Aditiva - nafta

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

To je zajimave, Ty mas vyssi spotrebu, kdyz je venku tepleji a nepouzivas jeste klimu?
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

:D skoro ...

ono je to tak, že když jsem jel za těch 5,4, tak to bylo cestou zpět na trase cca. 230-250 km (cestou tam to bylo asi za 6,4-6,5) při mínusový teplotě ...

Jenže většinu času přes zimu jsem letos jezdil jen tak do 30 km a když jsem jezdil po městě ... darmo psát ... to to šlo i kolem 9, obvykle něco kolem 8,5-8,6 při teplotě kolem -10 a míň.
No a na tý dálce tomu pomohl ten ARAL (oběma směry), protože když jsem jel loni v létě stejnou trasu, tak tam to bylo cca. 6,6 a zpět 6,1 - bez aditiva a palivo asi verva + něco u OMV. Proč to tvrdím? Protože to mám najetý a provoz v obou případech přibližně stejný. Jen rozdíl v palivu a ročním období.

Jestli používám klima nebo ne, mi nepřijde jako podstatný rozdíl - max. tak desetinka (když by ses chtěl hádat, tak přidám ještě jednu desetinu, ale víc ani ň ;-))
Myslím tím klimu v létě :-) ... teď v zimě na ní taky občas přijde řada - pro odmlžení oken :-)
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Hadat se nechci urcite :))
Ono zalezi, jak jezdis...kdyz zapnes klimu a vyuzivas motor na 50% jeho moznosti, tak to udela desetinku, ale kdyz pojedes max plyn-brzda, okruh nebo nemeckou dalnici, tak to klidne udela pul litru a to proto, ze motoru bude chybet vykon, ktery mu bere kompresor klimy a tim, ze ma motor min vykonu k dispozici, tak na to vice slapes.

Jinak, kdyz jezdim stejne trasy a podobnym stylem, porad se stejnym palivem, ja uz 3roky tankuju porad stejne palivo :), tak poznam rozdil i 16'' a 17''kola :))

Ale ne ze bych to nejak resil...jen jsem prispel do debaty :P
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

:) jj - dvakrat moc to nehonim ... ma to dostatecny vykon na to abych podle predpisu nevyuzil plny potencial auta ... sem tam je nutno to prislapnout :-) ... ale jinak ... klidek, pohodicka ... tempomat ...
Jen se to nesmi nechat zlenivet ..... pak to zere ...

Jinak dik za pomerne vycerpavajici info ... 8) ted uz vim, proc lidi furt krici ze jim to zere i litr kdyz zapnou klimu ... :twisted:
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

Naposled (asi 2 dny zpet) jsem byl nucen natankovat obycejnou naftu / konkretne u Cepra (EuroOilu) ... a temer bez aditiva (jo jo... nejakej zajimavej patent, tak jsem neprisel na to, jak to dostat do te odlivaci nadobky [kernit] :-D cvrnknul jsem tam asi 20 ml na 48,5 l nafty) ...

Tak mam z auta najednou traktor jako prase :mad: :mad: :mad: ... - pred chvili jsem tam cvrnknul aditivum - tak uvidime jestli to pomuze!

Rozdil oproti cemukoliv od Benziny je takovy, ze jsem se chvilema bal, ze mam neco s motorem :o . Je to znat i pri jizde, ale hlavne na volnobeh kdyz klesnou otacky na 800.
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

Uz vis,jak dostat Kernite ven? 8) Staci sundat vicko a lehce lahev tisknout a do te nalevky se to nasaje samo. Pak nalejes do nadrze aditivum a zbytek se nedostane ven a zustane uvnitr :wink:
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

Jojo :thumbsup: :banana: diky za pohotovou reakci :wink: nakonec jsem na to v klidu prece jen prisel.
Asi tam je brcko 8) ono kdyz na to brcko tlacim / vicko je zavrene / tak to asi zase natece pomalu zpet :idea: ... takze jak pises ... odsroubovat uplne :lol:
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

Tak po nějaké době a asi 350 ujetých km musím říci, že po přidání Kernitu do "obyčejné nafty" (od EuroOilu/Čepra) se z traktora opět stalo normální auto :-D
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

To jsem rad, ze jsi spokojen. Ja ke Kernite nemam taky zadne vyhrady a nadale jej budu pouzivat :wink:
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

To samé by chtělo vyzkoušet i s VIFem, ale ten už nemám :-) ... takže, kdo to dobrovolně otestuje??? ;-)
Nejdřív něco lepšího - třeba Vervu nebo TopQ s VIFem a potom obyč. naftu bez aditiva ...
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

Tak jsem cca. 12.11. natankoval v Polsku BP Ultimate Diesel (Bogatynia) ... 55 cetanů (5,65 Zl.) + Kernit - auto najednou po obyč naftě od AGIPu + Kernit bylo jak vyměné - ztratilo traktorový nádech a trochu se uklidnilo. Výraznější to bylo při posledním tankování - alespoň podle subj. hodnocení - natankoval jsem TOP-Q + zimní VIF. Připadalo mi že auto je o trochu živější - alespoň na chvíli.

=> mám pocit, že KERNIT mi opravdu trochu vyčistil vstřiky - zatím jsem ho vyjel necelý litr. Spotřeba po jeho aplikacích šla při stejném stylu jízdy o něco málo dolu (cca. 1/2 - 3/4 litru) ... na zimu nasadím zatím VIF zimní, pak uvidíme. Případně střídání ...

Aktuální skutečná spotřeba cca. 7 - 7,1 l/100 km, v létě ještě než byl "propad spotřeby" cca. 7,5 - 7,8 a to na letních gumách a lehčích kolech.
(dle PC - dříve cca. 6,5 nyní cca. 5,9-6,1 )
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

Aktualni informace od pratel z Polska -
kvalita paliva na oficialnich pumpach velkych distributoru by mela byt bezproblemova. Maji obcas podobne problemy jako u nas, ale kdyz uz, tak se to tyka malych benzinek.
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
Liquidcz
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pát 20.07.2012, 15:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liquidcz »

Máte někdo fotku toho jak vypadá ten Kernit? Že bych ho testnul.
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

Zhruba takhle http://www.bm-racing.fr/shop/fr/produit ... esels.html ale bohuzel nedavno dosel, takze narychlo jsem koupil tento http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... OMAX-0-5l/ nebo jsem jeste premyslel o Bishops http://www.moto-oleje.cz/aditiva-bishop ... gorie-150/
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
Liquidcz
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pát 20.07.2012, 15:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liquidcz »

hudyss píše:Zhruba takhle http://www.bm-racing.fr/shop/fr/produit ... esels.html ale bohuzel nedavno dosel, takze narychlo jsem koupil tento http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... OMAX-0-5l/ nebo jsem jeste premyslel o Bishops http://www.moto-oleje.cz/aditiva-bishop ... gorie-150/
Díky, podívám se jestli to někde najdu.
Odpovědět

Zpět na „Palivo“