Chiptuning i na motor 4A-GE (1.6 GTi)

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
schimiGTi
Řidič
Příspěvky: 275
Registrován: ned 04.12.2005, 16:30
Bydliště: Náměšť

Chiptuning i na motor 4A-GE (1.6 GTi)

Příspěvek od schimiGTi »

Dobrý den,

úprava motoru toho to vozidla je možná, výkon motoru se zvedne až o 10-12% a kroutící moment cca o 10%, Cena úpravy SW je 7.500,-Kč včetně DPH 19%, dva roky záruky a šesti měsíců poskytujeme technickou podporu, kde je mimo jiné možno úpravu doladit, dle představy jednotlivého zákazníka, v rámci možnosti daného systému, řízením motoru.
Realizace je možná na základě objednávky, mail, nebo telefonické a doba úpravy trvá cca 30-60 min.s odbrzděním výkonu.

S pozdravem a přeji pěkný den

Roman Putner

Bit Power s.r.o.

Palackého 190
793 26 Vrbno pod Pradědem
ICO: 268 25 368
DIC: CZ 26825368

Tel./Fax: +420 554 219 900
Mobil: +420 602 330 954


----- Original Message -----
From: "Daniel Šimek" <schimiGTi@seznam.cz>
To: <bitpower@bitpower.to>
Sent: Wednesday, February 08, 2006 4:41 PM
Subject: Chiptuning

Dobrý Den

Obracím se na vás s dotazem jestli a za jakych podmínek je možno přečipovat vozidlo Toyota Corolla GTi r.v.90., motor 1.6 GTi 92kw.
Ve vaší nabídce sem našel jen novější motory, tak by mě teda zajímalo jestli se dá něco dělat i takovou babičkou?

předem děkuji za případné informace

S pozdravem Daniel Šimek
Corolla E9 1.6 92kw GTi Liftback -> ex
Corolla E10 1.3 55kw Xli Sedan - do 174 tkm benzín 6,7L/100km; poté LPG 8,5L/100km 1,5Kč/km ale jezdím svižněji :-)
Corolla E15 1.4 D4-D 66 kw Sol Sedan Obrázek
Komanche

Příspěvek od Komanche »

tahle uprava je dobra delat na motoru v perfektnim stavu, jinak se ti to velmi brzy vrati...
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Komanche píše:tahle uprava je dobra delat na motoru v perfektnim stavu, jinak se ti to velmi brzy vrati...
Bych chtěl vidět ty grafy z brzdy a co v té jednotce upravili. Vzhledem k možnostem jaký mají to ale bude klasicky mírně prodloužená doba vstřiku a upravenej předstih aby to stihlo shořet. Takže kromě bohatší směsi na tom nic zázračnýho nebude a proto se mi ta cena za to zdá strašná :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
schimiGTi
Řidič
Příspěvky: 275
Registrován: ned 04.12.2005, 16:30
Bydliště: Náměšť

Příspěvek od schimiGTi »

2 Beaver: Myslíš že je to jen tím? Já se v tom nevyznám, ale vždycky u chiptuningu mluví o tom že změní elektronické mapy od výrobce, pak to tvé vysvětlení se zdá být pravdivé, protože to nic jiného změnit nemůže. Spíš by mě zajímalo co by na to řekl motor s 200tkm???a spotřeba by šla asi o dost nahoru že..?
Corolla E9 1.6 92kw GTi Liftback -> ex
Corolla E10 1.3 55kw Xli Sedan - do 174 tkm benzín 6,7L/100km; poté LPG 8,5L/100km 1,5Kč/km ale jezdím svižněji :-)
Corolla E15 1.4 D4-D 66 kw Sol Sedan Obrázek
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

schimiGTi píše:2 Beaver: Myslíš že je to jen tím? Já se v tom nevyznám, ale vždycky u chiptuningu mluví o tom že změní elektronické mapy od výrobce, pak to tvé vysvětlení se zdá být pravdivé, protože to nic jiného změnit nemůže. Spíš by mě zajímalo co by na to řekl motor s 200tkm???a spotřeba by šla asi o dost nahoru že..?
Přijde na to. V určitých otáčkách mají mapy opravdu tolerance, např. preventivně je někde prý nastavená bohatší směs než je potřeba, naopak v jiných otáčkách je chudší aby se šetřil motor. Chiptuning (ten pojem tuning v tom už nemám moc rád :D ) je "optimalizace" těch map tak, že motor může mít teoreticky vyšší výkon a kroutící moment, protože motor se bude míň dusit přebytkem paliva v některých otáčkách (a navíc se sníží spotřeba) a tam kde mu už nestačí dech se palivo naopak přidá.

V reálu ale ty tolerance budou těžko takový, aby to dovolilo razantně zvedat výkony a výrobce opravdu není takovej debil, že by sekal motory se špatným firmware :P Jak motor stárne, vznikají v něm různý vůle, součástky začínají jít do mezních tolerancí a například vstřikovače mívají mnohem větší odchylky a tak se buď můžou zanášet a dávat paliva o něco míň nebo vymlátit a pouštět víc. A teď je otázka, do jaké míry je to riziko aby nevznikala moc chudá směs, protože potom stoupají teploty výfukových plynů.

Pozitivní je, že Bit Power na to dává záruku (nevím teda do jaké míry by bylo možný ji uplatnit u roztavenýho motoru, ale budiž :D ) a je to jedna z těch solidnějších firem. Furt lepší nechávat upravovat u nich, než u nějakýho srandisty, co jen natvrdo zvedne množství vstříknutýho paliva (hlavně u nafťáků to je sranda, nafta hoří pomaleji a když je jí opravdu moc, dohoří na povrchu pístů, čímž ho postupně propálí).
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
schimiGTi
Řidič
Příspěvky: 275
Registrován: ned 04.12.2005, 16:30
Bydliště: Náměšť

Příspěvek od schimiGTi »

aha..
Dík za info. ja na to peču jen jsem tak přemýšlel. Radši to dám za ty prachy do původního stavu (překroužkuju a přetěsním), to bude taky pálka. ještě musím zjistit kdo to zvladne-sám bych to akorát rozebral ... :lol:
Corolla E9 1.6 92kw GTi Liftback -> ex
Corolla E10 1.3 55kw Xli Sedan - do 174 tkm benzín 6,7L/100km; poté LPG 8,5L/100km 1,5Kč/km ale jezdím svižněji :-)
Corolla E15 1.4 D4-D 66 kw Sol Sedan Obrázek
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

schimiGTi píše:aha..
Dík za info. ja na to peču jen jsem tak přemýšlel. Radši to dám za ty prachy do původního stavu (překroužkuju a přetěsním), to bude taky pálka. ještě musím zjistit kdo to zvladne-sám bych to akorát rozebral ... :lol:
Ono u těch našich starších motorů přidá docela slušnou část výkonu když se to uvede do původního stavu :D Stačí zpuchřelý hadičky podtlaků a motor už může dávat blbě palivo protože si to přisaje nějakej falešnej vzduch apod. U turbomotorů jsou časem a věkem zanesený mezichladiče zevnitř olejem, místama uniká tlak když zabírá turbo, ochablá pružinka v obtokové klapce turba dřív povolí, takže to míň natlačí atd. Věkem motor ztratí určitě minimálně takový 3% výkonu.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Celica2.0GTI
Manager Týmu
Příspěvky: 488
Registrován: pát 16.07.2004, 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celica2.0GTI »

No já ted budu přetěsnovat hlavu zabrušovat ventili a seřizovat je tak jsem zvědav co mi to přidá výkonu?
Komanche

Příspěvek od Komanche »

di na brzdu pred a po... ja bych to udelal uz u vejfuku, kdyby prvni brzda nestala 800 a druha 500... to tech 1300 radsi propiju...
wong
Věčnej rejpal
Příspěvky: 545
Registrován: pon 28.02.2005, 01:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wong »

Komanche píše:di na brzdu pred a po... ja bych to udelal uz u vejfuku, kdyby prvni brzda nestala 800 a druha 500... to tech 1300 radsi propiju...
presne tak, je to dost drahy
mne by zajimalo kolik kW ma moje auto, protoze v technicaku je imho blbost
ale 800 za to nedam
crashed :'-( Toyota Carina II 1.6 GL ...prodana
Nissan Primera 1.6 LX (P10)
Celica2.0GTI
Manager Týmu
Příspěvky: 488
Registrován: pát 16.07.2004, 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celica2.0GTI »

V brně to dělají za 500 ale já už mám hlavu důle tak mám pocit že to měření před sundáním hlavy už neklapne a navíc bych ani před nemoch protože mi v pístu mlátil šroubek a to by mně pak ta brzda mohla stát ještě píst ojnici kliku atd
Uživatelský avatar
jirih
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 04.12.2005, 18:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od jirih »

Celica2.0GTI píše:V brně to dělají za 500 ale já už mám hlavu důle tak mám pocit že to měření před sundáním hlavy už neklapne a navíc bych ani před nemoch protože mi v pístu mlátil šroubek a to by mně pak ta brzda mohla stát ještě píst ojnici kliku atd

Kde maj v Brně brzdu za 500?

Jen tak pro info ... za ty peníze bych si i dal zjistit, kolik koní už mi za těch 157 000 Km uteklo ze stádečka :D
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Celica2.0GTI píše:No já ted budu přetěsnovat hlavu zabrušovat ventili a seřizovat je tak jsem zvědav co mi to přidá výkonu?
Prida ? Zadnej. Vrati ti to ten seriovej. :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
vlado
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 16.04.2005, 23:08
Bydliště: dca

Příspěvek od vlado »

Zdravim osadnestvo v : Bit Poweri...
vdaka ze odpisujete na maily... pisal som vam uz tri a ani na jeden ste mi neodpovedali,,, to je take tazke mi povedat, ze nie toto nerobime, dakujem?
Uživatelský avatar
Hanisek
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: sob 23.06.2007, 16:02
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Hanisek »

"chip tuning" se vyplati delat u motoru co nemaji najeto vic jak 100.000 km, jinak se negativne projevuji vlivy opotrebenych soucastek a vykon motoru rychle klesa, hodne lidi si pak stezuje, ze auto nejede atd.

" se nedivte, kdyz chipujete stare po*elnice a nedate jim poradny servis"

pouze cituji nazor servisaku z toyoty :lol:
Toyota Celica 1,8VVT-i
7.gen
Odpovědět

Zpět na „Tuning“