Silentbloky na zadni ramena

vše ohledně modelové řady Carina
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Stan »

Tak včera odbouchnut další miniprojekt - repas skoro všeho vzadu.
Poznatky:
1. Dlouhý šrouby z nápravnice šly ven absolutně napohodu a vevnitř jsou jak nový. Jenom matka a klobouček šroubu mírně orezlý.
2. Samozřejmě šla dolů nádrž, ta je jen špinavá a lehce orezlej je jenom límec okolo v jednom místě a hlavní plnicí otvor. Odrezím + penetrátor + gumoasfalt.
3. Dlouhý šrouby z těhlic byly zarezlý fest. Po nahřátí těhlic acetylenem šly dolů vpohodě.
4. Problém byl s demontáží podélných ramen. Ze čtyř šroubů byly tři totálně přirezlý k vnitřku silentbloku. Takže flexa a 3 šrouby v hajzlu.
5. Všecky siláče vylisovaný. Kupodivu všecky siláče na příčnejch ramenech jsou stejný. Vnitřek kovová trubička a okolo jen guma. Žádný vnější kovový pouzdro. Ty co jsem sehnal tak čtyři z nich jsou vnitřek kov, vnějšek kov, mezitím je asi nějaký sférický ložisko a z obou stran jsou prachovky. Další čtyři jsou kov uvnitř a guma okolo, jako originál a čtyři do podélnejch ramen jsou stejný jak origo. Přemýšlím jak to udělat, kam který namontovat. Přemýšlím, jestli bylo záměrem dát třeba tvrdý "klouby" na přední příčný ramena a měkký gumový siláče dát na zadní ramena. Nebo snad dát čtyři tvrdý klouby na vnitřek na všechny čtyři ramena a pružný siláče dát na vnějšek k těhlicím? Nevíte někdo?
6. Brzdový a palivový trubky orezlý, ale stěna v pohodě. Žádnej papír. Takže odrezím, penetrátor + alkyton.
7. Všecky držáčky všeho půjdou na písek a vypalovací epoxidovou barvu. Všecky šroubky do nerezu.
8. Ramena - pískování + komaxit.
9. Nápravnice dole a oškrábána ocelovým kartáčem na brusce + penetrátor + alkyton.
10. Stabilizátor dostane taky základovku a alkyton, nový gumový uložení a kosti.

Pár ilustračních fotek:
zadek1.jpg
(173.83 KiB) Staženo 3967 x
zadek2.jpg
(202.38 KiB) Staženo 3967 x
zadek3.jpg
(172.33 KiB) Staženo 3967 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Stan »

Tak hlásím vývoj mojich zkušeností s výměnou siláčů na z. nápravě:
Díly koupený na allegru tady: http://allegro.pl/tuleje-wahaczy-tylnyc ... ml#thumb/2
jsou nahovno. Do podélných ramen (do ramena i do těhlice) zalisovat šly. Sice by mohly být tak o 2-3mm širší, ale jakžtakž jdou.
Pak narozdíl od obrázku v inzerátu došly 2 druhy malých siláčů do příčnejch ramen. Na mojem autě jsou všechny otvory v příčnejch ramenou stejný. Zatímco siláče byly 4x s vnějším kovovým pouzdrem a uvnitř je sférický ložisko. Z vnějšku jsem celej ten siláč musel nechat na soustruhu stočit o 2mm, aby šel nalisovat. Další 4 siláče jsou z vnějšku gumový a lisovat šly zas až moc jednoduše a po natlačení do ramena s nima jde v ramenu hýbat o holýma rukama. takže taky blbě. Po nasazení na auto mi v levotočivé zatáčce bouhá některej ze siláčů na pravým zadním kole.
Zkoumal jsem dál a vypadá to, že ty správný čtyři siláče pro moje příčný ramena jsou tyhle: http://www.carspace.cz/zbozi/toyota/toy ... b-190.html
Co ale nechápu, že nikde k nim není rozměrový schéma a že samotnej siláč není simetrickej. Jestli fotka nelže, tak proč je tam ta asimetrie? A jakou kurva stranou se do ramena má lisovat?
Že já se na to nevysral a nesháněl radši PUR a nenechal to vyrobit ve fabrice :-(
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od jarson »

Alebo nekupil komplet ramena....
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Stan »

Takže jsem pátral ještě dál a potvrzuju Micronova slova, že ve febest katalogu je hroznej bordel. Podle rozměrů jsou sériovejm siláčům na mojí japonce nejpodobnější tyhle (podle katalogu na camry a coronu T220). Otázka jak je to na pofacelift modelu z anglie...
http://www.carspace.cz/index.php?fullte ... ype=search
Takže 8x 346,-
Do podélných tyhle:
http://www.carspace.cz/zbozi/toyota/toy ... b-080.html
Takže 4x 235,-
Sumárum: 3708,-

Oproti tomu komplet ramena:
http://www.carspace.cz/kategorie/toyota ... 97/;page=8
Podélný ramena:
2x 925,-
Příčný přední pramena:
2x 634,-
Zadní příčný ramena:
2x 980,-
Suma: 5078,-
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Jimmi »

Mají ty šrouby, hlavně příčných ramen, normální závity s normálním stoupáním?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Stan »

Úplně normální stoupání to není. Neměřil jsem to. Kupoval jsem jenom jednu matku a 3 šrouby do podélných ramen a už si ten závit nepamatuju. Tuším, že 12x1,25. Je to jemnější stoupání. Předpokládám, že je to stejný jako šrouby příčnejch ramen. Ty je chceš kupovat nový? Někdo tady někdy psal, že je to nesehnatelný. Kdyžtak bych je moh vyndat z jednoho vraku, co je tady u kámoša před dílnou a je na totální rozborku.
Viz tady:
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=37781
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Jimmi »

Až budu někdy měnit silentbloky, rád bych to z bezpečnostních důvodů vzal komplet. Ten jemný závit jsem tušil. V jakém stavu ten kombík tu zadní nápravu má, stálo by to za tu námahu (Tvojí, samozřejmě 8) )......?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Stan »

No otázka, aby to po té mé námaze pasovalo. Takže kdyžtak zkusím odměřit. Námaha to zas tak šílená není. Nejhorší je dotlačit auto cca 15 metrů do dílny a pak nějak zařídit, aby šlo i ven. Takže sehnat jiný dlouhý šruby, aby auto zas mohlo stát. Demontáž už taková hrůza není.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
ovocny
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21.08.2018, 16:45

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od ovocny »

zdravím Vás pánové, nedávno jsem obdržel carinu darem a právě ji dávám do kupy a zrovna řeším výměnu silentbloků zadních ramen. Stan dával odkazy na správné, ale bohužel odkaz funguje pouze na stránky, ne na konkrétní výrobek. Vzhledem k tomu, že v tomto tématu jsem se dočetl, že všechno silentbloky jsou z vnější strany guma a stan psal, že jsou na všech příčných ramenech stejné. Tak by to měly být podle febest katalogu tab190 a do podelných tab080. Říkám to správně? Díky moc za odpověď
Odpovědět

Zpět na „Carina“