Kolik točit?

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Kolik točit?

Příspěvek od BRunner »

Tak jsem přelouskal 2x celej německej manuál a nikde jsem nezjistil, do jakých otáček se držet při delších jízdách, kvůli životnosti. Jediné co tam píšou, že prvních 1000 km by motor měl jezdit mezi 2 až 4 000 ot. A pak že se v žádném případě nemá hnát do červeného 8).

Do kolika otáček se má tak člověk držet aby motor (4A-GE, 3S-GE) nedostával na dlouhých trasách moc zabrat?

Mně to na normálních silnicích při klidný jízdě vychází právě do těch 4000 (jinak sranda začíná nad 4500 :twisted: ) Na dálnici se pak snažim Čelinu trošku krotit a držet jí okolo 5000 (to vychází na nějakých 155-165), ale moc se jí to nelíbí, chtěla by víc.

Rozhodně ale točí na stejný rychlosti víc než auta, který jsme měl předtím, tak nevím, nemám zatím s japonskýma motoroma zkušenosti.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak to s tím dost lítáš. Já tam mam v palubce (u tachometru) dvě diodky které svítí podle toho jak na to šlapu. Osobně se držím co nejvíce na té zelené. Na okrskách to frčim tak 90-100km/h a točím asi něco nad 3000ot/m, pokud se pletu tak sorry... já na otáčky moc nekoukám. Začínám až když překonám 6000ot/m 8)
Na dálnici jedu asi tak 130km/h (kvůli hluku) a vrtí se mi ani ne na 4000ot/m
Celkově kvůli spotřebě se snažím držet lehkou nohu... ale jde to ztěžka :P
Samozřejmě při předjíždění to nemá záběr moc od spodu a tak to vytočím tak na 5000ot/m a pak se jen směju :D
Uživatelský avatar
EVO500
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: úte 17.08.2004, 21:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EVO500 »

Taky tam mam tu cervenou a zeleneou diodu.......skoda jen,ze mi porad sviti cervena :D
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

2 anonym

Příspěvek od BRunner »

Právě že nemám ten pocit, že bych to nějak honil. Taky se snažím jezdit na zelenej puntík a celkem se to daří. Při těch 160 je to tak na čtvrt plynu a svítí zelená. Co jsem zatím měřil, tak se vejdu do 7,5l/100km a to je v tom i docela dost město.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak těch 7,5 litru mě dost překvapuje. Já mám teda obsah 2.0l a myslím že pod 9l se dostanu jen ztěžka. Zatím jsem s tim nebyl nikde daleko tak to nemám přesně odskoušeno ale na jednu nádrž najedu tak 450km a pak už svítím. Bohužel než se motor zahřeje tak už jsem z domova v práci (cca 10km) a v zimě to je ještě horší.
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

2 anonym

Příspěvek od BRunner »

Já mám 1.6ku, ta je trochu spořivější. Příští týden s ní jedu do Chorvatska, tak jsem zvědavej, jestli se vejdu pod 7l.
Celica2.0GTI
Manager Týmu
Příspěvky: 488
Registrován: pát 16.07.2004, 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celica2.0GTI »

já se dvoulitrem dostal na 7,6 a to mám horčí lambdu
Uživatelský avatar
Cafa
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 28.06.2004, 17:00
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cafa »

Anonymous píše:Tak těch 7,5 litru mě dost překvapuje. Já mám teda obsah 2.0l a myslím že pod 9l se dostanu jen ztěžka. Zatím jsem s tim nebyl nikde daleko tak to nemám přesně odskoušeno ale na jednu nádrž najedu tak 450km a pak už svítím. Bohužel než se motor zahřeje tak už jsem z domova v práci (cca 10km) a v zimě to je ještě horší.
Tak to se nediv, ze to zere. Pokud s ni jezdis vylozene na takhle kratky vzdalenosti, tak bych v kratsim intervalu i menil olej, pac jak je studenej motor, tak se v nem kondenzuje para a ta se dostava do oleje. Takze ten olej jde rychlejc do haje, takze 10 tis a vymena. Zkus si jet celou nadrz po dalnici, verim, ze ujedes krasnych 600 kilaku na tu nadrz. MOzna i vic.
Toyota Corolla XL 1.3 (55kW, LB, 1990)
Volvo V70 XC AWD (142kW, 1999)
Volvo S40 2.0T (118kW, 2000, A/T) - R.I.P.
Uživatelský avatar
Elvis
Řidič
Příspěvky: 233
Registrován: stř 14.07.2004, 13:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis »

no napriklad ja som sa dostal na celice st182 GT 2.0 aj na 6.5 mimo mesta + trocha mesto, proste total kludna jazda.
Obrázek
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv
Uživatelský avatar
CS
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.08.2004, 12:12
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CS »

9 na 2.0 ? tak ta uz ma dost. ja mam otuneneho CARLOSA a ked sa krotim a jazdim pod turbom pripadne na zelenej kontrolke (to treba mat cit v nohe... pridavat po milimetroch, co tu asi nikoho nebavi... ani mna :wink: ) (obcas mam stavy sofera anglickej kralovny) ziaden problem jazdit kombinaciu (mesto/mimo) pod 9l a to je 4wd a mam tam 235/40/18. je pravda ze ho mal jenom jeden postarsi svajciar (kazdyh 15tisic servis toyota :lol: ).
ale lepsie je ked si to uzivam :wink: ved nato je TURBO 4WD :lol:
sice potom 14-18l nieje problem, ale co poznam ostatne WRCcka (evo, impreza), ked tomu slapnu na krk zoberie im to vysoko cez 20l aj 30.
jedina Carlos ktory ma vysoku spotrebu je ten co ma evo500, (ani nevie ako vyzera zelena kontrolka), ale to je tym ze zatial nenasiel tu spravnu MAPu. drz sa EVO , uz aby to malo tych 500HP. inac, mne uz leti z USA 450HP turbo :lol:
normalne jazdim pod 10l, ale to bude asi minulost :cry:
no kto by sa udrzal na uzde
:wink:
CELICA ST205 GTfour TURBO 4WD
Ex CELICA ST205 GTfour WRC TURBO 4WD
CELICA ST185RC Carlos Sainz TURBO 4WD
HILUX DC
INFINITI FX
...
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CelicaNR »

CS mas pravdu, ono je to na 2.0 celkom dost. Ale asi to tak bude. Ja som po tej mojej polovicnej generalke jazdil prvych 3000km iba do 3500rpm a vobec tak na stvrt plynu a mal som mestsku(!!) spotrebu 8.2l/100km. No ale uz to tocim i do 5000rpm a uz mi to stuplo na 8.6 miesanu. Myslim ze to je dost slusne na 2.0 celicu, ktoru musis drzat v otackach, aby si mal vykon.

Minuly rok som bol vo FR na dovolenke a jazdil som 90% dialnicu, pri lahkej nohe na plyne tych 110km/h co je asi 3100rpm. Spotreba na celkovych 5000km co som spravil za tie dva tyzdne bola 6.4 litra ! Bol som sokovany. To bolo s benzinom 98.

Co sa tyka tocenia, na dialnici jazdim do 4000rpm, kde pri teplom motore a teplom vzduchu je 140km/h. Pri kapote s nasavacom a la CS mi teplota ihned nad 80km/h zacina klesat a to sa prejavi i trocha na otackach, kde tych 140km/h je uz asi 4100-4150rpm. Inak v meste tocim do 4000rpm a zasadne pod 2.500rpm nedupem na plyn.. zrychlujem vzdy do pol plynu, po cervene svetielko, pretoze mam dojem, ze ked preslapnem plny plyn a skoci mi cervene svetielko, na zrychleni sa to prejavi velmi malo..

Ale oplati sa tocit nad 4500rpm :lol:

Sorry za dlhy prispevok...
Uživatelský avatar
CS
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.08.2004, 12:12
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CS »

az tak dlhy nebol.
ale mam pocit ze si to tu asi jediny uzivam na plny plyn. (ked neberem dni co spim za volantom)
ked jazdim na spotrebu tak do 2500-3000 (po turbo) co nieje az taky problem kedze tam su dost tazke prevody (140 po dialnici to staci, aspon neplatim pokuty)
ked zopne turbo :lol: to by nikomu nedalo, zacne to nadherne svistat, do toho si odfukuje BOV prevody zrazu niesu vobec tazke a medzi 5000 a 8000 .......... :lol:
takze moj zaver... bud spotreba, alebo si to treba uzit :lol:
ved celica...... znamena BOZSKA a pod tym si nepredstavujem posuvanie v 4000 otackach ako s nejakym dieslom od VW.
japonci robia najlepsie vysokootackove motorove pily a ked im clovek dava pravidelne kvalitny oil, tak ony sa mu za to odvdacia vykonom aj zivotnostou. (zacinal som na prelude 83 1.8 12v dualcarb, mal 400tisic a slapal ako hodiny, super vykon, spotreba bez problemou pod papierovymi hodnotami hodnotami a nezozral ani kvapku oleja)

:lol: diagnoza: japan pozitive :wink:
CELICA ST205 GTfour TURBO 4WD
Ex CELICA ST205 GTfour WRC TURBO 4WD
CELICA ST185RC Carlos Sainz TURBO 4WD
HILUX DC
INFINITI FX
...
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

Ty tam máš BOV of ventil? Jak jsi to vyřešil s ukazatelem tlaku turba, je ten ventil k tomu přispůsobenej nebo ti to prostě neukazuje? Právě přemýšlím že bych si ho tam taky hodil.
Celica 4WD turbo 5.gen
Uživatelský avatar
CS
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.08.2004, 12:12
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CS »

ohladom bov napis EVO500
www.tuning.cz/evo500

s tym ukazovanim to je problematicke.
mne tam svisti original a vsetko mi to ukazuje.
mam v supliku nieco nove ale na to sa chystam az teraz.
dava sa medzi turbo a intercooler (vymenis hadicu za SAMCO s odbockou na BOV)[/img]
CELICA ST205 GTfour TURBO 4WD
Ex CELICA ST205 GTfour WRC TURBO 4WD
CELICA ST185RC Carlos Sainz TURBO 4WD
HILUX DC
INFINITI FX
...
Odpovědět

Zpět na „Celica“