Ako na Lak ?

vše ohledně modelové řady Yaris

Aku umyvarku pouzivate ?

Rucnu
17
40%
Automaticku
9
21%
Umyvam doma alebo v specialnych umyvarkach
16
38%
 
Celkem hlasů: 42

Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Zaujímavé čítanie,postrehy a myslím,že sa to oplatí preštudovať .
Rozhodol som sa,že to na jar vyskúšam...
http://www.nissanclub.cz/clanek/pece-o- ... omobilu-80

Ja osobne urobím "svoju" kombináciu , lebo už aj tak mám vela vecí z podobných odporúčaných produktov doma okrem KORREK-u (Korrek teflox som si objednal teraz) a zmiešať :
KORREK TEFLOX pastu -ako základ -50% celej miešanice,potom postupne pridať -
Turtle vox color čierny,
Tvrdý vosk-čo mám od firmy KIM-TEC už kúpený,
silikonový olej (ten mám) ,teflonový olej kúpim ,
a asi možno trochu brusnej pasty na škrabance 8)
Uživatelský avatar
Henry33
Věčnej rejpal
Příspěvky: 970
Registrován: ned 25.07.2010, 11:22

Příspěvek od Henry33 »

zaujimave tiez skusim na jar namiesat nejaku zmes :D
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

No takže- KORREK TEFLOX mi už prišiel a teraz budem čakať na ten správny jarný čas 8)
Uživatelský avatar
Henry33
Věčnej rejpal
Příspěvky: 970
Registrován: ned 25.07.2010, 11:22

Příspěvek od Henry33 »

tak potom daj vediet
fischinka
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 15.01.2011, 10:58
Bydliště: Fulnek

Příspěvek od fischinka »

Já vám můžu doporučit místo přelakování wrapping. Je to levnější a vypadá to stejně.
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Henry33 píše:tak potom daj vediet
No to je samozrejmé :lol: :lol: 8) 8)

to fischinka
:

My nechceme striekať auto,ale pastovať-akože starostlivosť o autolak-aby bol stále ako nový :P
Mňa to jednak aj baví -aj ked si ludia myslia,že mi už asi šibe ...Mam na mysli susedov ( a možnože aj tu sa niekto nájde :lol: :lol: ) a jednak mám vždy takú fantastickú radosť z toho,ked sa pozriem von oknom a usmieva sa na mňa večne "nové" auto.
Ja som citlivý aj na to, ak sa mi urobí čo i len škrabanček na laku,ktorý vidieť možno len zo vzdialenosti 10cm :evil:
Ja viem..- je to už asi u mňa "diagnoza" s názvom "leštičofil.."- ale najhoršie je na tom to,že sa to liečiť nedá :cry:
fischinka
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 15.01.2011, 10:58
Bydliště: Fulnek

Příspěvek od fischinka »

a nenapadlo tě dát si ochranou čirou fólii? Lak ti ochrání proti poškrábání, nežloutne a když se strhává tak ti lak nepoškodí.
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Ajjajjaaaaaj ale ano-napadlo... ty nejak mieriš do vyšších "levelov".
Táto práca je kapitola sama o sebe...
Jednak to Sama neurobíš !!
Okrem toho nemám obyčajnú základnú vec-a to je garáž,kde musí byť absolutne čisto bez prachu-nemám na to ani veci pomocou ktorých sa to nalepuje a musíš to aj vedieť ako sa to lepí.. Nie je to len tak,že chytím foliu,nahrejem (neviem čím) a nalepím... To je vážna robota - A ked som videl cenu za 1m2 :shock: :shock: :shock:
Keby to bolo tak lacné,min. tu 80% ľudí už má dávno nalepenú.
To budem každý deň radšej pastovať - a mne toto nerobí problém,ba naopak - hoci aj každý deň :lol: :lol:
fischinka
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 15.01.2011, 10:58
Bydliště: Fulnek

Příspěvek od fischinka »

Můžu ti nabídnout polepení tvého miláčka ochrannou fólií za 18 000Kč. Vím že to je docela cena, ale když si představíš že má životnost 7 let, tak kolik utratíš za ty tvé přípravky za tu dobu? :)
Uživatelský avatar
Henry33
Věčnej rejpal
Příspěvky: 970
Registrován: ned 25.07.2010, 11:22

Příspěvek od Henry33 »

no hej ochranna folia je pekna vec ale uz je pre nas neskoro :D to sa oplati na nove auto lebo ja uz tam mam toko vselicoho ze uz ma ochranan folia nezachrani :D
ked si kupim lexus tak pootm nalepim ochrannu foliu
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

fischinka píše:Můžu ti nabídnout polepení tvého miláčka ochrannou fólií za 18 000Kč. Vím že to je docela cena, ale když si představíš že má životnost 7 let, tak kolik utratíš za ty tvé přípravky za tu dobu? :)
Ďakujem za ponuku :)
Ale...velmi dobre si napísala- 18 tis.Kč. = cca 22tis. Sk (na koruny) :?
No a spýtal by som sa ťa takto : - čo by si povedala manželovi,ktorý by po 3 rokoch používania auta(kupované ako nové) rozhodol nalepiť folie za cca 750€ ?????
No a na tú otázku čo si položila ,že kolko ma vyjde material na prípravky ti poviem velmi jednoducho.jazdím vyše 22 rokov a asi 18 rokov jazdím vlastným autom. Samozrejme som nezačínal novým,ale začal som od Fiata 125p cez Škodu 100-120,mal som opel corsu aj fungl fiestu aj chevrolet.
Teraz mám yardu. No a to spomínam preto,lebo o každé auto som sa staral ako o valstné dieťa,čiže ak by to bolo tak drahé,tak nebudem predsa stále vrážať do kozmetiky.
Napíšem len tolko ,že už 3 roky ošetrujem karoseriu nie 1 - 2x do roka ,ale aj viac krát.
Tu kozmetiku som kupoval pred 3 rokmi a ešte ju stále mám.Akurát min.týždeň som dokupil novú KORREK pastu za 5€.Dokopy počas tých 3 rokov ma stála kozmetika asi 1600Sk a to ešte nie som s nimi na dne 8) 8)
Takže asi tak...
Dá sa to vôbec porovnať s tou foliou-čo si myslím,že je zbytočne vyhodený peniaz?? A to,že je s pastovaním robota?..ano...je ! Ale mnńa to baví a velmi sa teším potom z toho záveru,že je ako nový... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Bobešek píše:Tak možná používám špatný silikon. Kupuju takové ty přímo určené na těsnění. Je to s takovou houbičkou jako leštěnka na boty. Možná kdybych to nastříkal přímo silkalem tak jsem udělal líp. No teflonek je na cestě tak uvidím. :D
Trochu neskoro..ale predsalen...Myslím si,že je to jedno-silikon ako silikon,ale ja používam sil.olej v sprayi (kupované opäť v "značkovom" hypermarkete a svatý pokoj..Možno to ešte trochu rozmažem prstom na tesneniach. 8)
Uživatelský avatar
Henry33
Věčnej rejpal
Příspěvky: 970
Registrován: ned 25.07.2010, 11:22

Příspěvek od Henry33 »

muco nahodou nemas odfotene ako si tie srabance na starom Yariskovi opravil ?
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Nie,nemám :cry: ja ked vidím škrabanec,tak pri najbližšej príležitosti to opravujem. Takže nečakám,lebo by som sa asi nevyspal 8) 8)
No a fotiť mi ani nenapadlo.
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od tomko »

muco a autiko ako funguje? uz si zvykol na vacsi vykon?
Odpovědět

Zpět na „Yaris“