motor 2ZZGE

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Pokud by jste se rozhodli pro úpravu tohoto motoru,buď menší a nebo i v rozsáhlejší podobě, jaké varianty by jste zvolili.Např. odlehčený setrvák+al.řemenice klikovky+sportovní vačky+ecu,nebo turbo kit popř.jiné varianty.Vím,že krosmen a Libor něco dělali na 1ZZ a výsledek je dobrý v tom,že MR jezdí o dost lépe.
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

sel bych do kompresoru ale udajne by to stalo cca sto klacku takze ho nikdy mit nebudu:-D
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Nejjednodušší a nejrychlejší cesta - bolt on turbokit nebo kompresor. Vacky,řemenice,setrvačník to už jsou jen třesinky na dortu. Naopak při použití přeplňovani bych doporučil minimálně samosvorny diferenciál.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

USD parádně padá a pokud se dostane na 15 Kč tak to vidím na Turbo-Kits.com-00-05 Toyota Celica GTS Turbo Kits,2ZZ-GE.Cena 2995 USD+poplatky,za tuto cenu bych šel do nějaké půjčky.Jaký máte názor na tento konkrétní kit.
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2ZZGE

Příspěvek od Vazli »

Pavel Liška píše:USD parádně padá a pokud se dostane na 15 Kč tak to vidím na Turbo-Kits.com-00-05 Toyota Celica GTS Turbo Kits,2ZZ-GE.Cena 2995 USD+poplatky,za tuto cenu bych šel do nějaké půjčky.Jaký máte názor na tento konkrétní kit.
na pujcku bych do toho asi nesel pucoval sem si na auto a uz bych si na nic takovyho asi nepujcil
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Pár kitů od turbokits sem viděl a opravdu jsou kvalitní=ještě aby ne za ty peníze.....
Určitě je to dobrý začátek ale upřímě pokud si chceš na tohle půjčovat uvědom si že budeš toho potřebovat mnohem více než jen motor...Pokud se dostaneš na cca 250PS-což nevidím jako problém,tak budeš řešit spojku která to nepřenese,dále bez LSD difu bude trakce nanic,brzdy nebudou zvládat......
Investicí do turbokitu to jen začíná.....
jinak doprava do čr od turbikits není problém,ale počítej cca 500 USD navíc + od nového roku clo a dph tě nemine.....
Nechci odrazovat,jen poukazuju že to opravdu není omalých penězích-myslím že se už pár lidí spálilo a poučilo že pokud nemám v kapse reálně dost peněz tak to trvá dlouho a už to ani nedělá radost...
Jo a ještě sem nezmínil nutnost vyrobení výfuku....
Ale pokud se pro turbokit rozhodneš a vymyslíš peníze tak se do toho pust,držím palce :-) !!!!
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2ZZGE

Příspěvek od ArnieGT »

Pavel Liška píše:USD parádně padá a pokud se dostane na 15 Kč tak to vidím na Turbo-Kits.com-00-05 Toyota Celica GTS Turbo Kits,2ZZ-GE.Cena 2995 USD+poplatky,za tuto cenu bych šel do nějaké půjčky.Jaký máte názor na tento konkrétní kit.
Pokud řešíš půjčku na turbo, tak bych být Tebou na to zapomněl,..přesně jak píše krosman : turbem jen začneš,...a dál. kde máš na splácení a kde na nákup ostatních dílů,.... :x najednou z 3000us se dostaváš do dvojnásobku a hranice tam nekončí,..tak pokud o tom uvažuješ tak pořádně zkalkulovat možnosti :wink: Jinak pokud do toho půjdeš tak držím palce,... :bigups:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

S jídlem roste chuť a přes půjčku bych do toho také nešel. Reálné náklady budou daleko jinde než samotná nákupka kitu s dopravou...co prostě jen osadit do 2ZZ kliku z 1ZZ? Stroker kit komplet sezenes do 2000$...
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Turbo nechci dávat proto abych závodil,ale kvůli lepšímu točivému momentu.Ti co mají 2ZZ tak ví co mám na mysli,krouťák mu zespodu prostě chybí.Jestli se pletu,tak budu jenom rád pokud mě poradíte.Pokud turbo-kits nabízí komplet kit na 2ZZ-GE,tak po jeho zakoupení se jenom namontuje s tím,že afr vlasně už mám.Jediná věc co mě trápí je spojka,na které mám asi 4000 km,kterou mě mimo jiné měnil Kenny.Co se týká podvozku a brzd,tak tam na mé cecilce problém nevidím.Ta půjčka mě také dvakrát nejde pod fůsy,ale jedna mě končí a tak jsem si řekl,že bych pokračoval dál.Na turbo"přeplňování"si brousím zuby už asi tři roky a pokaždé do toho něco vlezlo a v poslední době cosi nemůžu"normálně" našetřit nějakou korunu navíc,půjčka mě donutí"nerozhazovat za blbosti na toyoty",ale donutí co nejdřív se jí zbavit.Pořídil jsem E9 abych klidně mohl dělat na cecilce a pokud se něco pose...,tak bych na sraz přijel s karkulkou,pokud by Vám to nevadilo.
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2ZZGE

Příspěvek od garfielld »

Pavel Liška píše:Turbo nechci dávat proto abych závodil,ale kvůli lepšímu točivému momentu.Ti co mají 2ZZ tak ví co mám na mysli,krouťák mu zespodu prostě chybí.
tak v tom případě bych bejt tebou Turbo nedával, ale šel do kompresoru, ten se chová jako motor s vetší obsahem, protože zabírá lineárně, kdežto turbo od spodních otáček nefouká a začíná tahat teprve až kolem cca 2-3,5tis. ot.(podle motoru), jedině dát nějaký malý turbo který chytne rychlej náběh, ale to bude výslednej efekt na maximální výkon relativně dost malej s ohledem na investovaný peníze, apspoň toť můj názor :)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Nejdřív jsem nechtěl slišet o ničem jiném než o kompresoru greddy,výhody a nevýhody obou sistémů jsou mě známy.Konkrétně 2ZZ nejede úpně až tak špatně,ale chvíly to trvá než se roztočí což by kompresor eliminoval už od spodu,ale po trablech co jsem měl s řemeny a kladkou,tak tomu přenosu přez řemeny moc nedůvěřuju,navíc jsem se informoval u Mira a ten si kit nemůže vynáchválit.Plány jsou jedna věc a realita hlavně při mojí smůle věc druhá,ale pokud to budu stále odkládat,tak se toho nikdy nedočkám.Zní to hodně sobecky,ale po té 50 čas hrozně rychle utěká,pokud bych za tu částku co jsem"vrazil" do cecilky koupil něco co má 300 ps bez komplikací,tak pode věčiny okolí bych udělal lépe,ale věrnost se nevyplácí.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

osobně bych šel do kitu od turbokits a vše ostatní (spojka...) bych řešil poté-když nejsi na celicu vázán....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

tak všechny naděje na montáž některých komponentů ZMRZLY na skurv...celnici,nejezdíte někdo kolem Dobríše ze Zlínského kraje,popř.opačně?
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

motor 2ZZGE

Příspěvek od Pavel Liška »

Potřebuji hadici na nasávací hrdlo turba,ale nevím,kterou vybrat.Prosím o radu.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Tuning“