Dovoz auta z Německa / Rakouska

co je potřeba vyřídit a komu se to vyplatí
Uživatelský avatar
Diablo
Manager Týmu
Příspěvky: 381
Registrován: úte 26.10.2004, 16:42
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diablo »

Pavo.B. píše:btw. ja se taky zeptam kdyz je auto jenom dohlaseno a ne prehlaseno na me , taky ho muzu prihlasit ne ?
Jestli myslis dohlaseno,jako jen odhlaseno,tak takhle to funguje vsude,jelikoz prihlasit ti to muzou jen na tvem magistrate,takze pokud nejsi nemec tak to na tebe vzdy jen odhlasi...
Kupni smlouva je nutnost,bez te ti to neodhlasi u nich na urade,neprihlasi u nas na urade,a mohl by byt problem pri policejni kontrole,at uz na voziku nebo po ose....

A ke smlouvani,nejlepsi je hrat hru,nerozhodny majitel,a smlouvajici kritycky mechanik....Nez si pro auto pojedes,najdi si na netu jeho bolesti,skusene ho prohlidni,i kdyz nic nenajdes,kupec uvidi ze ste rozhodnuti vzit jen auto vcajku...Kdyz uz nic pokecejte s kolegou cesky,vubec nerozumi...pak mu nabidni svou cenu,nebo ze to beres jen kdyz zaplati prepis a znacky u nich,nebo oboje,jak nebude chtit ,chvili kolem auta jeste chodte muzes placnout jine mesto a typ auta pochopi ze nejedes jen k nemu a ze to za kazdou cenu nevemes... Vetsinou se dohodnete na kompromisu (proto zadej slevu veci nez bys chtel pac pocit ze ste se domluvili na stred mu doda na rychlosti podpisu :-)) A vic uz neporadim bo na me nezbydou auta :D
TOYOTA Celica 2.0 Turbo 4WD
Obrázek
Uživatelský avatar
tunerka-celica
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: pon 11.02.2008, 13:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od tunerka-celica »

Diablo píše:Par aut uz sem z raichu (nemecka) dovez.A mate zhruba pravdu.Staci chytnout frajera,dotahnout ho na tamejsi dopravku,prepsat papiry na sebe,samozrejme ti je oznaci pro vyvoz nejakym casovym omezenim,udelaji ti evidencku kvuli vyvozu (kontrola cisla kary) a projedou to kvuli mozne čorky. ( i kdyz jedno auto se mi na karu nedivali... :roll: ) pak prejdes k jinemu okinku a a koupis si jejich prevozni,docasne znacky se zlutym pruhem sou myslim na tyden (nevim jiste nikdy sem nemel) a s cervenym na mesic (vzdy jsem vyzadoval uhrazeni prepisu a zaplaceni prevozek- cervenych, po majiteli) vzdy delali neoblomne...-vzdy nakonec zaplatili.jednou dokonce nabizel sadu zimaku na AlU ale at si zaplatim poplatky...nechal sem je ho nalozit do auta a pak si to rozmyslel-dostal sem kola a zaplatil mi i prepisy...a trada domu.Udelas si technickou,kvuli dovozu do jineho statu.Pak zajdes s autem na inspektorat,POZOR nevim jak u vas ale u nas (ostrava) berou jen omezeny pocet dovozu dene...prej slozita administrativa...Frajer si vybehne ven kouknout na karu (kvuli šmé) zabavi ti nemecke prevozky a vystavi cistopis.pak te posle na bezne okinko pro zmeny v registru a tam ti prideli znacku a maly technicak...komplet to vyjde cca 4000kč na EURO3.ceny se muzou lisit. Cas si na to udelej tak cely den . kdyz se domluvis a zapomenes nejakou bankovku na stole ochotne te posle na nakupy a za hodinku ti preda arch papiru a SPZ primo do ruky bez cekani...
to sou me zkusenosti,nekteri nemci opravdu o sleve nechteji slyset,ale musite byt asertivnejsi nez oni...vecinou povoli...

... a my se pak divíme, proč ti němci jsou na nás takový... :roll: :roll: :roll:
Born stupid? Try again!
Uživatelský avatar
nesto
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 26.04.2010, 21:50
Bydliště: Salt City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nesto »

tunerka-celica píše: ... a my se pak divíme, proč ti němci jsou na nás takový... :roll: :roll: :roll:
No pozor to je celkem běžnej obchodní postup na celém světě. Sou taky země a místa, kde se bez tohodle v podstatě obchodovat nedá ;-)
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

máte někdo prosím čerstvou zkušenost s dovozem auta z Rakouska po vlastní ose? v pátek jedu hledat auto do Rakouska, ale nemám tušení, kolik to stojí na úřadech, převozní znařky s pojištěním, přepis na vývoz a jestli tam nejsou třeba ještě nějaké další poplatky...
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Příspěvek od kadel »

frostie píše:máte někdo prosím čerstvou zkušenost s dovozem auta z Rakouska po vlastní ose? v pátek jedu hledat auto do Rakouska, ale nemám tušení, kolik to stojí na úřadech, převozní znařky s pojištěním, přepis na vývoz a jestli tam nejsou třeba ještě nějaké další poplatky...
V sobotu jsem privezl auto z Nemecka na zlutych prevozkach, ktere plati po cele EU (krome CR, ale o tom dal). Znacky se daji koupit u nas na www.prevozky.cz, ale jsou drazsi, v Nemecku mi je sehnal prodejce za 100 EUR a je v tom i zelena karta. Jeste tak mesic zpatky byla vyhoda ta, ze jsi nemusel znat udaje o vozidle a vyplnil sis to az jsi auto koupil, dneska na te strance chteji TP, ale da se to dodat nejak i dodatecne, tak tam zavolej a zeptej se, jak to chodi kdyz nevis, co privezes. Dalsi vyhoda je ta, ze se nic nepise do technicaku, takze nemusis litat po uradech.
Jedinej pruser je ten, ze u nas to moc nechteji uznavat, protoze kartu, kterou ke znackam dostanes si vyplnis sam rukou a buzeranti u nas to potrebuji strojove vypsany z uradu. Tohle mi bylo receno na reditelstvi dopravni policie. Nicmene jsem jel s tim, ze to proste budu tady muset ukecat, kdyby me nekdo zastavil. Cestou jsem potkal 2 hlidky, ktere me urcite videly a jedny celniky a pohoda. Ale radsi mam ted auto v garazi a na prevozkach se tu moc neukazuju.

Kdyz se divam na datum, tak uz asi pisu s krizkem po funuse, co?
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

jaja auto už mám taky doma, vlastně u servisáka před STK...platil jsem 120 za žluté převozky. všechno vyřídili za mne.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Majk
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 27.11.2011, 16:24

Příspěvek od Majk »

Zdarec nevíte o někom kdo tahá auta z Německa a je spolehlivej? Internet je plný dovozců ale rád bych nějakou referenci. Díky.
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

já jel se svým známým, co spravuje auta. tady na foru by ti možná pomohl Idaho. ale osobní zkušenost s ním prozatím nemám...
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Janec
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: pon 01.08.2011, 21:21

Příspěvek od Janec »

koupil jsem si toyku kterou davam dohromady. Mam od ni pouze nemecke papiry ktere jsou odhlasene snad v roce 07 08. pujde to nejak prihlasit u nas? pocitam ze bude problem ale prece to nemuze jen tak propadnout ne?

co jsem tu tak vycet tak prvni asi na dekru kde udelaj STK EMS plus nejakou evidenci protoze je auto starsi 8 let

a az na uradech bude potreba nejake kupni smlouvy atd? ani nevim kde se doctu na koho je to odhlaseno jsem z te hatlamatilky zmaten
Melin
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29.11.2011, 16:54

Příspěvek od Melin »

Majk píše:Zdarec nevíte o někom kdo tahá auta z Německa a je spolehlivej? Internet je plný dovozců ale rád bych nějakou referenci. Díky.

Můžu doporučit Aleše Blahůška z dovezuauto.cz. Minulý týden mi pomohl přitáhnout auto. Spokojenost. Zkus tam.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jj, dobra reference, jses tu takovej znamej. jako na potvoru ses dneska prvnim prispevkem zaslouzil o nesmyslny doporuceni. proc by ti mel nekdo verit? dochazi ti to vubec?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Majk
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 27.11.2011, 16:24

Příspěvek od Majk »

Melin píše:
Majk píše:Zdarec nevíte o někom kdo tahá auta z Německa a je spolehlivej? Internet je plný dovozců ale rád bych nějakou referenci. Díky.

Můžu doporučit Aleše Blahůška z dovezuauto.cz. Minulý týden mi pomohl přitáhnout auto. Spokojenost. Zkus tam.
Dík za referenci. Zkusím.
innuendo
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 07.11.2012, 15:51

Dovoz auta z Rakouska

Příspěvek od innuendo »

Právě jsem úspěšně dovezla auto z Rakouska do České republiky a chtěla bych se zde s Vámi podělit o své zkušenosti. V přípravě mi moc mi pomohly příspěvky na různých fórech, ale v mnoha případech skutečnost vypadala trošku jinak než teorie. Zde je postup, jak probíhal dovoz v mém případě:

Zakoupení vozidla:

Auto jsem koupila od známého. Vzor kupní smlouvy jsme si vytiskli z internetu (www.asfinag.at - Kaufvertrag). Tento vzor obsahuje všechny potřebné podrobnosti.
Původní vlastník musí vozidlo odhlásit a dát Vám doklady, které bude potřebovat k přihlášení vozidla. Jedná se o tzv. Zulassungsschein Teil I. a Zulassungsschein Teil II.

Převozní značky:

Bez převozních značek auto nelze legálně převézt do ČR. Potomco původní vlastník auto odhlásí, je nutné zajít na tzv. Zulassungsstelle a vozidlo opět přihlásit s tím, že chcete auto převézt do ČR a potřebujete převozní značky. V Rakousku se tyto značky nazývají „Überstellungskennzeichen“ a mají zelenou barvu.

Jaké doklady potřebuji:

Potřebujete již zmíněné Zulassungsschein Teil I., Zulassungsschein Teil II. a pas nebo občanku (raději pas).

Kde dostanu převozní značky:

Teoreticky značky obdržíte na každé Zulassungsstelle, tedy na místě, kde lze přihlásit vozidlo. Jinak než v ČR lze vozidlo v Rakousku přihlásit u každé pojišťovny (http://www.vvo.at/kfz-zulassungsstellen ... /index.php) . Tato místa jsou označena velkým písmenem A ve žlutém kruhu.

V praxi to však není tak jednoduché. Je nutné si telefonicky zjistit, která pojišťovna v daném období vydává převozní značky. Pojišťovny se střídají po dvou týdnech. (Stačí zavolat na jakoukoli pojišťovnu a zaptat se. Na internetu tento údaj bohužel nenajdete).

V mém případě se jednalo o pojišťovnu „Niederösterreichische“, která jako naschvál má jen jednu pobočku ve Vídni, takže jsem jela do městečka Mödling, kde byla v tomto případě nejbližší pobočka.

Poplatky spojené s převozními značkami:

Převozní značky platí minimálně 3 dny a maximálně 21 dní. Automaticky s převozními značkami uzavíráte také povinné ručení na dobu převozu vozidla. Tzn. že cena se řídí podle toho, kolik dní chcete, aby značky platily. Já jsem to chtěla zařídit co nejlevněji a vzala si značky na 3 dny. Nakonec mě celý tento úkon stál 255,- Euro:

182,- Eur za přihlášení vozidla (včetně převozních značek a kauce 36,- Eur, kterou obdržíte zpět, když značky do 1 roku vrátíte).
73,- Eur za pojištění vozidla na dobu převozu (dostanete mezinárodní zelenou kartu, která platí tolik dní, kolik jste si zvolili).

Jakmile si na auto připevníte zelené převozní značky, můžete vyrazit do ČR.

STK

Jako první je třeba zajet s autem na STK, kde již budou vědět, co je třeba dělat. Potřebujete doklady, které Vám vydali v Rakousku na „Zulassungsstelle“. Bude provedena technická prohlídka a měření emisí. Vystaví vám protokol o technické prohlídce a další osvědčení, která budete potřebovat při přihlašování vozidla na magistrátě.
Celková cena úkonů na STK: 2100,- Kč (v mém případě – 5 let staré auto)

Povinné ručení – zelená karta

Jeden z předpokladů pro konečné přihlášení vozidla do rejstříku vozidel na magistrátě je uzavřené povinné ručení a doklad o tomto pojištění, tedy zelená karta. Zvolte si pojišťovnu, která Vám nejvíce vyhovuje a sjednejte si online nebo telefonicky povinné ručení. Pojišťovna Vám ještě v tentýž den zašle dočasnou zelenou kartu (přestože pojistná smlouva nabývá platnosti až v okamžiku platby pojistného). Tato dočasná zelená karta platí 30 dní a lze ji předložit při přihlašování vozidla.
Pozn. Tuto zelenou kartu obdržíte e-mailem a musíte si ji sami vytisknout. POZOR!! Zdá se to být absurdní, ale tato karta platí pouze, je-li vytištěná na zeleném papíře.

Magistrát

1. Schválení technické způsobilosti vozidla

Když přijdete na magistrát (tedy aspoň v Brně je to tak), jděte na oddělení DOVOZ. Zde je nutné předložit veškeré doklady, které jste obdrželi v Rakousku na Zulassungsstelle a v ČR na STK.

POZOR!! Narazila jsem zde na nečekaný problém. V Rakousku se nedávno změnila forma již zmíněného Zulassungsschein Teil II. Dříve to bývala žlutá kartička, která však byla nahrazena pouhým výpisem z elektronického rejstříku, tedy A4 dokladem, který neobsahuje žádný podpis ani razítko. Na magistrátě to nevěděli a nechtěli mi uvěřit, tak jsem je tak dlouho vehementně o tom přesvědčovala, až mi dovolili napsat čestné prohlášení o tom, že tomu tak vskutku je a mohlo se pokračovat.

Potom, co je vyřízen tento proces, zavolají Vám a vy zaplatíte 1500,- Kč a můžete jít na oddělení Přihlášení do rejstříku vozidel.

2.Přihlášení vozidla

Zde předložíte doklady, které jste obdrželi na DOVOZU, zelenou kartu a občanku a zaplatíte 800 Kč, načež obdržíte SPZ, malý a velký technický průkaz. Vše je hotovo!

Pozn. Magistráty v celé ČR se momentálně potýkají s problémy s novým elektronickým rejstříkem. Je nutno počítat s velkým návalem a dlohou čekací dobou.
Dovozce_Lubos
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16.12.2012, 13:32

Já doporučuji mobile.de/cz

Příspěvek od Dovozce_Lubos »

Zdravím všechny, já už dlouho nakupuji na stránce www.mobile.de/cz. Na www.mobile.de/cz lze také najít podrobný návod, jak registrovat auto z Německa v České republice. Podívejte se také na nejčastější podvody obchodníků s auty: http://www.mobile.de/home/securityAdvice.html?lang=cz. Podrobnější návod lze najít zde v angličtině a němčině: http://sicherer-autokauf.de/en/
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz auta z Rakouska

Příspěvek od Idaho »

Dovolím si pár detailu poupravit :

Bez převozních značek auto nelze legálně převézt do ČR. - to pouze v případě že chcete jet s autem po vlastní ose, vzlhedem k tomu že stejne jedním autem jedete tam a dzopet platíte palivo za dve auta je lepší si v mnoha případech zaplatit převoz - je to jen o cene jakou si s transportem domluvíte případne si pronajmout vlek a dovezt si to sám pokud máte správné auto a řidičák to umožnující ), s transportem an vleku ušetříte za pojistku, SPZ , a benál do druhého vozu ..

Nakonec mě celý tento úkon stál 255,- Euro:
182,- Eur za přihlášení vozidla (včetně převozních značek a kauce 36,- Eur, kterou obdržíte zpět, když značky do 1 roku vrátíte).
73,- Eur za pojištění vozidla na dobu převozu (dostanete mezinárodní zelenou kartu, která platí tolik dní, kolik jste si zvolili).

- pozor ceny techto ukonu se liší podle kraje a mesta, ja třeba za 92eur a v druhém 163,- - v obou případech slo o 1,8 mx5 ze stejných roku, takže srovnatelné "parametry" výpočtu ...

Celková cena úkonů na STK: 2100,- Kč (v mém případě – 5 let staré auto) .. opet i u nás jsou STK levnejší a dražší..

Ad neplatnost převozek v čr - je to otázka na koho narazíte, ja například nemel jedinkrát problém s DE převozkami po čr a to mne zastvili x-krát, pokud jsem nepřekročil platnost bylo vse OK. Na druhou stranu české manipulační značky ( plechové, zelené na bílem podkladu ) absolutne neuznávají Rakušáci , i když dle oficiálního vyjádření ministerstva dopravy cr platí po celé EU.. ( samozřejme pokud ma auto český velký TP )
Odpovědět

Zpět na „Dovoz auta ze zahraničí“