ubývá kapalina z expanzky, těsnění pod hlavou atd.

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od Jimmi »

Nastartovat studené, nechat chvilku protočit a natlakovat, vypnout. Pak si prohlédni chladič.
Jestli je tam nějaký průsak, tak se za provozu většinou odpaří. Na studeném chladiči ne.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Roman Jašek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 791
Registrován: pon 30.05.2011, 09:53
Bydliště: Brno

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od Roman Jašek »

Honzo, pokud si kupuješ auto, tak je dobré si přečíst, co Tě může u něho potkat...Majitelé dieslových motorů Toyota o těchto problémech vědí a myslím si, že jsou na ně, jak psychicky, tak i finančně připraveni. Já jsem se nehodlal na nic jakkoli připravovat a koupil si benzínový motor 1,8 VVti, samozřejmě rok výroby 2006 a dále, jak jsem tady vyčetl abych se po sléze nedivil, že mně ubývá olej.
Jinak k autu samotnému, tak si myslím, že co se týče zpracování, pohodlí, velikosti prostoru cestujících, podvozku toto auto ve svém výrobním ročníku a cenové hladině nemá konkurenci.
Toť jenom reakce na Tvůj výrok, že Tě Toyota zklamala...
Toyota Avensis 1,8 VVti kombi, 95 kW, r.v. 2006
koz01
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03.05.2012, 10:10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od koz01 »

Roman Jašek píše:Honzo, pokud si kupuješ auto, tak je dobré si přečíst, co Tě může u něho potkat...Majitelé dieslových motorů Toyota o těchto problémech vědí a myslím si, že jsou na ně, jak psychicky, tak i finančně připraveni. Já jsem se nehodlal na nic jakkoli připravovat a koupil si benzínový motor 1,8 VVti, samozřejmě rok výroby 2006 a dále, jak jsem tady vyčetl abych se po sléze nedivil, že mně ubývá olej.
Jinak k autu samotnému, tak si myslím, že co se týče zpracování, pohodlí, velikosti prostoru cestujících, podvozku toto auto ve svém výrobním ročníku a cenové hladině nemá konkurenci.
Toť jenom reakce na Tvůj výrok, že Tě Toyota zklamala...
Romane máš úplnou pravdu. Věřil jsem v pověstnou neporuchovost Toyoty a našel jsem jenom obecné recenze auta a na podobný problém jsem nenarazil. První auto, první chyba ;-) Doufám, že auto hlavně ještě vydrží nějaký rok... zvláště, když mám nové DPF
----------------------------------------
Honza
jezdím v Toyota Avensis D4D 93 kW (T25)
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od KarlosCZ »

ja bych to zas nehazel cely na vinu toyote, okolo mne jezdi spousta aut a treba tesneni pod hlavou jich ma za sebou docela dost, i treba dva benzinovy civicy... problem neni ani tak v nutnosti ty opravy, ale narocnosti a tomu odpovidajici cene, ale s tim holt musi clovek pocitat, taky sem s tim pocital ze to treba prijde, ted to prislo a nemam nejmensi problem s tim nechat to na jare opravit, vsak o nic nejde
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
11Mike
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 23.09.2015, 21:27

Re:

Příspěvek od 11Mike »

Zdravim kde ti to robili aka bola cena? Diki
11Mike
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 23.09.2015, 21:27

Re:

Příspěvek od 11Mike »

Zdravim kde si to dal opravit? Diki
11Mike
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 23.09.2015, 21:27

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od 11Mike »

Vie niekto o niekom v okoli Ba..? Dik
mojma2
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 03.12.2014, 21:07

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od mojma2 »

V mém případě (T25, r. v. 2008, 1AD-FTV, dovoz z Itálie, najeto 140 000 km) to začalo zvýšenou spotřebou, vůz po zahřátí nepředstavitelně a neustále vypouštět bílý dým. Příčina: zborcený odlitek bloku motoru na druhém válci, na svolávací akci Toyoty se Ital vykašlal (operativní leasing), oprava stála 154 086 Kč. S daní. Proč to píšu. Další projevy vad odlitků motoru: vůz "žere" vodu, netopí, vaří, "žere" olej. Nechci být špatnej prorok, ale ten Němec se na svolávačku asi taky vydlábl. Držím palce, ať je to "jen" těsnění nebo hlava.
koz01
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03.05.2012, 10:10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od koz01 »

Uf, tak to je hnus ... já měl "pouze" těsnění pod hlavou. Jezdím 6 měsíců a zatím dobrý (pominu-li to, že si nejsem jestli je OK dvouhmoťák, ale to je jiná věc).
mojma2 píše:V mém případě (T25, r. v. 2008, 1AD-FTV, dovoz z Itálie, najeto 140 000 km) to začalo zvýšenou spotřebou, vůz po zahřátí nepředstavitelně a neustále vypouštět bílý dým. Příčina: zborcený odlitek bloku motoru na druhém válci, na svolávací akci Toyoty se Ital vykašlal (operativní leasing), oprava stála 154 086 Kč. S daní. Proč to píšu. Další projevy vad odlitků motoru: vůz "žere" vodu, netopí, vaří, "žere" olej. Nechci být špatnej prorok, ale ten Němec se na svolávačku asi taky vydlábl. Držím palce, ať je to "jen" těsnění nebo hlava.
----------------------------------------
Honza
jezdím v Toyota Avensis D4D 93 kW (T25)
fezoj82
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pon 22.12.2008, 13:47

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od fezoj82 »

11Mike píše:Vie niekto o niekom v okoli Ba..? Dik
Cau 11Mike: nasiel si niekoho? Mne idu zajtra davat dolhe hlavu motora a pozriet sa co je pod tym.
Uživatelský avatar
Fikus7
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23.04.2016, 17:23
Bydliště: Železný Brod

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od Fikus7 »

Zdravím všechny,
mám Corollu Verso D4D 2,2 100kW rv 2006, a jak jsem si tak pročítal fórum, celkem se bojím, že mně potká také tato drahá oprava těsnění pod hlavou apod. Dá se tomu nějak předejít, nebo ví se, co je příčinou tohoto problému? Někde na polském fóru jsem tuším četl, že se to stává když jsou vstřiky mimo toleranci a jezdí se s nimi vesele dál (auto je hlučnější a hulí?) . Tedy pomůže kontrola vstřikovačů a přidávání aditiv do nafty? Anebo se tomu prostě nedá vyhnout. Byl jsem nedávno v Toyotě EF na Černém Mostě, kde mně vstřikovače jen proměřili, a říkali, že jsou ok. Ale po jaké době je mám zase kontrolovat? Nebo to chce je vyndat a udělat kompletní diagnostiku? Tam se dá bez vyndaní měřit asi jen ten přepad nafty ne? díky za rady :bigups:
T25 rv 2006, 2,0 D4D 85 kw.
sebo01
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 07.06.2016, 21:02

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od sebo01 »

Tiež som to riešil pri 300 tisic. Začalo podfukovať a tlačilo vodu von z expanzky. Po výmene tesnenia všetko ok. Neviem či sa tomu dá nejako predísť, ale určite neprospieva tlačiť auto za studena... to mu uškodí asi najviac a s tými vstrekovačmi, no neviem čo je na tom pravdy.
Uživatelský avatar
Fikus7
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23.04.2016, 17:23
Bydliště: Železný Brod

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od Fikus7 »

Pokud by to bylo "jen" těsnění je to v pohodě. Horší jsou pak ty další opravy, tedy rovnání hlavy, tlaková zkouška apod. Mně spíš zajímá, kde je chyba :?: Motor najede 300 tisíc a pak najednou podfoukne těsnění, to musí mít nějaký důvod (vstřikovače, čerpadlo, termostat, vodní pumpa?) . Rád bych tomu předešel, protože auto je to jinak skvělé :wink:
T25 rv 2006, 2,0 D4D 85 kw.
kanas
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: stř 22.06.2011, 11:19

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od kanas »

Zdravím,

vyskytuje se daný problém i u 2.0 D, 91Kw, od roku 2012 (verze po FL) ?

Díky za info
Uživatelský avatar
Fikus7
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23.04.2016, 17:23
Bydliště: Železný Brod

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od Fikus7 »

Co jsem četl na různých fórech tak u tohoto motoru není problém jako u těch předchozích 2,0 D 85 kW nebo mnou zmiňované 2,2 D4D 100 nebo 130kW. Jen to chce hlídat kvalitu nafty a měnit pravidelně palivový filtr.
Tvl. proč cituješ poslední příspěvek.......?????
tvl a proč ne? spadne z toho snad fórum? nebo někdo na to umře?
T25 rv 2006, 2,0 D4D 85 kw.
Odpovědět

Zpět na „Avensis“