motor 2ZZGE

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Našel jsem tento kit,je o polovinu levnější než ten v minulém příspěvku.
Bude i tolik horší?

http://www.nuclear-racing.cz/zbozi/6232 ... -MOTOR.htm
ani se neozvali jestli je mají
Naposledy upravil(a) Pavel Liška dne pon 19.03.2012, 23:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Budu potřebovat palivovou lištu na 2ZZGE pro montáž regulátoru tlaku paliva,ale nemůžu ji nikde najít.Nebo nemáte někdo namontovaný regulátor na 2ZZ,dík.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

dá se koupit na ebay polotovar. Cena je 70$ za metr.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Nevěřil bych,že prodloužení drátů od AEM FIC ovlivní volnoběh,tak,že motor má tendence chcípat.Snad to už bude všechno a konečně se podaří vše doladit.Podle EGT se zřejmě doladí vstřiky a regulátor tlaku paliva odstraní cukání v určitých ot.Bude problém se seřízením pokud je v nádrži benzín +E85?
Můj odhad je 2/1 ve prospěch benzínu.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

DENSO-SK20 R11
NGK-IFR6 T11
Je mezi něma nějaký rozdíl?
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Koupil jsem DENSA SK20R11 a doporučený odtrh je 1.1 mm.Protože chci jezdit na E85+ benzín 1/1 mám nechat odtrh 1.1 nebo o něco menší?
Např.0.9, nebo 1 mm.Na otázku proč E85 je jednoduchá odpověď,Kenny natankoval 98 a vůbec to nefungovalo.Po natankování E+95 to zase jelo.
Reloxační kit se nekonal a vše se vyřešilo trochu jinak a zatím to vypadá,že to byl krok spávným směrem.Použil se adaptér na olejový chladič se dvěma vývody pro čidla a třetí vývod se zapojil seriově na hadici od přídavného olejového chladiče.Olejové chlazení se zdá dostačující,teplota oleje je kolem 85 stupňů celsia.Mám namontovaný 7 šachtový chladič a Kennymu se jej podařilo namontovat místo znaku toyoty a vypadá to docela tuningově.Budu muset vyměnit přední nárazník a volba padla na originál.Nevím jestli mám namontovat nějakou mřížku před intercooler.Jedná se o to jestli se mřížkou sníží funkce intercooleru.Uvažuji o hustotě mřížky jaká je podobná originálu.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Potřeboval bych radu,jak postupovat při seřízení FIC.Jde o to,že po ubrání plynu se na volnoběh nekolikrát zhoupnou ot. a po dvou až třech cilkech se ustálí na 850 ot.Dík za každou radu!!
ptapak
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 22.11.2011, 15:27

Příspěvek od ptapak »

Pavel, pri sportovom aute blba otazka, ty mas vsak tak trochu zvlastnu kombinaciu.
Kolko ti to cca berie ked jazdys na plyn a kolko na benzin. Rsp, ako mas vyriesene mapy ? Ciste plyn + pri vyzsich otackah benzin, alebo potom prepinas aj ciste do benzinoveho.. . Snazil som sa hladat, ale nepodarilo sa.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

Příspěvek od Pavel Liška »

Díky za dotaz.
LPG pracuje do určitých ot. cca.5000 a po jejich překročení se automaticky přepne na benzín a opačně.Manuálně si můžu pomocí přepínače zvolit buď plyn nebo benzín.To,ale fungovalo před montáží turba.V režimu LPG motor jede jakoby na tři válce a proto na plyn nejezdím.To,že motor na plyn jede nepavidelně,jsem zjistil jak jsem byl mimo auto a mech. ze servisu LPG přijížděli z testovací"seřizovací" jízdy.V cecilce mám namontovaný reduktor
COMPACT výr. číslo MC9497-1/10 homolog.číslo E20 67R 010896
řídící jednotka
STAG/Vector výr. číslo 4-191769 hom. č. E8 67R 014286
typ LPG zařízení -Stag 4 plus
Šéf fimy mě říkal,že to nepůjde seřídit,protože turbo moc tlačí.Já mu říkal,že moje je seřízeno na 6 PSI,teda jde o nízkotlaké seřízení.Po poradě s mech. mě zdělil,že by to teda seřídili,ale nejdřív musím mít seřízenou FIC.
Co se týká spotřeby plynu,tak se zdá,že bere jako dřív cca 10 l. a benzín asi 11-12.Spotřebu nedokážu určit s větší přesností,protože se pořád něco seřizuje a po posledním seřízení LPG to na plyn jede hůř,než před jeho seřízením,tak na něj nejezdím.
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ahoj, nemam 2ZZ-GE, ale 2JZ-GE, no mam LPG uz cez 5tis km a dovolim si prispiet. Umna to funguje nadherne (ale nemam turbo jak tuna Pavel), plynu si zoberie tak isto ako benzinu, pri mojom objeme vobec ale vobec necitim, ze by to bolo slabsie a pri manualnom prepinani vobec necitit, ze ste prepli, proste je to brutal rychle, nebadatelne... mne to startuje na benzin, kusok sa ohreje a hned prepne na plyn a aj na max rpm a obmedzovaci stale dava na lpg.... ale upozornili ma, ze az by bol nedostatok "plynu" tak by si vo vyssich otackach sam prepol na benzin, no to sa mi nestalo este ani raz ani na max rpm... Mam najnovsi stag a zvysok poskladany z udajne najosvedcenejsich suciastok...taky mix. :-D ...dynamika jazdy ostala, naklady klesli o vyse polovicu :-)
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Vypadá to,že ladič FIC je na světě.Trvalo to skoro tři měsíce,ale cecilka je skoro tam kde ji chci mít.Vonoběh je zase ok a motor se sbíra od 2000 daleko lépe než před seřízením.Kenny vytvořil místo čtyř 7 políček v určitém rozsahu ot. a vypadá to,že to je ta správná cesta.Mapu pošle odborníkům k posouzení a už se těším na další vylepšení.Včera jsem měl možnost srovnání 6g. s úplně novým podvozkem "SS komplet or. toyota"včetně nových stavitelných tlumičů a konečně si uvědomil,kolik práce je odvedeno na cecilce.
Uživatelský avatar
Andrey
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: ned 07.10.2007, 22:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrey »

Muzu se zeotat, kolik koni to asi tak priblizne prida? Resp. kolik z toho chces na konec dostat?
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Turbo kit zvýší o 90-100 ps,ale při tankování E85 je to víc.Rozdíl je znatelný i proti 100 oktanovém benzínu.Zatím jej tankuju 1-1,ale zkusím 20 l E58 a 10 l 95.Další zvyšování výkonu je zbytečné už tak je problém jej přenést na suchou silnici.Takové blbosti jako hrabat na 1-2 to mám už za sebou,ale na 4 v zatáčce tomu naložít a cítit jak to jde ven..............to se musí zažít.
Uživatelský avatar
Andrey
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: ned 07.10.2007, 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2ZZGE

Příspěvek od Andrey »

Pavel Liška píše:Turbo kit zvýší o 90-100 ps,ale při tankování E85 je to víc.Rozdíl je znatelný i proti 100 oktanovém benzínu.Zatím jej tankuju 1-1,ale zkusím 20 l E58 a 10 l 95.Další zvyšování výkonu je zbytečné už tak je problém jej přenést na suchou silnici.Takové blbosti jako hrabat na 1-2 to mám už za sebou,ale na 4 v zatáčce tomu naložít a cítit jak to jde ven..............to se musí zažít.
Doslo tam k nejakym upravam motoru? Nebo to jde do stock 2zz? Vydrzi to ten motor konstrukcne?
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Do 300 ps. by mělo vše vydržet.Klika ojnice v serii testována do 700 ps.Na mém motoru jsou komplet nové rozvody go hlavy včetně vetilů,nová vačka a věci kolem.Lépe by bylo něco zjistit z USA tam s turbo kitem jezdí dost 2ZZ.
Odpovědět

Zpět na „Tuning“