerryCZ píše:
adamz píše:Více méně chápu, že oktanové číslo jít poznat nemusí, ale co rozdíl "obyčejný" N95 a aditivovaný, např. OMV Carrera nebo V-power od Shellu?
aditiva motoru urcite neuskodi :) ba naopak.
To jo, ale měl jsem prostě pocit, že to jede líp na neaditivovaný - tankoval jsem V-power a ted jsem tam dal obyč. N95 u OMV a subjektivně se mi zdá, že líp reaguje.

Ono teda doufám, že se ještě zajede :-)
Toyota Corolla E15 2010, 1.33 Dual VVT-i 6 M/T Terra Cool
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

To je těžký - já zkoušel do feliny 1,3 MPI tankovat občas na Shellu taky ten "želvípaur", jak jsem slýchával v rádiu, a musím říct, že to občas bylo znát a jindy ne. Když to znát bylo, tak motor byl tišší a připadalo mi i že jel o něco lépe a radostněji. Docela to bylo znát na dálnici od těch 90 do těch tachometrových 150 (takže 140) a bylo to v pohodě. Na "normální N95" to na stejném úseku dálnice při stejné rychlosti vypadalo pomalu na infarkt ... v městském provozu ten rozdíl nebyl postřehnutelný.
Felině jsem to naordinoval opravdu vyjímečně, ale při svých odpracovaných 250k km si to holka zasloužila :wink:

Poslední kdy jsem tankoval N98 (léto 2010) bylo u nějaké pumpy na dálnici někde kolem Vyškova směr na Brno -jediná po asi 30-40 km směrem od Zlína po nájezdu na dálnici (a hladové oko už skoro i pípalo)- no a připadalo mi to jako kdybych tam nalil N74 (no možná N91) říznutý asi tak litrem vody ... si to prostě sem tam tak jakoby povzdechlo, že jsem něvěděl, jestli chce kýchnout a nebo to byl poslední výdech :-( ... prostě to nejelo - ale spíš než že to bylo tou N98 bych řekl, že se mi podařilo natankovat opravdu nějaký šmejd - protože po žádné N98 se mi to nikdy nestalo ...
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
TOY OTA
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: stř 31.03.2010, 11:16

Palivo

Příspěvek od TOY OTA »

Zdravím, já tankuji Vervu 100 do VVT-I na mé E12 někdy Vervu 95. Pozná to každý, ta verva mi to uklidní, nejsou vibrace, a táhne pěkně od spodu. Lepší palivo=méně námahy pro motor - lepší vyhřevnost při menším zatížení. Spotřeba taky klesne až o nějaký 0,5 litrů dle PC, oproti klasické N95!!! Neříkám, že je to Ferrari a zrychluje 4x rychleji ale poznat to jde. Hlavně když to tam dáváš delší dobu to lepší a pak natankuješ někde v Now Name benzině, tak máš pocit že tam dávaj vodu a nejede to. Ale asi to bude, jak tu říkali jen v točivém momentu a né koně!!! Taky se mi zdá od spodu lepší točení tzn. jedině krouták.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

LoL... to už snad ani není možný......
Jezdím na vodku, oktanové číslo 125 a jede to pičo supr vodspodu.. :-) Krouťák jako slon... :-)))))
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Palivo“