Aditiva - nafta

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Uživatelský avatar
Liquidcz
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pát 20.07.2012, 15:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liquidcz »

hudyss píše:Zhruba takhle http://www.bm-racing.fr/shop/fr/produit ... esels.html ale bohuzel nedavno dosel, takze narychlo jsem koupil tento http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... OMAX-0-5l/ nebo jsem jeste premyslel o Bishops http://www.moto-oleje.cz/aditiva-bishop ... gorie-150/
Kde se dá sehnat v ČR ten Kernite? Případně ten ECOMAX a jiné? Nějaké tipy kde se dají sehnat nějaká jiná aditiva než VIF a Castrol TDA.

Jak jsi spokojenej s tím ECOMAXem?
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

ten Kernite je celkem problem sehnat, bohuzel. Tak jak jsou ty odkazy, tak jsem tam kupoval na zkousku ten pulitranek Millers.
Nebo zkus Bishops a muzes pak poreferovat zkusenosti :wink:
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
Liquidcz
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pát 20.07.2012, 15:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liquidcz »

hudyss píše:ten Kernite je celkem problem sehnat, bohuzel. Tak jak jsou ty odkazy, tak jsem tam kupoval na zkousku ten pulitranek Millers.
Nebo zkus Bishops a muzes pak poreferovat zkusenosti :wink:
Tak objednán Bishops, otestuju a dám vědět. :-) Prozatím teda ještě na jiném autě než Toyota. Hledám toho správného Avensise.
Uživatelský avatar
Liquidcz
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pát 20.07.2012, 15:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liquidcz »

Tak Bishops aditivum už mám u sebe. Při další nádrži začnu používat, uvidíme jak zapůsobí.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Liquidcz
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pát 20.07.2012, 15:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Bishops

Příspěvek od Liquidcz »

První zkušenost.... Dnes jsem poprvé přidávál aditiva Bishops. Odměrka je super, vytlačit tam požadovanou dávku není při otevřeném uzávěru problém, ale potom se s tím trefit do otvoru pro čepování paliva... to je peklo. Mám 250ml balení, možná je to u jiných jinak, ale je ta lahvička široká tak akorát přesně na otvor, kam to musím dát opatrně, naměřit, a vylejt s razancí aby to nevyteklo mimo.

Na toto téma musím říct, zlaté dávkování Castrol TDA.

Doufám, že vlastnosti předčí počáteční zradu v podobě dávkování.
havlicek.roman
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25.09.2012, 19:32
Bydliště: Pardubice

Re: Bishops

Příspěvek od havlicek.roman »

Liquidcz.... Dnes jsem poprvé přidávál aditiva Bishops. Doufám, že vlastnosti předčí počáteční zradu v podobě dávkování...



TAK JAKÝ JE VÝVOJ OHLEDNĚ BISHOPA? JE TO LEPŠÍ NE?
Uživatelský avatar
Honza K.
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: pát 08.03.2013, 12:46
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Honza K. »

Koukám, že je tu přímo vlákno na aditiva, takže můj příspěvek jinde patří spíš sem:

Nedávno jsem kupoval do zásoby VIF, letní a zimní, jednu sadu i pro kámoše co má Passata 2.5 a Audinu 3.0 diesely, zatím to dal do Passata a dneska mi psal celý nadšený, že se mu ztišil motor, že líp startuje a že má o víc jak litr nižší spotřebu. Je tak nadšený, že už se nemůže dočkat, až bude tankovat do audiny Tak to jenom pro informaci, že je tu další típek, komu to funguje...


Jinak VIF zdá se je dostupná a osvědčená volba, použito ve 3 různých autech (Toyota Ave, Honda Civic, teď tedy známý Passat a brzo asi i Audi :) ) a všude je rozdíl znatelný vč. spotřeby... Jediné mínus VIFu bych viděl v naprosto prasáckým dávkování, jdu shánět nějakou pořádnou injekční stříkačku nebo jiný způsob jak to dostat do nádrže tak, aby to nebylo mimo dosah pistole (skoro venku) a nebyl jsem zaprasenej..Tož asi tak... Těžko říct jak by se to srovnalo s Kernitem, musel by někdo asi koupit dvě totožná auta, v obou najezdit tak 100 tisíc km na totožných trasách (nejdřív se ale naklonovat) a pak srovnat. Rozebrat motory jak v Autobildu a zjistit, že je to dost podobný.... Tak kdo se toho ujme? :twisted:

A ještě postřeh - Aral diesel s VIFem se mi subejktivně zdá být dost podobný tomu, když natankuju Aral Ultimate diesel bez VIFu. Obě varianty jsou ale subjektivně lepší než zatím jakákoliv kombinace českého dieselu s nebo bez VIF...
TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW (12/2006)Obrázek
Uživatelský avatar
dizzydent
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 09.07.2012, 15:12

Příspěvek od dizzydent »

Nějaké aditivum do diskuze o naftě:

TEST: Velké srovnání aditiv do motorové nafty Svět motorů 08.2013
http://www.ulozto.cz/xDGxLJu2/test-adit ... u-2013-pdf
T25 2.0 D-4D 93kw /2006/
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Příspěvek od Maghreb »

No ked som si precital ten popis napriklad:
1. Snížení spotřeby až o 28%
3. Zvýšení výkonu motoru o 20%-30% (chod motoru je tišší a pynulejší)

tak by som to do auta nelial ani keby mi ku kazdej flaske pridavali zlatu tehlu. Takto odrbavat ... Skoro ako:
http://buyfuelshark.ca/
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Georg3
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 15.06.2014, 16:26

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od Georg3 »

Přátelé, hezký den. Koupil jsem si novou Toyotu, dieselovou 2.2 D-4D, chci čerpat pouze MaxxMotion Diesel, který je špičkou, ale má hraniční hodnotu mazivosti. To chci dohnat přidáním VIFu do každé nádrže dle návodu a dávkování. Teď můj dotaz: někdo říká, že aditivovaná paliva již nijak "laicky" neaditivovat, že se to vyruší, zneutralizuje, a já nevím, co ještě. Jinde zase je tvrzeno, že přidáním aditiv do již aditivované nafty se nic nestane, jen se zvýší koncentrace aditiva, vozu to nemůže nikterak ublížit, a je to činnost, která nemá efekt, jde o vyhazování peněz, protože více neznamená lépe. Ale neškodí to. Tak nevím... Nechci si přilitím aditiv do již aditivované nafty uškodit...
Naposledy upravil(a) Georg3 dne pon 23.06.2014, 11:00, celkem upraveno 1 x.
Fuzo
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: pát 18.01.2013, 10:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od Fuzo »

Roční zkušenosti s tankováním a VIFem Avensis D4-D 2004 83 kW
Beznzina - Diesel top q Verva - kvalita jak kde, připadalo mi to jako když je to z každé pumpy jiná kvalita - bez VIFu subjektivně vyšší spotřeba a hlučnost. S VIFem to docela jelo.
OMV - Maxx Motion - bez VIFu lepší spotřeba než Benzina, klidnější motor
V poslední době EuroOil Optimal Diesel s Vifem subjektivně na úrovni OMV nebo i lepší (spotřeba).
Proč subjektivně? Na jedno nebo dvě natankování když se nejede pokaždé stejná trasa tak je spotřeba pouze orientační. Ale rozdíl mezi Benzinou a OMV mi dělal skoro litr nafty na 100 km.
Tankování v dojčlandu u Shellu - nemá cenu rozebírat, auto jelo jak nové ;-)
Georg3
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 15.06.2014, 16:26

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od Georg3 »

Po vyjetí dvou nádrží V-Power Diesel Nitro+ ve zcela novém autě, náležitém studiu a uvážlivém rozhodnutí, jaké palivo uživat, jsem konečně natankoval vyvolený MaxxMotion Diesel od OMV (budu se snažit toto tankovat neustále, možná v nouzi nejvyšší bych připustil Vervu Diesel), a šmrncnul jsem do nádrže 50ml VIFu pěkně injekční stříkačkou, protože ta plechovka, v níž je VIF prodáván, je děsně nepraktická. Teď má subjektivně pocit, že dělám pro svůj vůz, co se týče paliva, maximum :D
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od aczasa »

Neboj, vstriky a scv odejdou do 100k km stejně..
Back in Czech.
Buldouš
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02.05.2012, 21:18
Bydliště: ORLOVÁ

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od Buldouš »

Protáhl jsem Avíka do Černé hory až do Ulcinu přes Rakousko a celé Chorvatsko.
Tam nafta od Eurooil bez bio Optimal diesel.Průměrnou spotřebu to ukazovalo až 5,8l. po dálnici rychlost do155km víc jsem nechtěl riskovat kvůli pokutám.
Pak jsem natankoval V Černé hoře ( 1l za 1,27euro ) a začel jsem se divit nad krásným zvukem motoru. Při cestě zpět spotřeba do 5,1l a tlačil sem to stejně někdy i 165km.Tah motoru nesrovnatelný oproti té české. Pak dotankování ve Slovínsku
( 1l za 1.37 eur ) Kvalita jako v ČH. Podotýkám,že vždy přidávám VIF.
Toyota Avensis D4D Kombi 93kw r.v. 2007
Odpovědět

Zpět na „Palivo“