Camry 3.0 V6 koupit?

vše ohledně modelové řady Camry
Pipa
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 14.02.2011, 21:19

Camry 3.0 V6 koupit?

Příspěvek od Pipa »

Zdravím všechny,

prosím o radu resp. o ocenění Camry 3.0 V6, r.v. 2001, 150 000 km, automat, serviska (po celou dobu Toyota servis).
Mám možnost to koupit z firmy, kde s tím jezdil Japonský šéf. Bohužel ještě neznám cenu a tak prosím poradit kolik by tak mohl být strop...
Předpokládám, že bych do toho musel lehce investovat - rozvody, možná brzdy apod.

Předem díky za tipy.
PIPA
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 13.02.2011, 23:25

Příspěvek od Pavel Šebek »

Já bych do toho šel, ceny rozvodů a brzd jsou docela ok, pokud to teda nebudeš dávat do Toyoty nebo nějakému obkladačovi.
Ford Transit 2.0 TDDi, Mazda 323, Subaru Impreza autocross special
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Camry 3.0 V6 koupit?

Příspěvek od ArnieGT »

Pipa píše:Zdravím všechny,

prosím o radu resp. o ocenění Camry 3.0 V6, r.v. 2001, 150 000 km, automat, serviska (po celou dobu Toyota servis).
Mám možnost to koupit z firmy, kde s tím jezdil Japonský šéf. Bohužel ještě neznám cenu a tak prosím poradit kolik by tak mohl být strop...
Předpokládám, že bych do toho musel lehce investovat - rozvody, možná brzdy apod.

Předem díky za tipy.
PIPA
Japonský šéf?...no tak to budeš mít problem když mají volanty vpravo :roll: :wink:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Pipa
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 14.02.2011, 21:19

Příspěvek od Pipa »

Volant je správně :lol:
Spíš mi poraďte kolik tak stojí ty rozvody a příp. brzdy? A co by se tak ještě mělo udělat při 150 000 km?

Předem díky.
wrc50
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 14.06.2007, 14:44

Příspěvek od wrc50 »

Pokud to bylo jak píšeš pravidelně servisováno tak rozvody by měly být na 180000km a brzdy myslím, by měly být tak OK tak co řešíš?,Kolik najedeš ročně KM?? Záleží na ceně za jakou ti to nabídnou, ale já bych neváhal
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

rozvody to by melo byt do 5ti tisic za dily pocitam - remen , vodici , napinaci kladka , plus prace - popripadne vodni pumpa , brzdy mozna - to clovek muze zkontrolovat pred koupi, vsechno ostatni vetsinou vydrzi hodne dlouho, pak uz jen naplne - motor, prevodovka, brzdy - desticky do 1000,- na napravu , kotouce tezko rict - podle vyrobce a co pujde sehnat

dale nevim presne typ , zrovna 2001 se menily ne , muze to byt starsi nebo uz nova
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
JirkaS
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 22.07.2010, 22:27

Příspěvek od JirkaS »

Zdar. Já bych se koupě nebál Camry je perfektní stroj. Používám ji na delší tratě a musím uznat, že kvalita přepravy je na špičkové úrovni. Je hodně stabilní i při vysokých rychlostech. Při dálničním limitu 130km/h motor "točí" cca 2800 ot. Při 180 pak cca 3800. Co se týká spotřeby, tak mě osobně přijde, že pokud se člověk drží v limitech platných v ČR, tak je prakticky neměnná - cca 9,5 - 10,5 - 11,5 L/100km. Ve městě bych řekl tak 12 L, když jsou zácpy. Vůz je velmi jistý a jak již bylo hodně krát napsáno, tak ani po dlouhém dni za volantem se z Camry nechce vystoupit. Jedinou nevýhodu vidím v tipu karoserie (pouze sedan, combi jen mimo E, tuším). Do kabiny sice nepronikají žádné pazvuky z kufru, jak je tomu u klasických combi, příp. hatchback. Problém však nastane, když chcete člověk něco většího (například velkého psa). Dalším neopomenutelným faktorem bude rovněž následný prodej. Pokud by jsi plánoval nechat si ji několik let, pak už budeš možná posledním vlastníkem vůbec. Kdo ví, zda touha jezdit za 4,5 L nafty nepošle tyhle famózní stroje do věčných lovišť :-)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Příspěvek od petrbk »

JirkaS píše:Kdo ví, zda touha jezdit za 4,5 L nafty nepošle tyhle famózní stroje do věčných lovišť :-)
Přesně tak :? Díky tomuhle jsou dost cenově na držce a nejenom camry, ale třeba i jiný dálniční parníky. Pro kupujícího paráda, pro prodávající poměrně blbá situace.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

tyhle auta musi dozit u majitele , jako nas parnik s 490 tisici :)
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Pipa
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 14.02.2011, 21:19

Příspěvek od Pipa »

Všem díky za odpovědi. Jenom jsem se pořád nedozvěděl kolik bych za to měl max. dát...? Ještě jsem se v ní ani nesvezl, takže netuším, jestli tam nebudou nějaký "mouchy"...?

To: Pavo B.
Je to jeden z posledních kusů před novým modelem - myslím, že je to výroba 7/2001...
Pipa
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 14.02.2011, 21:19

Příspěvek od Pipa »

To: WRC50
Moc toho nenajezdím - max. 15000 km ročně. A navíc by tohle bylo druhé auto do rodiny, takže počítám, že s ním najezdím ještě míň...
JirkaS
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 22.07.2010, 22:27

Příspěvek od JirkaS »

Kupoval jsem svoji Camry v létě 2010 za cca 135 tis :-) Je to rovněž jedna z posledních před faceliftem v roce 2001. Nevím, zda cena odpovídá situaci na trhu v ČR. V zahraničí jsou Camry mnohem více ceněny a takováto cena by tam byla obvyklá. Důkazem toho budiš fakt, že kdo nabízí k prodeji zejména novější model (od roku 2001), nabízí jej na zahraničních webech. V ČR se na nabídce objevuje opravdu jen zřídkakdy. Každopádně mě se do Německa či Švícarska moc nechtělo. Svoji jsem našel u autorizovaného prodejce Toyota. Měla najeto "údajně" jen 110 tkm. Trochu jsem se popídil a podle záznamů v registrech a dle vydaných faktur to je možná snad i pravda. Řekl bych však, že nízký počet ujetých km by na úkor pojíždění po hlavním městě. To potvrzovala i adresa původního majitele. Cena se mi rovněž nezdála přemrštěná z důvodu, že stav vozu byl v skutku vynikající. Dnes si cenu netroufám odhadovat. Opravdový znalec, případně nadšenec do Camry by možná na podobnou sumu kývl. Běžný smrtelník by po shlédnutí nabídky na netu konstatoval, že za 140 tis se dá dnes sehnat například Ford Focus, případně Mondeo z roku 2006 - 2007, takže deset let starý japonec v třílitru s automatem by měl tedy stát nanejvýš 60 tisíc :-)
Pipa
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 14.02.2011, 21:19

Příspěvek od Pipa »

To: JirkaS
Díky za odpověď, za příběh a za názor:-) Navíc jsi mě ještě více přesvědčil o koupi.

Tzn. pokud mi nabídnou nějakou rozumnou cenu, tak do toho půjdu. Pomalu tedy budu shánět někoho kdo mi udělá rozvody apod. Nevíte o někom?

Předem díky,
PIPA
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 13.02.2011, 23:25

Příspěvek od Pavel Šebek »

Mondeo nebo Focus :woot:

Rozvody udělá kde kdo, vždyť na tom nic není.
Ford Transit 2.0 TDDi, Mazda 323, Subaru Impreza autocross special
Pipa
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 14.02.2011, 21:19

Příspěvek od Pipa »

Já vím, že na rozvodech nic není. Ale chtěl jsem to dát někomu, kdo to třeba už na Camry dělal...Jen pro klid v duši.

Taky jsem tady na fóru zahlédl slevu na náhradní díly, kterou dává Idaho. Ale nevím co pro to mám udělat, abych jí dostal :(
Odpovědět

Zpět na „Camry“