Chip

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
LennyLeonard
Navigátor
Příspěvky: 131
Registrován: stř 24.02.2010, 07:51
Bydliště: Kamenice

Chip

Příspěvek od LennyLeonard »

Nevíte někdo o někom kdo dělá chip tuning? Už jsem skoušel kontaktovat několik firem, ale každá řekla že to do mího auta neudělá. :(
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

jj je to tak-boj se lidí co ti ho slíbí :wink:
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
LennyLeonard
Navigátor
Příspěvky: 131
Registrován: stř 24.02.2010, 07:51
Bydliště: Kamenice

Příspěvek od LennyLeonard »

Tonda píše:jj je to tak-boj se lidí co ti ho slíbí :wink:
Stačil by tip na nějakou firmu s kterou má někdo už zkušenost
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

na starsie toyky ti nespravi ziadna firma... teda klasickou cestou nie.
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

cip ti prodam , na vyber 386 , 486 , pentium 2, 3 , 4 a jine :lol:

prosimte precti si co je tu uz o tom psano
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

To je jednodušší očipovat psa. :) ne vážně,nejde to. Proto od toho dávají ti solidní ruce pryč. Gabko má v autě upravenou ecu ode mne. Nevím jak to jezdí ještě se nezmínil. Každopádně tomu člověku který to dělal trvalo víc jak 3měsíce než prolomil ochranu pod kterou jsou zapsána data v paměti prom. Nevzal si za to ani peníze,bral to jako osobní výzvu. :) Když jsem mu dal poté tu samou jednotku zjistil že postup který uplatnil v prvním případě nelze na druhé aplikovat. Každý prom má jiný kód. :) z toho důvodu nelze dělat čip jak přes šablonu jako v jiných případech. Proto se tomu Ti slušní vyhýbají a Ti neslušní si vezmou peníze za nic. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
ladnarek
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 15.07.2010, 21:43
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladnarek »

mno abych malinko rozputal diskuzy taky jsem chtěl čipovat ale vzdal jsem to po přečtení vláken co tu jsou . Než jsem zas dnes narazil na toto : http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Power-Bo ... ccessories

Pán má docela dost slušné hodnocení což mě překvapuje když toto prodává a údajně by to čipovat nešlo . A to zvíšení co tam udává snad musí i být tak nějak pravda pokud kupující není lama . Výkon přeci musí být poznat a 100% komentáře mě opět dávájí k pochybování . Nechce to někdo koupit a otestovat :lol: :lol: :lol:

libor12 : pejskové se už čipují běžně 8)
Naposledy upravil(a) ladnarek dne čtv 04.11.2010, 20:47, celkem upraveno 1 x.
Toyota Avensis combi 2.0 D4D 2002 81Kw
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

kdyby jsi trochu cetl uz tady nekde v prispevcich asi pred 1-2 roky v jinem topiku, tak je to tu taky zminovane , dokonce to nabizelo i TTE myslim ( TRD? spis TTE ) , ale porad je to jenom "siditko"
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
ladnarek
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 15.07.2010, 21:43
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladnarek »

Pavo.B. píše:kdyby jsi trochu cetl uz tady nekde v prispevcich asi pred 1-2 roky v jinem topiku, tak je to tu taky zminovane , dokonce to nabizelo i TTE myslim ( TRD? spis TTE ) , ale porad je to jenom "siditko"
Právě že sem to četl tak jsem se o to přestal zajímat dokud jsem nenarazil na tohoto prodejce . Ale nechápu jak může mít 1049 kladných komentářů . Je fakt že nevim kolik jich prodal ale když něco koupim a nepoznám rozdíl tak reklamuju a popř. dám negativ ale tento uživatel je právě naprosto čístý . Třeba na to američani přišli :lol:
Toyota Avensis combi 2.0 D4D 2002 81Kw
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jako ono to poznat bude , ale zpusob jakym to zveda vykon neni zrovna dobry , pokud si dobre pamatuju tak to ovlivnuje vstupni informace pro RJ a nejspis tam bude chcat jen vice paliva , vice ostatni , me uz se to nechce hledat a z hlavy si to nepamatuju , nekde to tu bylo v nabidce a tam se to resilo
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
ladnarek
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 15.07.2010, 21:43
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladnarek »

jo takhlé . Více paliva tak to jsem nečet . Těch diskuzí tu bylo opravdu hodně a motalo se to ohledně nějakých kodů a že je problém to prolomit atd. Mno jo tak opět zklamání půjdu prostě spát s tím že to nejde a bude to . Člověk si na ty KW zvyká rychle . Těch 81 stačí ale jak chce předjíždět už to není ono . Mno jo je to prostě rodinné auta proto také bylo koupeno a podle toho se bude jezdit a šmitec a kounec šťourání :wink: :lol:
Toyota Avensis combi 2.0 D4D 2002 81Kw
Uživatelský avatar
miv
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 15.03.2012, 20:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Chip -krabička - zkušenost

Příspěvek od miv »

Ahoj,
... jen že to tu zrovna čtu, i když už je to starší debata....
Asi před 4 lety mi půjčili na 2 měsíce podobnou krabičku do mýho SantaFe 2.0 CRDI. Bylo to ze známosti, ze zvědavosti i trochu z hecu. Prostě necvakli v servisu tu věc přes dva konektory a bylo. Prý mi to přidá asi 18 kobylek do motoru.
A dělo se.
Motor měl trochu ostřejší zvuk na volnoběh, v otáčkách se to ztratilo, ale hlavně to auto mělo citelně ostřejší záběr ne jen při akceleraci ale prakticky vcelém rozsahu otáček a spotřeba šla skoro o půl litru dolů.
Chtěli za to tehdy 10,5t. tak jsem jim to po namlsání se na 8t km nerad vrátil.
Co na to motor jsem neřešil, byl v záruce a pak bez problémů mi najel ještě 120tis. Auto je prodaný někde na sever moravy a vím že stále jezdí bez problémů. Z GB se to dá koupit okolo 3200,- Kč skoro do jakýho-koli auta. Dnes to v autě nemám, ale jestli vám to někomu tolik vrtá hlavou, kupte a zkuste. Vyndat to jde kdykoli a v životě člověk vyhodí víc než ev. 3200,- Kč.
barnodaj + Verso Active WG-2.0 D-4D 93kW
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Myslím že znalým veci si napísal viac ako dosť: "SantaFe 2.0 CRDI".
Ešte raz: akokoľvek "čipovať" akúkoľvek atmosféru (teraz nepíšem o Toyote) za pár korún a 5 minút nemá vôbec zmysel - nárast výkonu nik nepocíti, zato spotreba stúpne brutálne.
A u Toyoty sa to fakt nedá - ani u starej, ani u novej. Jediné čo funguje/nefunguje sú powerboxy na D4D - ale to sú fakt len šidítka čo narobia viac škody ako osohu.
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
miv
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 15.03.2012, 20:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miv »

Hele Rasťo, manažere ..... zdravím tě.
Je mi jedno kdo a do čeho si to dá nebo ne, jen jsem tu myslím jasně popsal neodiskutovatelnou praktickou zkušenost. A po pravdě i to SantaFe mělo konstrukčně velice podobný motor jaký mám já dnes ve Versu. Stejný obsah, podobný výkon a hlavně taky Common Rail a div se jak chceš, za ty peníze to byla dost dobrá čtyřkolka, která šlapala bez jakých koli problémů (u mě 180tis. km). Já to myslím na rozdíl od tebe můžu srovnat.
Jinak všem bezpečné letní kilometry ať už s "krabičkama" nebo bez.
barnodaj + Verso Active WG-2.0 D-4D 93kW
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

jenže tady se pletou dvě zasadní věci. Diesel z roku 2005 a benzin z roku 1993. věřím že u santa fe ta krabička fungovala zrovna tak jako by fungovala u dieselove toyoty. Pricip je takový že se změní teploty vzduchu a paliva a o zbytek se postara jednotka sama. Protože nafta má poněkud jiné vlastnosti než benzín,dojde k podstatnemu narustu vykonu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Tuning“