ubývá kapalina z expanzky, těsnění pod hlavou atd.

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Ho_Do
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 02.07.2013, 08:39

Příspěvek od Ho_Do »

To si myslim ze ne, tesneni bylo spatny taky a podle jejich slov zkroucena hlava i blok coz museli nechat rovnat. Mrkni na fotky na mym profilu, myslim si ze podle nich se da soudit ze to fakt nebylo dobry a ze praskla hadice byla jen nahoda. Ale s jistotou to samozrejme tvrdit nemuzu, o autech toho moc nevim a vzhledem ke zkusenostem ruznych zakazniku s nesolidnosti nekterych servisu je neduvera a opatrnost vzdycky na miste.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Vypada to, dle fotek motoru, ze asi ani to sundani tesneni nebylo vubec potreba. Nic nenaznacuje, ze by byla kriva hlava ci blok....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
cnapo
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 01.07.2012, 19:00

Příspěvek od cnapo »

Jako až tak zkušený nejsem ale podle fotek a reálu co mi ukazoval můj mechanik tak tam nikde nevidím podfouknutí, které třeba u mě bylo viditelné na 2 válci. Bylo tam vidět přerušení přes které to ufukovalo. Ale z tvých fotek jsem podobný druh co jsem viděl na svém motoru nenašel. Přikláním se tedy že to nepotřebovalo měnit.
TOYOTA AVENSIS COMBI 2.0 D-4D 93 kW
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

prasklá hadice mohla bát důsledkem tlakování motoru-z fotek to není vidět že by někde podfukovalo-většinou je to vždy patrné na první pohled ale i to neni podmínkou stejně jako černá expanzka.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
fischer1321
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: sob 12.03.2011, 08:09

Příspěvek od fischer1321 »

Mam podobny problem,unik kvapaliny cez expanznu nadrž.Dal som to do toyoty,natlakovali a je tam mali unik popod tesnenie.Idu mi vymeniť to tesnenie len my povedal že ak je kriva hlava tak že sa neda urobiť vyrovnanie ak som mu dobre rozumel
Avensis Combi 2.0 D-4D/2008/
Uživatelský avatar
cnapo
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 01.07.2012, 19:00

Příspěvek od cnapo »

Křivá hlava se přebrušuje ale problém je s blokem motoru pokud je křivý.
TOYOTA AVENSIS COMBI 2.0 D-4D 93 kW
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

přesně tak hlava se dá orovnat jen se musí odtrojit-ventily dolu...
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
fijalka
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: ned 21.11.2010, 10:13

Re: Tak a som dalsi AVE 2.2 110KW rv:09/2007

Příspěvek od fijalka »

fijalka píše:Dalsi priznak je ten ze ked sa zohrieva motor cca 65-70 stupnov rucicka je cca v 1/3 tak sa ozve z motora bublaneie klepotavii zvuk sa zmeni na dunivy som si myslel ze to robi EGR ventil ze sa zsekava ale prdlajs potom ze tesnenie vyfukoveho potrubja, zahreje sa a dakde sa to uvolni nic som nenasiel.
Ma 6 rokov vymenil som chl. kapalinu samzrejme original a citam ze je na hovno. Spotreba tiez isla hore.
Sranda je ze z original povodnou pumpov na vodu to bolo natlakovane ale nemizlo nic. Teraz je tam aj nova pumpa.
Najskor to vytlaci vyckom ak uz nedosiahne kapalina na vycko tak vytlaca caz tesnenie pumpi. Sakra odjakziva mam diesle avika som kupil ze ma uz nebavy sa v tom vrtat a tu ho mas.
Dedusko P306 bol zlaty stroj spalilo ta aj chcanki nevadilo mu ani -18 ale toto, auta pre slovac sa uz nerobia lebo nemame na servis - som v prdeli.
A je hotovo mam new motor - vymena v reklamacii plati to pre EU
7 ROKOV A 180 TKM Anglani maju 100 000 MIL.
Bolo to na dlhu trat ale tachnik z Autograndu to zmakol,
Pracu som musel cvaknut ja.
Matros dala Toyota to jest odstrojeny motor-ciastone je tam new pumpa, remnica na klukovke a termostat, blok je repas z new crevami a hlava je cela new vyko aj spodny dekel je pouzity plus naplne a filtre vycistenie nadrze aj chladiacej sustavy a sania to som cistil aj ja ale bolo to zas zasrane + umitie auta asi aj vnutro lebo dako vonalo ked osm do toho nasadol po oprave auto som nemal 3 dni + geometria ta bola 2 x v cene po 600 km znova pri povinnej kontrole spodku ci je secko jak ma.
Servisku mam vyplnenu iba v holandsku jak doslo na SK tak som bol v Toyote za 5 minu 12:00 koli motoru.
Bolo mi pvedane ze tesnenie uz mam uplne ine a hlava je z T27.
Avensis 2.2L 110Kw/150k 2007 facelift teraz uz 182 000 km.
Npredavam :D som stastny clovek vianoce ako lusk.
Cenu nevizvedajte aj tak ju nepoviem co tu citam o prachoch
tak u mna zababku.
Buldouš
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02.05.2012, 21:18
Bydliště: ORLOVÁ

Příspěvek od Buldouš »

Gratuluji a přeji už jen spoustu spokojených kilometrů. Jen za studena moc nepřidávej pod kotel,ale to určitě víš.
Toyota Avensis D4D Kombi 93kw r.v. 2007
fijalka
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: ned 21.11.2010, 10:13

Příspěvek od fijalka »

Dakujem
Je to uz 5 diesel v rade poznam pravidla.
Comonrailu som sa branil jak cert krizu ale uz ine slusne v diesloch nenajdes.
Zlete casi komorkacov su uz prec z radostov spominam na Peugeoty doteraz jazdia oba z povodnym motorm. To sa asi uz nevrati, 205-ka ma uz
1 240 000 km !!! r91-1.9-47kw upravena na 55kw ta asi neskape dedusko nezmar stroj.
fischer1321
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: sob 12.03.2011, 08:09

Příspěvek od fischer1321 »

Tak tesnenie vymenene našťastie hlava bola ok,cesta zo servisu domov v pohode cca 70km.Druhy deň rano naštartujem chcem zaradiť a problem,1a2 idu ťažšie zaradiť až kym sa auto nezohreje.Tak auto ide naspať,a že vraj to može biť tiahlo alebo olej
Avensis Combi 2.0 D-4D/2008/
vospi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 26.05.2010, 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vospi »

Zdravim, musim pri vymene kapaliny sundat spodni kryt motoru nebo to lze jen s vyndáním horních krytů kolem svetel a baterky? Díky VOspi
Avensis combi T25 D4D 150 ps, executive navi 12-2008
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

výpustní šroub je na chladiči zespoda ....
respektive šroub je zboku a odtéká dolu.
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Joshua
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 01.03.2015, 23:56

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od Joshua »

Zdravim ve spolek, mám dotaz, zdali někomu nepodfouklo těsnění pod hlavou podruhé na stejném motoru. Pořídil jsem Avika D-CAT 130 kW, který měl dělané těsnění před 4 lety ve 150 t.km, nyní má 200 t.km a mizí mi chladící kapalina.
Tak, jako psali ostatní zde na foru - kapalina je rozprskaná pod přepadem na chladiči.
Případně budu rád za tipy, kde hledat závadu.
koz01
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03.05.2012, 10:10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývá kapalina z expanzky

Příspěvek od koz01 »

Zdravím všechny.
Mám následující symptomy:
-mizí chladící kapalina (cca 3 dl/400km, ale možná více),
-chladící kapalina je zcela čistá stejně jako expanzní nádoba
-víčko na olej u víka motoru je bez emulze
-nebyl zatím objeven žádný únik kapaliny, kromě drobného prosaku u vodní pumpy a domku termostatu. Pumpa byla již vyměněna a další prosak nebyl pozorován.
-jediné nalezené stopy po chladící kapalině jsou pozorovatelné pod přepadem víčka expanzní nádoby a nejsem si zcela jistý, že odpovídají velikosti úniku.
-výfukový kouř neobsahuje žádné zabarvení.
-teplota motoru se drží dle teploměru na stálé teplotě
Zkusil jsem vyměnit víčko, ale opět se to dostalo pod kus pod rysku min. Nevím co s tím dělat. Jsem z Ostravy a nejsem si jistý komu svěřit auto. Nechci ať se zbytečně sundává hlava nebo ať se dělají větší zásahy, které to ještě zhorší.
Jedná se vůz Toyota Avensis kombi D4D, 2.0, 93kW, rv. 2008 (T25). Závěrem musím řící, že značka Toyota mne docela zklamala ;-)
Díky za případnou radu - moc si s tím nevím rady.
----------------------------------------
Honza
jezdím v Toyota Avensis D4D 93 kW (T25)
Odpovědět

Zpět na „Avensis“