Dovoz auta z Německa / Rakouska

co je potřeba vyřídit a komu se to vyplatí
u2island
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 15.07.2010, 13:41

Dovoz auta z Německa / Rakouska

Příspěvek od u2island »

Zdravim , prosim Vas mam dotaz na dovoz aut s Rakouska / Nemecka... jestli musim na podvalnik s autem,co vsechno potrebuju podepsat od prodavajiciho , proste vsechny detaily :) Dekuju moc za odpoved, hodne me to pomuze. Jeste drobnost,auto,ktere si chci dotahnout je rok 1994-1995 a plnilo Euro 1/2. Predem Diky :)
Uživatelský avatar
nesto
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 26.04.2010, 21:50
Bydliště: Salt City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nesto »

Já bych ještě dodal dotaz, kolik by cca stálo přihlášení v ČR, nebo jestli to může jezdit na německý papíry?
u2island
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 15.07.2010, 13:41

Příspěvek od u2island »

Zjistil sem teda, ze ten prodavajici to musi prihlasit na me, a auto je moje.
Ted jde o to,co vsechno me musi dat na miste k autu, jaky smlouvy sepsat, a co vsechno udelat tady v CR... jestli nikdo nevi,tak ja si zajdu na magistrat, a pak se ozvu jak to je, protoze me s*re,ze nikde nemuzu najit jak to presne je :) ,jestli vadi,ze auti je stary (1995) a jestli je to stejny s Nemeckem,Rakouskem...atp
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

na internetu je to dobre popsany , nedavno jsem to hledal , i smlouvy jsou tam dobre predepsany
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
u2island
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 15.07.2010, 13:41

Příspěvek od u2island »

dobre, hledal jsem to i na netu,bouzel vzdy neco jinak na jedny nebo na druhy strance...nevim cemu jde verit,proto se ptam tady, jestli me nechcete pomoct okej, smazme teda toto tema... ja to nevim a na netu hledat umim-taky sem nasel clanky, jde mi o to: promluvit s clovekem,kterej to ma za sebou ... Díky ( nebo to tema muzem v klidu smazat )
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ale treba nekdo poradi , ja auta nevozim takze na 100% to nevim ale jak rikam postupy jsem nasel na netu dobry i s cenama co kde bude stat
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
bartp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 532
Registrován: čtv 12.04.2007, 12:21
Bydliště: Přerov / Егорьевск

Příspěvek od bartp »

tak ja sem si pred 2 rokama dovezl z Nemecka sam s kamosem na voziku, bylo to ze salonu, takze tam napsaly kupni smlouvu s tim na koho to bude prepsany a to bylo vse papirovani v Nemecku, pak nalozit na vozik protoze to bylo bez znacek a odjezd.
od soukrome osoby to bude podobny nebo stejny, mozna to bude muset prodejce napred nahlasit na urade prepis tak jako u nas, v salone na to majou asi uz predem smluveny takovy prepisy.
pokud bys chtel jet po vlastni ose daji se tam vyridit prevozni znacky na nejakou omezenou dobu a zaplatit pojisteni na znacky, ktery nevim presne ale kolem 3000kč, to uz je na dyl a taky by to chtelo se umet domluvit (nebyl nas pripad :D )
pak u nas emise+technicka+prihlaseni cca 5000kc.
Avensis 2.0 VVT-i exclusive-elegant rok 04 / Lexus RX 450h rok 13
Ex: Nissan Murano rok 06
Ex: Lexus RX300 rok 99
Ex: Carina E 1,6 16V 79kw GLI rok 93 s LPG
Ex: Škoda Favorit 135 L rok 90 s LPG
u2island
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 15.07.2010, 13:41

Příspěvek od u2island »

Supr, diky za tvoji odpoved :) helflo mi to . Ty prevozky stojej kolem 160 eur/4000kc ( co jsem cetl )- ale je to dalsi zbytecny vyrizovani ( nejaky prevozky s zlutym pruhem-jen pro nemecky prevozky, a s cervenym pruhem i pro zahranici ) -bylo by to pro me komplikovanejsi, takze podvalnik a hura do Germanska :D ta technicka bude neco kolem 2 000 kc.
Spis me zajimalo, ze jsem cetl kdesi na netu,ze auto v Evropsky Unii musi mit homologaci E11- coz me neni jasny,co to znamena (pry,ze od 1998 to maj vsechny auta) protoze bez ni je drazsi registrace vozidel na magistrate ....takze nevim co je pravda ( pres tyden dalsi si zajdu na Magistrat,protoze me to fakt zajima ) :)
Uživatelský avatar
bartp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 532
Registrován: čtv 12.04.2007, 12:21
Bydliště: Přerov / Егорьевск

Příspěvek od bartp »

o tech homologacich nic nevim
a u toho prepisu sem platil jeste k tem standartnim 800kc jeste 1800kc nevim zaco asi za vypsani technicaku, strasne nakladna zalezitost :lol:
Avensis 2.0 VVT-i exclusive-elegant rok 04 / Lexus RX 450h rok 13
Ex: Nissan Murano rok 06
Ex: Lexus RX300 rok 99
Ex: Carina E 1,6 16V 79kw GLI rok 93 s LPG
Ex: Škoda Favorit 135 L rok 90 s LPG
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

to bude ten papir z Dekry asi, musel jsem ho k celice mit taky vystaven - to bude asi ta homologace
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
u2island
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 15.07.2010, 13:41

Příspěvek od u2island »

a ten papir od Dekry ziskam kde,jestli se muzu zeptat?
u2island
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 15.07.2010, 13:41

Příspěvek od u2island »

tohle je pro auta, ktery jsou starsi 8let (od prvni registrace do provozu):

http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... sluzba.php
Uživatelský avatar
Diablo
Manager Týmu
Příspěvky: 381
Registrován: úte 26.10.2004, 16:42
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diablo »

Par aut uz sem z raichu (nemecka) dovez.A mate zhruba pravdu.Staci chytnout frajera,dotahnout ho na tamejsi dopravku,prepsat papiry na sebe,samozrejme ti je oznaci pro vyvoz nejakym casovym omezenim,udelaji ti evidencku kvuli vyvozu (kontrola cisla kary) a projedou to kvuli mozne čorky. ( i kdyz jedno auto se mi na karu nedivali... :roll: ) pak prejdes k jinemu okinku a a koupis si jejich prevozni,docasne znacky se zlutym pruhem sou myslim na tyden (nevim jiste nikdy sem nemel) a s cervenym na mesic (vzdy jsem vyzadoval uhrazeni prepisu a zaplaceni prevozek- cervenych, po majiteli) vzdy delali neoblomne...-vzdy nakonec zaplatili.jednou dokonce nabizel sadu zimaku na AlU ale at si zaplatim poplatky...nechal sem je ho nalozit do auta a pak si to rozmyslel-dostal sem kola a zaplatil mi i prepisy...a trada domu.Udelas si technickou,kvuli dovozu do jineho statu.Pak zajdes s autem na inspektorat,POZOR nevim jak u vas ale u nas (ostrava) berou jen omezeny pocet dovozu dene...prej slozita administrativa...Frajer si vybehne ven kouknout na karu (kvuli šmé) zabavi ti nemecke prevozky a vystavi cistopis.pak te posle na bezne okinko pro zmeny v registru a tam ti prideli znacku a maly technicak...komplet to vyjde cca 4000kč na EURO3.ceny se muzou lisit. Cas si na to udelej tak cely den . kdyz se domluvis a zapomenes nejakou bankovku na stole ochotne te posle na nakupy a za hodinku ti preda arch papiru a SPZ primo do ruky bez cekani...
to sou me zkusenosti,nekteri nemci opravdu o sleve nechteji slyset,ale musite byt asertivnejsi nez oni...vecinou povoli...
TOYOTA Celica 2.0 Turbo 4WD
Obrázek
u2island
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 15.07.2010, 13:41

Příspěvek od u2island »

Jo, tak tohle je konecne uzitecnej prispevek :) , Díky. Ja teda zas neumim takhle smlouvat, ale klobouk dolu... No ja mam podvalnik, takze na prevozky se me asi tykat nebudou, ale to nevadi... chtel jsem vedet,jak to udelat na miste s autem ( co vsechno viridit v Nemecku v ten den,jak tam pojedu )

- takze s borcem jit na urad a prehlasit to na me a to je vse ? jestli se nepletu? ( nepocitam ty prevozky )
- no a dan za emisni normy (dejme tomu euro 1=5000kc ) mam uhradit na miste v Raichu? nebo az tady tem blaznum na magistrate?
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

emisni norma se plati u nas pri prvni registraci , preregistraci , a jeste si nech napsat ( podepsat ) kupni smlouvu - tu bych dneska psal ke vsemu ( k nalezeni na netu )


btw. ja se taky zeptam kdyz je auto jenom dohlaseno a ne prehlaseno na me , taky ho muzu prihlasit ne ?
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Odpovědět

Zpět na „Dovoz auta ze zahraničí“