nekvalitní nafta u Euroil Čepro

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Odpovědět
petronas
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10.10.2010, 14:37

nekvalitní nafta u Euroil Čepro

Příspěvek od petronas »

Dobry den,

v červenci 2010 jsem natankoval 38 litrů nafty u čerpaci stanice Eurooil, po ujetí 4 km mi řídící jednotka signalizovala poruchu motoru.Následná diagnostika v servisu ukázala poruchu vstřikovačů.Oprava 60000kč.
Jezdím Toyotou RAV4 2,2D,177PS,najeto 57000km.Vyjádření dvou autorizovaných servisu,že je jednoznačná souvislost s nekvalitním palivem nestačilo u Čepra na uznání reklamace.Dokonce mi z Čepra odepsali , že reklamaci neuznávají a uvedli tam název pumpy,kde jsem vůbec netankoval.Aspoň je vidět,jak páni Borovec a Duspěva z představenstva Čepro pečlivě čtou odpovědi na reklamace zákazníkům, pod které se podepisují a klidně zamění odpovědi poškozených .
Co dodat... ČOI stále výsledky zkoušek kvality nezvěřejňuje a politici pouze přihlíží....
Takže u Čepra raději netankovat-dle mé zkušenosti
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

Ahoj, napiš prosím do "http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=15851", kde to bylo ...

A nechceš to dát k soudu? Pokud Ti napsali že to bylo u jiné pumpy, tak je v tom něco nehezkého.
Máš vzorek paliva? Odebrali Ti ho v servisu? Mají rozbor? Máš paragon? Záznam o odtahu? ...
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
Uživatelský avatar
Martin_HnN
Manager Týmu
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 15.07.2010, 11:29
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Martin_HnN »

K tomu mne napdalo ještě jedno - pokud se nepletu, tak EuroOil je zapojen do projektu kontroly paliva u SGS (nebo jak se ta firma jmenuje) - tak pokud to jde - nehledal jsem to - vznest namet na kontrolu u te konkretni stanice.
Jinak by to melo jit i pres COIku ...
Kdysi jsem s nimi neco resil a bylo to "temer" okamzite - pry ze kolegyne jsou nekde na sluz. ceste v nakupnim stredisku ve meste a jestli pockam cca. 2-3 hodky a nebo jestli sjedu za nimi a vyridim to s nima na miste. Netykalo se pumpy, ale rychlost jejich reakce mne opravdu prekvapila - ono zalezi na tom jestli by mohlo prodlenim vzniknout riziko, ze se "ztrati dukazy" a tak podobne ... :-)
Corolla Verso 2007 / 2,2 D-4D 100 kW
1ac0
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob 07.11.2009, 18:35

Re: nekvalitní nafta u Euroil Čepro

Příspěvek od 1ac0 »

petronas píše:Dobry den,

v červenci 2010 jsem natankoval 38 litrů nafty u čerpaci stanice Eurooil, po ujetí 4 km mi řídící jednotka signalizovala poruchu motoru.Následná diagnostika v servisu ukázala poruchu vstřikovačů.Oprava 60000kč.
Jezdím Toyotou RAV4 2,2D,177PS,najeto 57000km.Vyjádření dvou autorizovaných servisu,že je jednoznačná souvislost s nekvalitním palivem nestačilo u Čepra na uznání reklamace.Dokonce mi z Čepra odepsali , že reklamaci neuznávají a uvedli tam název pumpy,kde jsem vůbec netankoval.Aspoň je vidět,jak páni Borovec a Duspěva z představenstva Čepro pečlivě čtou odpovědi na reklamace zákazníkům, pod které se podepisují a klidně zamění odpovědi poškozených .
Co dodat... ČOI stále výsledky zkoušek kvality nezvěřejňuje a politici pouze přihlíží....
Takže u Čepra raději netankovat-dle mé zkušenosti
je to uz starsi post ale: po prejdeni 4km sa ani nevyminie nafta ktora je v tlakovom cerpadle + filtri + vedeni. tam je celkom cca 2,5 litra nafty co u rav-ky auta staci na minimalne 30km.
Toyota Avensis T25 kombi - D4D 93kW, 2008
Fuzo
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: pát 18.01.2013, 10:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuzo »

Nevím jak u RAVky ale u Avensise 2.0 D4D po dotankování paliva u OMV Premium Diesel byl znatelný rozdíl už během prvního kilometru. Zvuk rozpadajícího se traktoru zmizel, hlavně v nízkých otáčkách a tah od spodních hranic otáčkoměru. Předtím tankováno na neznačkové pumpě (naposledy v životě). Spotřeba klesla skoro o litr paliva proti tomu topnému oleji co mi tam namíchali předtím.
Já věřím že to mohla zku**** pumpa.

Upraveno: po vyjetí nádrže "topného oleje " dotankováno cca 55 litrů Premium Diesel což je skoro plná nádrž.
Fuzo
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: pát 18.01.2013, 10:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Fuzo »

Fuzo píše:Nevím jak u RAVky ale u Avensise 2.0 D4D po dotankování paliva u OMV Premium Diesel byl znatelný rozdíl už během prvního kilometru. Zvuk rozpadajícího se traktoru zmizel, hlavně v nízkých otáčkách a tah od spodních hranic otáčkoměru. Předtím tankováno na neznačkové pumpě (naposledy v životě). Spotřeba klesla skoro o litr paliva proti tomu topnému oleji co mi tam namíchali předtím.
Já věřím že to mohla zku**** pumpa.

Upraveno: po vyjetí nádrže "topného oleje " dotankováno cca 55 litrů Premium Diesel což je skoro plná nádrž.

Souhlasím. I když mi zbývá v T25 2.0 D4D 10-15 litrů paliva od jiné pumpy po natankování OMV Premium Diesel je to znát jak poslechově tak spotřebou. Je také znát jestli přidám VIF nebo ne. Rozdíl ve spotřebě je většinou 05-1 litr na 100 km a to možná ubírám. Normálně (kvalitní nafta) jezdím za 6,2 a když musím natankovat jinde než normálně není výjimkou 7,5l / 100 km. tankuji pokaždé tak 50-55 L.
Odpovědět

Zpět na „Palivo“