volnoběžné otáčky

vše ohledně modelové řady Carina
Procházka
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 24.07.2006, 18:43

volnoběh u Cariny 1,6 FE (1996)

Příspěvek od Procházka »

Vazeni,
mam taky problem s nizkymi volnobeznymi otackami (prehledne viz Bred72) - absolvoval jsem taky diagnostiku v Toyota Olomouc (Trendcar) vc vymeny Lambda sondy+svicek (14000!) a...nic. "No meli bychom se na to jeste podivat." Pripomina mi to vtip: pacient manzelce: Doktori jeste nevi co mi je, ale muze to byt nakazlive! Bohuzel jsem lekar a pod pojmem diagnostika si predstavuju, ze se necemu prijde na kloub. Jeden z argumentu, proc jsem to nedal strejci do stodoly ale orig. servisu byl, ze budou mit know how - napriklad ze vymysli tu skrtici klapku... No nic jedu tam znova, dam jim precist vase prispevky a uvidime borce! Predtim jsete musim na technickou ... to se vsichni nasmejeme. PS: drnci vam pri nizkych otackach karalyzator?
Jinak Carina je samozrejme uplne skvele auto.
Bred72
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30.01.2006, 23:45

Re:volnoběžné otáčky

Příspěvek od Bred72 »

Tak katalyzátor mi při nízkých otáčkách nedrnčí.Napiš přesně jaký máš problém s těmi otačkami.Minulý týden jsem byl na technické a zjistili jsme,že otáčkoměr pěkně proměřuje.Při volnoběhu ukazuje o 150ot.méně než ukazoval diagnostický computer Bosch na kterém se měřilo.A nemá to naštěstí tendenci,že by i v středních nebo vysokých otáčkách ukazoval zase o to ještě víc.Jen v těch volnoběžných ukazuje o těch 150 méně.Takže jsem se celkem celou dobu honil za fata morganou:-))))Hm,tak to jsem dopadl ještě dobře,já vyhodil jen 2300kč za platinové svíčky o kterých můžu prohlasit,že zvuk motoru hned po nastartování je mnohem méně kultivovanější než když jsem tam měl před tím Bosch Super 4.Vyměnit mi ještě k tomu lambu a zaplatit 14000 a žádné zlepšení,tak bych je tam tak dlouho otravoval až by mě měli plné zuby.Jinak na technické se nenašla sebemenší závada-12.let:-))
Bred72
Procházka
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 24.07.2006, 18:43

otacky Carina - po technicke

Příspěvek od Procházka »

Mily Brede,
taktez jsem byl na technicke (novosadska ulice, Olomouc) a volnobeh se jim pri emisich hrube nelibil - urcite to misty bylo k 500 - kolisa. Do toyoty (Tredcar, Horni lan) jedu znova ukazu jim tvuj mail, protoze na muj vkus jsou dost velci machirci. Samorzejme v jejich zajmu je aby tam clovek jezdil 100x. Drnceni motoru mam pri nizkych otackach a pak pri 2,5 tis. - tvrdili mi, ze to je nejaky sroub u kat, ktery vymenili. Mozna drnci samotny katalyzator - ale nechce se mi menit, kdyz emise jsou splneny. Ale volnobeh, to neni drobnost. Kouzelna vymluva mechaniku toyoty, kdyz jsem jim oznamil, ze jedu ne technickou: No ale ja jsem vam rikal, ze to neni v poradku!!! No uvidime, v pondeli tam jedu zas.
Zdravim Toyotaky
ToyotaCaldinaNZ
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05.07.2015, 09:06

Re: volnoběžné otáčky

Příspěvek od ToyotaCaldinaNZ »

Zdravím ve spolek, toto vlákno mi pomohlo nejvíce a třeba i někomu ještě pomůže.
Můj problém byl, když motor se zahřál například ve městě, nebo vyšší rychlost na delší trasy a hodilo to chybu, že otáčky mi vyletěli na 1500 až 2000,při automatu a jízdy z kopce celkem nežádoucí zrychlování auta. Když se při tomto problému motor vypnul, nešel několik minut nastartovat než zchladnul, pak sotva naskočil a držel si své normální otáčky než to zase začalo blbnout.
Pořídil jsem obě čidla ze škrtící klapky a teď "naštěstí" zavčas jsem zjistil že to s magnetem nepasuje úplně přesně a tudíž jsem musel vzít celou klapku, neb bych musel na vrakáč 300km znovu :D
Přehodil jsem klapky, dal nové těsnění, dva dny jsem juchal že už auto funguje jak má, ale otáčky nespadli pod 1000,ani znovu odpojení baterie nepomohlo. S černým plastovym čidlem na původní klapce jsem nehýbal, tak jsem jej napichl na konektor a ejhle 750ot. Tak jsem čidlo na vyměněné klapce párkrát pootáčel a našel nějaké úctyhodné otáčky a už si chrochtám někde kolem 750ot.
Ještě bych dodal, že to čidlo s magnetem na původní klapce mělo rozhrkaný vnitřek, šlo s ním pootáček a na klapce co jsem sehnal se ani nehnulo, tak problém jsem přisoudil této vymoženosti.
Díky
Toyota Caldina 1993 2.0 ,automat
Odpovědět

Zpět na „Carina“