Zapis kol do TP, typovy list, magistrat

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Zapis kol do TP, typovy list, magistrat

Příspěvek od Luke_Luke »

Ahoj, ohledne tohoto tematu tady bylo diskutovano uz snad vsechno, ale nikdy se zadny spravnym rozuzlenim, pokusim se nastinit situaci.

Mam ve velkem TP zapsany kola 205/55/R16 6,5J x 16
Silnejsi verze meho auta ma 225/45/R17 7J x 17 - ma jinou zadni napravu, lichobeznikovy zaves..

V Toyote mi rekli, ze prestoze dodrzim stejny obvod pneu, tedy jsou stejne naroky na motor(jeho kroutici moment), stejne bude ukazovat tachometr a teoreticky zlepsim i vlastnosti auta, tak to neni schvalene pro me vozidlo. (nemluvim o tom, ze se najdou frajirci, kteri daji na auto stejnou sirku s jinym profilovym cislem, zmeni udaje na tachometru, vysku vozu, jizdni vlastnosti, namahani napravy atd atd - tohle v tomto tematu resit nechci!!)

1. Zna nekdo zpusob, jak legalne zapsat do TP kola vetsich rozmeru? Konkretne by mi slo o 215/45/R17 7Jx17 (225 je zbytecne moc).
2. povedlo se to nekomu legalne zapsat? nelegalne?

Prosim zdrzte se OT, takove rady jako zajdi na technickou atd jsou k nicemu, na technicke jsem se ptal, tam s tim nechou mit nic spolecneho, na magistratu jsem se ptal, resi to zastoupeni automobilky pro CR, ptal jsem se tedy v Toyote a Ti mi rekli, ze se to nedelava a kdyz, tak napsat primo mail do Toyoty a mozna neco odepisou a realizace bude stat potom mozna stejne, jak ty kola, nez to projde tim schvalovacim koleckem...

Diky...
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Já jsem zapisoval jiný rozměr na základě vyjádření dovozce Toyoty (500,-) + 10,- na Magistrátě. To ale asi nebude Tvůj případ.

Dovozce ráfků ale může mít v typovém listu pro daný typ vozidla vypsány i jiné rozměry pneu, než výrobce auta (viděl jsem jeden takový na vlastní oko a opravdu se to lišilo). Takže by mělo stačit zajít na Magistrát s tímto typovým listem.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Teorie je jasna zde:

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm

Praxe by mne zajimala, kolik to kostuje, jestli muze kazdy dovozce sehnat typovy list atd...nema cenu si asi kola schvalovat, kdyz mne to bude stat treba 3000 :)

Jinak, jaky byl ten Tvuj pripad, ze jsi to vyresil pouhymi 500Kc?
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Normálně jsem požádal dovozce Toyoty do ČR, aby mi vystavili potvrzení, jaké rozměry výrobce schvaluje pro moje auto výr. č. typ atd. Za ten malý papírek s razítkem chtěli 500,- rovných.

Ty typové listy k ráfkům se občas dají dohledat na internetu, ale je to chvilka hledání. Ráfek - typ auta - rozměry pneu. Podle mě, když dojdeš na dopravku s vytištěnou kopií, tak Ti alespoň řeknou, jestli by to stačilo na zapsání do TP, když k tomu bude oficiální razítko.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

ja myslim, podle toho, co tady ruzne ctu, ze budu muset ten typovy list ziskat primo od prodejce, musi tam byt totiz jeho razitko..

Problem ted je v tom, ze BSA kola prodava jen jedna firma v CR s typovym listem a ta nema ty, co se mi libi atestovane na Aurise...pravdepodobne...to je zacarovany kruh :-/

Dalo by se to obejit, sehnat kola se stejnym rozmerem a homologaci pro Aurise, nechat je zapsat do TP a pak jen vymenit za pozadovane disky stejneho rozmeru, kdyz uz budou v TP, nikdo po tom badat nebude...bude to legalni proste...ale to uz je trosicku reseni postavene na hlavu...
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Velice ochotni a rychli byli v Toyote...

Dobrý den,

Toyota Motor Czech Vám může vydat potvrzení ve znění:

Na výše uvedený vůz lze alternativně montovat disky o rozměru 7x17 ET 45,50 na pneumatikách 225/45 R17 91W,

na základě kterého Vám poté změnu zapíšou do velkého technického průkazu na příslušeném úřadě. Pro vystavení potvrzení potřebujeme znát adresu, na kterou má být potvrzení vystaveno a odesláno. Posíláme jej na dobírku za 600,- Kč.

Pro Vaši informaci, toto potvrzení se bude týkat pouze originálních disků. Toyota Motor Czech nemá právo povolit použití disků jiného výrobce, protože k takovému výrobku nemá žádné informace/certifikáty (plnění předpisů, zális, počet a rozteč děr apod.). Schválení aftermarketových disků si řeší každý dodavatel přes MDČR sám. To znamená, že musí dodat k diskům také typový list a certifikát. Na základě těchto dokumentů to bude zapsáno do TP přímo registračním úřadem.
Pneumatik se toto netýká, neboť všechny požadované informace (profil, nosnost, rychlostní koeficient) musí být vždy v potvrzení uvedeny.

S pozdravem

Jak jste pochopili tu posledni vetu o pneumatikach? :))
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Tak pohoda, ne? Potvrdí Ti to přímo Toyota. Jenom je mi divné, že to v tom TP není uvedeno hned.
U mě to bylo jasné, jednalo se o individuální dovoz z NSR a tam se občas psaly chámotiny (rozměr pneu většinou ten, co na autě právě byl).

Jinak ta poslední věta prostě znamená, že pneu upřesní výrobce ráfku.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

No v poho to teda neni, myslis, ze si koupim jedno 17ti palcove kolo orginal od Toyoty za 8tis Kc? tzn 32tis za sadu bez gum? No to bych musel spadnout z visne...kdyz se daji za 5tis koupit kovane moma nebo bbska :)
Jedine si nechat zapsat origo ty Toyoty a pak tam supnout jine stejneho rozmeru :)

Zatim jsem zjistil, ze nejmene bolestna varianta je koupit dsky s typovym listem primo od nejakeho dovozce :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
camry97
Řidič
Příspěvky: 238
Registrován: pát 17.10.2008, 21:19
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od camry97 »

Typové listy s kolama nejvíce řeší pro Čr firma alcar :wink: né nedělám reklamu :D
Prostějov->Olomouc->Kroměříž->Vyškov->Šternberk
camry mr.97 2.2 5s-fe 96kW 155000km
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Diky za radu...oni maji na Aurise opravdu hodne tech typovych listu i na docela hezke kola a jsou primo ke stazeni...to koukam docela =-O
Primo na Alcar.cz maji ty kola drahe jako blazen...maji tam treba 4650 a na jinych shopech za stejne kola 3000, tak by mne zajimalo, jestli ten jiny prodejce muze schvalit typovy list ten stazeny trebas :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

Tak jak jsi dopadl??Vidím,že Turanzy jsou na prodej,tak doufám,že máš vše zdárně vyřízeno???!! :wink:
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

kola jsou zdarne na aute, vapadji skvele :)
Typovy list prijde do 14 dnu, tak pak skocin na technickou a magistrat, nemel by to uz byt problem :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

nechci rejpat ale k čemu ti vlastně je to zapsání do TP? já jezdím taky nějakej pátek na kolech co nemám v techničáku a nikdy jsem neměl problém. Třeba na technické neřeknu ale to si koupíš plecháče za pár šmuků, stačí vynechat dvě večeře :D já mám třeba origo kola do rezervy že...
a pak když si necháš vystavit schválení od Toyoty a na technickou přijedeš s idenickými disky, myslíš že to někdo bude řešit?? myslím, že tak to má skoro každej a nikdy sem neslyšel , že by se nad tím někdo pozastavoval :wink:
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

Yokohama píše:nechci rejpat ale k čemu ti vlastně je to zapsání do TP? já jezdím taky nějakej pátek na kolech co nemám v techničáku a nikdy jsem neměl problém. Třeba na technické neřeknu ale to si koupíš plecháče za pár šmuků, stačí vynechat dvě večeře :D já mám třeba origo kola do rezervy že...
a pak když si necháš vystavit schválení od Toyoty a na technickou přijedeš s idenickými disky, myslíš že to někdo bude řešit?? myslím, že tak to má skoro každej a nikdy sem neslyšel , že by se nad tím někdo pozastavoval :wink:
ono de spis asi o to ze kdyz to nabouras tak mas na aute neschvaleny kola tak by mohla taky pojistovna delat problemy
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

Vazli píše:
Yokohama píše:nechci rejpat ale k čemu ti vlastně je to zapsání do TP? já jezdím taky nějakej pátek na kolech co nemám v techničáku a nikdy jsem neměl problém. Třeba na technické neřeknu ale to si koupíš plecháče za pár šmuků, stačí vynechat dvě večeře :D já mám třeba origo kola do rezervy že...
a pak když si necháš vystavit schválení od Toyoty a na technickou přijedeš s idenickými disky, myslíš že to někdo bude řešit?? myslím, že tak to má skoro každej a nikdy sem neslyšel , že by se nad tím někdo pozastavoval :wink:
ono de spis asi o to ze kdyz to nabouras tak mas na aute neschvaleny kola tak by mohla taky pojistovna delat problemy
no i už to sem zažil :) jeli jsem s bratrem co si koupil čerstvě bmw E3O s kolama jako prase a bez posilovače takže v jedne ostré zatáčce nestihl rukama vrátit volant a kličkoval ze strany na stranu až sundal z boku auto, i přes to že jsme to tak uvedli Pčr a švestky na ty kola hleděli a evidentně jim bylo uplně jasný že tam nemaj co dělat(zadní byly široký jako půlka auta) tak neřekli jediný slovo :wink:
no ale lidi jsou různí že, ale i tak si myslím že je to náhoda asi taková jako když si dáš nižší pojistný krytí u svýho povinýho ručení a přešvihneš to :lol:
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“