motor 2ZZGE

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Radiorflex profi-bude stačit?
Budu potřebovat boost controller jaký levnější by jste doporučili.
raptorman
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14.09.2011, 21:15

Turbo kit pro Corollu TS - motor 2ZZ-GE

Příspěvek od raptorman »

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s montazi turbo kitu pro motor 2ZZ GE? V USA se daji koupit tyto sady v rozmezi 1000-1200 USD. Existuje vubec v CR nekdo, kdo rozumi konkretne motoru 2ZZ GE a jeho upravam?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

tak za 1200 dolaru bude ten turbo kit z papíru. :) tak aby to vůbec k něčemu bylo za něj daš 3000 a když budeš chtít nad 400koní tak té bude stát tak 8000. V atmosféře ten motor je skoro na svém maximu přímo od výroby. Ono 192koní na 1742ccm je už opravdu velice slušný litrový výkon. Co konkrétně za upravy Tě zajímá?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Zapomeň na 3000 usd to jen velice lákavá cena jenom za kit,až to bude komplet,tak to snad spočítám.Pokud potřebuješ jezdit deně,třeba do práce a nemáš druhé auto,tak jsi nejdřív pořiď druhé auto.Zjisti co opravdu budeš vše potřebovat,aby to jezdilo,ono někdy to jede a nědy né.Další věc je kde Ti to budou dělat,pokud tomu nerozumíš,třeba jako moje maličkost a nemáš dobré nervy tak dotoho raději nechoď.
Spotřeba dost stoupne a jak budeš muset s každou věcí jezdit za mech.se to zase jenom prodražuje.Co se času týká a nejsi na volné noze,tak si pošetři dovolenou,ale jak to jede a máš auta rád,tak to nějak překousneš a doufáš,že to za týden nastartuješ,ono je to potom jiné auto.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Nevím co si mám myslet,včera jsem natankoval vervu 100 a chtěl nastartovat,po 4 hodinách se mě to podařilo.Nebudu popisovat jak jsem chodil kolem auta jak debil,ale je možné,že za vše může E85?
Vím,že jezdí i jiné TS sice bez turba na poměr 3 díly E85+ jeden na vervu100.Po prvních komplikacích jsem začal dotankovávat benzín,nebo na takové nedobrovolné pauzy,fakt nemám nervy.Dá se doladit ecu aby to bylo bez stálých problémů,nebo to prostě nemůže fungovat?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

není problém v palivu. Zhoršené starty jsou u e85 při vyšším podílu než 60 a víc. Ale ani tak to není nijak dramatické. 3-5s a chytne,nebo napodruhé. K doladění tam máš vše co potřebuješ,můžeš ovlivnit dávku paliva i předstih. Ale,to že 5x nastartuješ na škrt a pak nic,bych hledal problém v palivovém čerpadle,filtru,jeho ovládání. Při 550cc vstřikach by ti při 20s točení starterem teklo palivo výfukem ven. točení starterem teklo palivo výfukem ven.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Je možné zjistit přípojením přístroje na odhalení poruch "nevzpomenu si jak se ta sra. menuje"na ecu,že to nedává palivo?Zajimavé je pokud jezdím normálně,tak to jde.Včera jak jsem Ti volal,tak jsem několikrát startoval a pokaždé jsem nastartoval,ale vždy mezi starty uběhlo asi 20 minut.Problem nastal,jak jsem na benzině vypnul motor,natankoval a chtěl znovu nastartovat.Pokud při startování"jak to nechce chytnout" přidám plyn,tak je cítit palivo.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Chceš li zjistit funkčnost palivového systému tak bych postupval takhle :
osciloskopem zjistíš zda se vstřiky otvírají a s jakou frekvencí.
manometrem zjistíš tlak paliva na lište ( pokud tlak není je závadu na ceste k liště - čerpadlo, případne vetší odpor palivového filtru )

otázkou je zda vstřiky otvírají ve správný čas. Me se ted podařilo nechtěne nastartovat 1ZZ s odpojenou standalone ( praskl konektor co připojoval ecu k + polu :D ) a na tech velkých vstřikách to chytlo ale sel dým z výfuku jakokdyž hoří skládka pneumatik , překvapilo mne to,protože sem si myslel že to na seriové ecu bude uchcané tak že to nechytne a chytlo

Skus s epodívat ( pokud máš vedení paliva k lište seriové ) na tu spojku co je vedení plaiva k listě na strane řidiče. musel jsem tu tribku co vede od nádrže měnit protože to netesnilo, tři dny jsme řesili proč to nekdy chytne a nekdy ne a ono to ukapávalo jen nekdy, stačolo trosku hýbnout toutrubkou a šel benzínmimo a klesal tlak na lište... ( takové plastové "účko" je převlíklé přes spoj dvou trubek, které jsou do sebe v podstatě jen zaražené a pohromade je drží to převlečené "účko" ).
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

tak vypadá to na přídavnou ECU,jenom doufám,že si s tím Kenny a spol. poradí a už budu bezestrachu i někde dál,snad mě to do té doby neklepne
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Před chvílí jsem se dozvěděl jak to vypadá s mojí reklamací,ale k tomu se nebudu vyjadřovat.Nechci si hrát na toho kdo tomu rorumí,ale bylo mě jasné,že budu potřebovat regulátor tlaku paliva,jaké máte a jak jste spokojeni,dík.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Konečně snad dobrá zpráva,Libor mě volal,že FIC dorazila z celnice,ale samozřejmě to stálo zase nějaké peníze.Doufám,že už nebudu nic potřebovat něco mimo euro zonu.Nějaké věci jsem bral z UK a světe div se balík byl u mě za dva dny.Od Libora svíce malý balíček čtyři dny.A to je u nás tak ze vším.Nedej bože jak se stane něco podobného jako mě,27.12.2011 byl balík na celnici a dnes slavnostně dorazil.Přitom Libor všechno oběhal než se posílal na reklamaci.Za chvíli budem platit i za "čisté" ovzduší,ale že se rozkrade třenina HDP s tím nechtějí naši mocipáni nic dělat.
A je jedno kdo tam je.V tomto státě je haňba vystřízlivět.
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Auto jezdí?Co je nové?
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Doky FIC dorazila včera odpoledne k Liborovi.Nevím kdy dorazí ke Kennymu,který bude montovat budík EGT a podle něj upravovat mapy ap.
Jak si cecilku bral,tak jsem mu říkal"no snad to pojede dřív než napade",ale zase jsem neměl pravdu.To by člověk nevěřil,že je to už 5 měsícu co nejezdím a doufám,že se to už vyřeší.Za žádnou cenu jsem nechtěl s TST jezdit po sněhu ze solí,ale to se musím domluvit ze Standou.Kvůli zasrané závadě je všechno tak jak vůbec nechci.
Pokud se vše v dobré obrátí,tak půjdu také cestou snížení váhy,tak jako to děláš na příšerce,no a jak jsi daleko s příšerkou?
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2ZZGE

Příspěvek od Kenny »

Jak si cecilku bral,tak jsem mu říkal"no snad to pojede dřív než napade",ale zase jsem neměl pravdu.

Nemels tady jeste nesnezilo kdyz nepocitam tech 10 vlocek :lol:
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Tak cecilka je v dílně u kennyho a až bude mít čas tak namontuje EGT.
Bude se muset namontovat chladič oleje,ale nastal problém v řešení jak vyřešit problém ze zapojením chladiče do sistému.Kenny je názoru ponechat stávající adaptér na čídla tlaku a teploty+mazání turba a zaslepit jej adaptérem vývodu na olejový filtr.Filtr umístit někde jinde a zapojit jej s chladičem oleje do sérije.
Moje varianta je,vyměnit pouze adaptér za adaptér,který má i vyvody na olejový chladič.Problém je ten,že adaptér s vývody na olejový chladič má jenom dva vstupy pro čidla a jsou zapotřebí tři.Jeden vstup chci použít na mazání turba a do druhého zašroubovat T-kus,který ja součástí turbo kitu co mám namontovaný a namontovat do něj čidla tlaku a teploty.Standa mě tvrdí,že mě T-kus praskne a následky..........no nechci ani komentovat.
Nemám skušenosti s tím jestli t-čka praskají,ale proč by amici dávali něco do kitu co způsobí ko motoru.T-kuz je vyrobený zřejmě mosaz.
Jedná se mě oto,že Standova varianta je komplikovanější,ale také stojí víc.
Odpovědět

Zpět na „Tuning“