Dovoz auta z Německa

co je potřeba vyřídit a komu se to vyplatí
Odpovědět
goz
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: sob 17.04.2010, 23:52
Kontaktovat uživatele:

Dovoz auta z Německa

Příspěvek od goz »

Zdravím všechny.
Vím, že se tomuto tématu už věnují nějaké starší příspěvky, ale chtěl bych vědět jaká je aktuální situace.
Rád bych si pořídil slušné auto do cca 100.000,- Kč.
Protože mám momentálně Toyotu Corollu 1,4 r.97 3dv. a jsem s ní spokojen, rád bych zase Toyotu.
Docela by se mi líbila Corolla 1,6 6G 5dv r.2000-2002. Možná bych nepohrdnul ani Avensisem, ale tam si nejsem jistý, jestli je na tom co se týče spolehlivosti stejně jako Corolla.

Můžete mi prosím poradit jak je to s dovozem takovéhoto staršího auta?
Rád bych taky našel někoho, kdo by mi s dovozem a s vyřízením dokladů pomohl.

Díky za veškeré informace.

goz
Uživatelský avatar
vind.o
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 24.10.2007, 13:15
Bydliště: u Lanškrouna / u Jablunkova

Příspěvek od vind.o »

Zdravím,
přeji úspěšný lov. :P Já si před 14 dny dovezl E12 z D. Už je příhlášená a vše OK.

Postup je následující:
1) Koukni na servery s auty. (mobile.de, autoscout24.de, toyota.de) a udělej si představu. Jaké, za kolik,... Drobné upozornění - pokud je auto starší 8 let, tak by mělo mít evropskou homologaci (např. *E11*.......) jinak by mohl být problém s přihlášením.
2) Zjisti si a spočítej možnosti dovozu. Po vlastní ose X podvál X zakázkový dovoz X vlastní možnosti.
3) Zkus si vybrat to pravé auto a několik v okolí.
4) Hurá pro auto
5) Dovozová STK + případně emise
6) Přihlášení vozidla v místě tvého trvalého bydliště

Počítej, že dovoz auta tě vyjde na cca 7 až 10 tis. Kč podle varianty a vzdálenosti. A je hotovo :P
Jestli chceš znát přesnější ceny, tak je můžu dodat. :lol:
Corolla E12 5D, 06, 3ZZ-FE 1598, 81 kW, černá, celoroční 6,6 l, 230 tis.km, SOL+ (park. senzory, tempomat, vyhř. sedačky)
Yaris XP13 5D, 14, 1NR-FE 1329, 73kW, bílá, celoroční uvidíme :o), 40 tis. km, Trend
Ex-Corolla E11 3D, 98, 4E-FE 1332, 63 kW, bílá
Uživatelský avatar
bartp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 532
Registrován: čtv 12.04.2007, 12:21
Bydliště: Přerov / Егорьевск

Příspěvek od bartp »

ja sem si ho nasel na mobile.de zavolal zarezervoval a stal 10kc kilometr cesty s vozikem. tady emise a stk a prihlaseni cca 4500
Avensis 2.0 VVT-i exclusive-elegant rok 04 / Lexus RX 450h rok 13
Ex: Nissan Murano rok 06
Ex: Lexus RX300 rok 99
Ex: Carina E 1,6 16V 79kw GLI rok 93 s LPG
Ex: Škoda Favorit 135 L rok 90 s LPG
Uživatelský avatar
Bubuzap
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 10.05.2010, 10:50
Bydliště: Rokycany

Dovoz z Německa po vlastní ose od privatu

Příspěvek od Bubuzap »

Jak jsem si přivezl sám (s manželkou) Avensise:
1)Sehnat auto na webu a domluvit si cenu a termín majitel zatím auto v Německu odhlásí
2)Vyřídit si pojištění pro převoz je na 5 dní za 40€ a platí od vydání převozních značek.
- Já jsem využil online něm. pojišťovnu a vše s platební kartou vyřídil z domova.http://www.kurzzeit-evb.de/startseite.h ... umber=8917
3) Pojistit si auto v ČR protože převozni Německé havarijko platí jen v Německu :(
Jde to,prostě nepojistíte auto na značku ale na VIN. Mám zkušenost od Directu vše jen po telefonu. Po přihlášení vozidla v ČR chybějící údaje doplníte.
4) Mít jasný termín a vyrazit pro převozní značky to se už musíte pustit klávesnice a vyrazit do světa. Je třeba najít tzv. Kfz-Zulassungsstelle
Já jsem si našel nejbližší od Plzně v obci Vohenstrauss
http://www.wunschkennzeichen-reserviere ... enstrauss/
- Musíte se umět domluvit NJ nebo ANG popř Rakousky :) ,rukama nohama to taky půjde:)
- Musíte si sebou vzít německé pojištění včetně dokladu o zaplacení to vám přijde do emailu a poštou do schránky.
- Po předložení pojištění a vyplnění nějakého papíru kde musíte vědět (Značku-obchodni označení,objem cm3,výkon kW, váhu kG, datum prvního přihlášení v DE,ještě dvě hmotnosti užitková a ještě nějaká, max dovolená rychlost)
- Možná by bylo dobrý mít scan techničáku to jsem měl
- Pak vás stím papírem pošle do nedalekého krámku cca300metru k bábě, která neumí ani slovo anglicky vrazíte jí do ruky papír a ona vám do 5ti minut vyrazí převozní značky
- S těma značkama pak zpátky na tu samou přepážku slečna vám na ty značky nalepí ještě nějaký cetliky a můžete frčet pro auto.
POZOR značky platí ode dne kdy si je vyřídíte jen 5 dní a nelze si posunout termin od kdy mají začít platit, protože na značku se tiská jen datum do kdy platí.
5) Zaplatíte podepíšete smlouvu nacvaknete značky a frčíte domu. Doporučuji si vyžádat co nejvíce papírů k autu co budou mít dost to urychlí dovozní prohlídku např CE prohlášení o shodě mi dost pomohlo. Na STK v ČR se koukali na tu Toyotu jak kdybych ji dovezl z měsíce a trvalo jeden pracovní den než mi vyplnily papíry.

České přihlašování dovozu zde nebudu rozvádět to se dá lehce dohledat.
Toyota Avensis 2.2 D-CAT 130kW Kombi 07/2005
Toyota Avensis 1.8 7AFE 81kW Sedan 1998
Uživatelský avatar
GibonArt
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: sob 21.01.2012, 20:08
Bydliště: Praha

Dovoz minulý týden

Příspěvek od GibonArt »

Zdravím, já si dovezl v pátek Corolu Verso r.v.2006.

Já osobně v Německu nic nevyřizoval. Trval jsem na to, že auto koupím za danou cenu s tím, že majitel vše vyřídí a zaplatí. Byl jsem u toho pouze přítomen kvuli mé občance.

Postup v Německu byl následující:
1. do malého krámku (jak již bylo napsáno), kde se zaplatí 70€ pojištění a dostanete papírek
2. s papírkem na inspektorát vyplnit formulář a dovyřídit papírování pro převoz. Dostanete další papír
3. zpět do kukaně nechat si vyrazit značky
4. se značkama zpět na inspektorát pro nálepku s názvem města a hurá domu.

pojištění jsem měl jen od nich od DEKRA a údajně platilo až do ČR po dobu 5ti dnů. Na papír o pojištění vytiskli moje údaje a TSECHISCHE REPUBLIK jakožto země pro vývoz.

V ČR:
1. Na STK + EMISE a při hodně přemlouvání máte papíry do 2 hodin (alespoň v Berouně jsem měl to štěstí). Dostanete asi 6 listů - emise 2x, technická 2x, prohlášení a protokol - zaplatíte cca 2300,-
2. Přes pojišťováka či na pobočce pojištovny vyřídíte povinné + případně havarijko, jelikož potřebujete zelenou kartu
3. Pak už jen MěÚ (dopr. inspektorát) k okýnku Schválení vozidel. Vyplníte dvě žádosti a předáte všechny papíry z STK a emisí, kupní smlouvu, zelenou kartu a zaplatíte 2300,-
4. Na průkaz a značky mají 30 dní, ale stíhají do 14ti. Já měl opět to štěstí a značky jsem měl do 6 hodin (v 10 podal žádost, ve 4 vyzvedl značky a papíry). Při přebírání odevzdáte převozky.

Nejhorší je, že jelikož převozky z Německa jsou jen na 5 dní a pak, při vyřizování papírů nesmíte s autem jezdit - správně.


Celkově je to snažší procedura než změna majitele
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz minulý týden

Příspěvek od zmaxxx »

GibonArt píše: Nejhorší je, že jelikož převozky z Německa jsou jen na 5 dní a pak, při vyřizování papírů nesmíte s autem jezdit - správně.
Ve skutečnosti je na převozce vyražena jen délka zákonného pojištění vázaného na danou RZ z Něměcka(může být i jeden den, nebo naopak více - dle potřeby; v našem případě tři dny), tudíž, pokud si vyřídíte pojištění - povinné ručení - v ČR - a tím i zelenou kartu, můžete na této RZ jezdit do vydání těch českých bez problémů.
Na pojišťovně nakonec jen nahlásíte změnu RZ a dostanete novou zelenou se správnými RZ.

Praktikováno před měsícem příbuzným, tahal z Německa Avensise Verso.

Zbyněk
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Příspěvek od kadel »

Jestli mluvite o zlutych prevozkach, tak ty bohuzel u nas neplati vubec. Vim to od ing. Musila, odbor provozu silnicnich vozidel tel.: 225131486. Maji problemy s tim, ze docasny "technicak", co ke znackam davaji neni vypsany strojove, ale rukou. Pokud si to nechate vypsat na urade, tak neni problem ani se zlutymi znackami. Nicmene ja jsem to risknul a byl jsem pripravenej se hadat. Nastesti me cajti nestavili. S cervenymi prevozkami taky neni problem, protoze ty vyda a vypise jen urad.

Takhle to teda bylo minulej rok v zari. Daly se koupit znacky vc. pojisteni a s prazdnym "technicakem", kterej vyplnil prodejce. Znacky se daji koupit i u nas. http://www.prevozky.cz/
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

Při pohledu na ceny v D, vyplatí se to ještě vůbec? :shock:

Je fakt, že Toyot u nás kolikrát moc na prodej není dle představ, potom ano, ale jinak?
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Příspěvek od kadel »

Jelass píše:Při pohledu na ceny v D, vyplatí se to ještě vůbec? :shock:

Je fakt, že Toyot u nás kolikrát moc na prodej není dle představ, potom ano, ale jinak?
Me tam Avensis 1,8 kombi ve druhe vybave (na plechacich) s navi stal 500tis. Ted tady zacina na 619tis a ten stejny prodejce, kde jsem to kupoval ja ho ma za 550 s navi (u nas je bez). U Freye mi rikali, ze neni problem dat 10% slevu, takze uz se to asi pomalu nevyplati. Kdyz jsem to kupoval ja (zari 2011), tak tady byly ceny o 140tis. vetsi nez ted, pak udelali akci a s cenama sli dolu.

Ale neni to oficialni prodejce, jsou to auta z Danska prodavany v Nemecku.
RAV4 HSD FWD
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Příspěvek od Maghreb »

Nove mozne nie, ale pri jazdenych by som povedal ze aj ano. Ak clovek kupi od rozumneho nemca (nie turka), tak ma vysoku sancu, ze kupi auto, ktore jazdilo po skvelych cestach (nie ceska D1), ze chodilo pravidelne do servisu (normalneho, nie tieto takzvane servisy) a ze sa o to auto poriadne starali.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Franc_dovozce
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04.02.2013, 02:55

Zkuste mobil.de

Příspěvek od Franc_dovozce »

Já nakupuji auta z mobile.de a určitě bych
je vybral znova. Koupil jsem ho tady: : www.mobile.de/cz, kde jsem zjistil, jak to německé auto registrovat v ČR. Nedávno se na jejich stránkách objevil zajímavý návod jak bezpečně koupit auto a vyvarovat se podvodům,doporučuji k přečtení: http://www.mobile.de/home/securityAdvice.html?lang=cz nebo http://sicherer-autokauf.de/en/
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jdi s tim spamem do hajzlu
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Dovoz auta ze zahraničí“