Centralne zamykanie

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
aenstria
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.03.2011, 22:52
Bydliště: Bratislava

Centralne zamykanie

Příspěvek od aenstria »

Ahojte,
chcem sa opýtať, či niekto z vás nemá schému zapojenia centrálneho zamykanie na Previu ročník 8/96 (novšia).
Mám taký problém, že odomykanie funguje, ale zamykanie nie. Dnes sme to s kamarátom pozerali a vyzerá to tak, že je vadná jednotka ovládania. Nejako sa nám však zdá, že aj tak do tej jednotky ide príliš veľa káblov - dokopy 9. 6 sme identifikovali - stály plus a mínus, prívod lock, prívod unlock a dva káble na ovládanie otváračov vo dverách.
Keď sme priviedli na jednotku signál na zatvorenie priamo, nič sa nestalo, jednotka ani necvakla, keď sme pripojili napätie priamo na káble ovládajúce otvárače, čo z jednotky odchádzajú, všetky dvere pekne odomkli, keď sme prehodili napätie, všetky zamkli, takže vyzerá, že v tých kábloch problém nie je.
Ešte mi vŕta v hlave, že keď je tam toľko káblov, či tam nie je nejaké zisťovanie otvorených dverí, alebo naštartovaného auta, alebo čo ja viem čo ešte, a či chyba nie je práve tam. Len nemám schému, nie je ani v príručke od Chiltonu.
Chcel som aj kúpiť druhú jednotku, ale nikde som ju na nete nenašiel - má číslo 85980-12130 (door control).
Ak to nieko viete poradiť, budem vďačný.
Previa XL, r.v. 8/96, LPG Elpigaz
aenstria
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.03.2011, 22:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od aenstria »

Tak som už to centrálne zamykanie konečne vyriešil.
Zohnal som si cez ebay druhú hlavnú jednotku. Je síce trochu iná, ale konektor má rovnaký a hlavne funguje.
Mám už aj schému toho zamykania, kto by chcel, ale iba v pdf
Previa XL, r.v. 8/96, LPG Elpigaz
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Určitě, hoď to někam na web a dej link, prosím.
Previa '98 GL, automat & LPG
aenstria
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.03.2011, 22:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od aenstria »

Tak tu to je, nech sa páči:
http://www.uloz.to/8737394/previa-central-pdf
Previa XL, r.v. 8/96, LPG Elpigaz
Uživatelský avatar
jose6979
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 04.09.2010, 00:51
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od jose6979 »

Ahoj.

kde sa prosim nachádza mozok toho centrálu.
Mam rovnaky problem, ale neviem kde je skrytý.

Dakujem za odb.
jose 6979 :)
Uživatelský avatar
Martas99
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 08.08.2011, 20:33
Bydliště: praha

Příspěvek od Martas99 »

cau, ja mam to ovladani vedle tyče volantu napravo a hned za ním je krabička od blinkrů. akorat je to dost utopený a ma to kratký kabely,takze pristup jak k penězům :D :D
110 R 72 alias 130RS
TOYOTA PREVIA 97
BMW 116i 09
bylo- camry 2.0 TD, 110LS,120GLS,peugeot 309,mitsubishi lancer,skoda felicia,MB124 CE, hyundai accent,hyundai elantra,honda hr-v
Uživatelský avatar
jose6979
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 04.09.2010, 00:51
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od jose6979 »

Nasla sa i u mna.
:)
Je ale v lavo od tyce volantu. cierna krabicka (asi 10x13 cm) s dvoma stekrami otocenymi odpredu.
Je celkom dobre prustupna a prichytena dvoma srobmi.

No stretol som sa i inymi prevedeniami a najma zvacsa maju iba jeden steker. su zvacsa modre al. oranzove.
jose 6979 :)
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaki »

Čauki , chtěl jsem se vás někoho zeptat , zda li se vám už stalo , že když venku mrzne , tak -10 tak a chci odeknout auto , tak se mi odemknou jenom předníá dveře a zadní nic . Musím je odemknout zevnitř manuálně . Nevíte někdo čím by to mohlo být ? :cry:
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Previa“