Zabouchnutý kufr Carina E sedan

vše ohledně modelové řady Carina
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Zabouchnutý kufr Carina E sedan

Příspěvek od Floki »

Opravoval jsem zámek kufru, když jsem chtěl zkusit jestli jde zavřít, zavřel jsem ho, ale problém je ten že už ho nemůžu otevřít :(
Páčka uvnitř auta nefunguje a zámek na klíč mám mimo provoz už od doby co jsem auto koupil, zámky na zadních sedačkách mám zamknutý.
Poradí mi někdo jak se dostat do kufru? Mám tam nářadí a mobil :?
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Skutak
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: úte 01.09.2009, 14:34
Bydliště: Kladno

Re: Zabouchnutý kufr Carina E sedan

Příspěvek od Skutak »

Floki píše:Opravoval jsem zámek kufru, když jsem chtěl zkusit jestli jde zavřít, zavřel jsem ho, ale problém je ten že už ho nemůžu otevřít :(
Páčka uvnitř auta nefunguje a zámek na klíč mám mimo provoz už od doby co jsem auto koupil, zámky na zadních sedačkách mám zamknutý.
Poradí mi někdo jak se dostat do kufru? Mám tam nářadí a mobil :?
Packa vedle sedacky ridice ti nefunguje nespise proto, ze si v kufru omylem prehodil (zavadil) o pojistku, ktera zabranuje otevirani tou packou u sedadla. Take se mi to 2x stalo. Nicmene jak se tam takto dostat netusim.
Toyota Carina E 1,8 16V, 1996 Liftback
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Je to možný, já mám totiž zablokovanej ten zámek na kufru aby se dal otevírat jen zevnitř páčkou a né zámkem na klíč vzadu. Tak jsem to rozdělal abych to zkusil dát dohromady, jenže ten předemnou vyndal tyčku která to ovládá, takže jsem to zase složil a dopadlo to takhle. Asi jsem tu páčku posunul, je to možný, spíš ted zoufale přemýšlím jak se tam dostat, mám tam telefon :(
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Vyndat zadní sedačku ?
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Beaver píše:Vyndat zadní sedačku ?
Ta se dá vyndat zevnitř auta? Myslíš sedák nebo opěradlo?
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Floki píše:
Beaver píše:Vyndat zadní sedačku ?
Ta se dá vyndat zevnitř auta? Myslíš sedák nebo opěradlo?
sedak by jit moh a pak se dostat ke sroubum operadel , ale nevim , precijen sedan uz sem dlouho nerozebiral

nebo by se pak dalo dostat k odemceni toho sklapeni
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Tohle je asi jediná šance, protože nic jiného mě ani nenapadlo. To je teda pech.
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Otazka je, jak to ma Carina. U 626 Coupe, coz byl sedan s kufrem se po sklopeni operadel zadnich sedacek dalo do kufru normalne vlezt. Ale i u 4dv sedanu bez sklapeni zadnich sedacek by melo jit ty sedacky nejak vymontovat, alespon tedy doufejme.

Drasticka metoda cislo 1:
Vypacit kufr. Velmi brutalni a destruktivni, nechal bych jako absolutne posledni moznost.

Drasticka metoda cislo2:
Kuchnout sedacku pokud nejde odmontovat. Je to taky hrozny, ale mozna mensi zlo nez nicit kryt kufru. Videl bych to jako lepsi alternativu posledni moznosti.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jj kuchnout sedacky - lepsi nez nicit plech
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Povolil jsem všechny šrouby co drží sedačku, ale stejně držela na zámku tak že nešla ani vyklonit. Po několika pokusech se mi podařilo došáhnout za sedačku až na zámek a odemknout ji, potom stačilo v kufru dát pryč tapec ze dveří kufru a přepnout páčku která byla zamklá. Kdyby se mi chtělo, vyfotil bych moji ruku jak vypadá, mám ji celou sedřenou, ale hlavně že jsem se tam dostal. Teď už to funguje jak má :D
Dík za radu s tou sedačkou, přemýšlel jsem dlouho jak se tam dostat a na banální řešení člověk většinou nepřijde protože myslí na složitější.
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

treba u celici vim a znam kde jsou vsechny srouby a tak , to se to pak dela lip , ale hlavne zes to zmaknul bez poskozeni auta , pro priste uz si budes davat pozor co kde delas a co mas zamceny :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Pavo.B. píše:treba u celici vim a znam kde jsou vsechny srouby a tak , to se to pak dela lip , ale hlavne zes to zmaknul bez poskozeni auta , pro priste uz si budes davat pozor co kde delas a co mas zamceny :wink:
Pro příště už mám hlavně odjištěný ty sedačky abych je mohl kdyby něco sklopit a dostat se do kufru :D
Toyota Carina E 2.0 GLI
strox
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 26.02.2010, 15:08
Bydliště: Brno

novinky

Příspěvek od strox »

Vím, že je tohle téma už pár let starý... ale dozvídám se zde novinky! :) A to vlastním éčkovou carinu už 10 let! Na zadních sedadlech jsou nějaký zámky aby nešly sklopit??? Uvnitř kufru je páčka na otevření kufru zevnitř?
Toyota Carina E, 2.0 GLi, Liftback, 260tis km... (7.9.2010 - 280tis km; 11.5.2011 - 305tis km; 18.7.2011 309tis km)
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Re: novinky

Příspěvek od Floki »

strox píše:Vím, že je tohle téma už pár let starý... ale dozvídám se zde novinky! :) A to vlastním éčkovou carinu už 10 let! Na zadních sedadlech jsou nějaký zámky aby nešly sklopit??? Uvnitř kufru je páčka na otevření kufru zevnitř?
řekl bych pár měsíců než pár let :D
Toyota Carina E 2.0 GLI
strox
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 26.02.2010, 15:08
Bydliště: Brno

nicméně...

Příspěvek od strox »

Tak co ty zámky? Je tam něco?? Pokud vím, mám tam jen ty mačkátka, co ty sedadla uvolňují, aby šly sklopit - ale zamknout se to nedá, nebo jo??? :)
Toyota Carina E, 2.0 GLi, Liftback, 260tis km... (7.9.2010 - 280tis km; 11.5.2011 - 305tis km; 18.7.2011 309tis km)
Odpovědět

Zpět na „Carina“