Stránka 1 z 2

Konečně si možná budu moci pořídit novější

Napsal: sob 06.02.2010, 10:21
od Jimmi
Tak pan Toyoda III. se vydal na světové turné za pozvednutím klesající kvality vozů značky Toyota. Třeba konečně začnou vyrábět něco kvalitativně stejné úrovně, jako byly ty naše staré kousky 8)

http://byznys.lidovky.cz/sef-toyoty-vyj ... y-trhy_abc

Napsal: sob 06.02.2010, 10:27
od Pavo.B.
mohl bych se stat tim predsedou klubu a promluvit s nim :lol: :lol:

Napsal: sob 06.02.2010, 12:03
od Rampa89
Marketingový kecy... dokud to budou furt bouchat turci/angličani prostě evropani a nebudou to dělat přímo japonci, tak se ta kvalita sotva zlepší, ale to je utopie. Bohužel.

A navíc, v dnešní "krizové" a co nejúspornější výrobě... :roll:

Napsal: sob 06.02.2010, 16:09
od Rampa89
biscuit píše:je to v prvni rade o trhu.. dneska si kvalitu diktuji koncovi uzivatele a proto to vypada, tak jak to je.. to se netyka jen toyoty a netyka se to jen aut, je to vsude a ve vsem. bohuzel tri ctvrte obyvatelstva planety, nema vsech pet pohromade - a pro takovyhle lidi neco vyrabej, bud uspesnej (komercne) a delej kvalitne - to proste nejde!
Nemyslím, že by to nešlo, když to šlo před těma 20-15 lety, proč by to nešlo dneska. Souhlasím s tím, že si za to v podstatě můžou koncoví uživatelé, přijde mi, že jak kdysi odborná veřejnost kritizovala toyoty a vůbec japonce, že jsou moc "japonští" tak se jim holt splnilo co chtěli a teď se vyrábí "poevropštělý" plečky.

Spíš je to o té konzumní společnosti, výrobcům vyhovuje, že se výrobek sere, sotva tomu skončí záruka a spoléhají se na to, že spotřebitel si radši koupí nový.

Napsal: ned 07.02.2010, 01:35
od Tonda
Rampa89 píše:..............Spíš je to o té konzumní společnosti, výrobcům vyhovuje, že se výrobek sere, sotva tomu skončí záruka a spoléhají se na to, že spotřebitel si radši koupí nový.

přesně tak

Napsal: ned 07.02.2010, 13:46
od awe_cz
Obrázek

Sorry, mne to fakt pobavilo dneska;)

Napsal: pon 08.02.2010, 14:59
od Doky
Proto pořád říkám že poslední dobré auta byly vyrobeny před rokem 1996 :-) a nejlepší do 1980 roku ohledně Toyoty.Toyota mě fakt začala tím jak se mrší v posledních letech štvát ale najděte mi auta z nových které se nekazej.No můžu říci že 80000 km na Focuse 1,6 a vyměnil jsem jen olej a kapaliny dle manuálu servisního jak je nařízeno.Nic víc a to se kluci nerouhám jen konstatuju - zlaté auto.

Napsal: pon 08.02.2010, 15:19
od Pavo.B.
Doky píše:Proto pořád říkám že poslední dobré auta byly vyrobeny před rokem 1996 :-) a nejlepší do 1980 roku ohledně Toyoty.Toyota mě fakt začala tím jak se mrší v posledních letech štvát ale najděte mi auta z nových které se nekazej.No můžu říci že 80000 km na Focuse 1,6 a vyměnil jsem jen olej a kapaliny dle manuálu servisního jak je nařízeno.Nic víc a to se kluci nerouhám jen konstatuju - zlaté auto.
plne souhlasim a v dnesni dobe taky zalezi dost kus od kusu , taky ve vsech odvetvich

Napsal: úte 09.02.2010, 13:20
od Jimmi
Četl jsem takovou historku ze zavádění výroby v Evropě:
Toyota měly vyvinutý systém, při kterém upřednostňovala kvalitu montáže před plynulostí chodu výrobní linky. Takže podél celé linky bylo nataženo žluté lanko a každý pracovník, který si nebyl jist správností montáže či objevil jakýkoli problém, tak za něj zatáhl. Linka se zastavila a někdo přišel problém vyřešit.
Po zprovoznění linky v Evropě byl systém zaveden úplně stejně. Po nějaké době začal výrobu řídit i evropský management. Při příští návštěvě japonské skupiny se management chlubil, že se jim povedlo snížit počet zatáhnutí za žlutý drát na naprosté minimum. Všichni dostali výpověď :)

Jenže tahle historka je ještě z dob, kdy Toyota opravdu znamenala kvalitu. A problémy nejsou jen na lince, začíná to hlavně kvalitou jednotlivých komponentů, které se čím dál tím méně vozí z Japonska.

Napsal: stř 10.02.2010, 10:38
od Tequilla
No, dělal jsem chvíli pro Japonce vyrábějící komponenty do aut...byl jsem v oddělení kvality a musel jsem po necelém roce odejít. Nemohl jsem stále přivírat všechny oči na dílama od subdodavatelů, který byly pravidelně mimo všechny tolerance. Fabrika by jinak stála 4 dny v týdnu, protože by nebylo z čeho dělat. Jakmile to byl prostě Japonskej subdodavatel, tak se mu vše promíjelo a stroje i lidi se potom mohli z toho posrat...stroje nebyly nastavený na takový šmejdský součástky a lidi zase kvůli tomu nenabouchali určitej počet kusů aby měli aspoň nějaký slušný peníze na prémiích.
Všechny součástky byly převážně od dalších Japonských subdodavatelů s fabrikama v Maďarsku a byla to fakt hrůza. Jediná věc, která byla vždy v top kvalitě byla ovládací elektronika vyráběná přímo v Japonsku.

Napsal: stř 10.02.2010, 13:11
od Tequilla
Ten termin "Japonsti subdodavatele" je tam takhle uveden schvalne...je znamo, ze Japonci hodne drzej pri sobe a kdyby ty fabriky patrily nekomu jinymu, tak by se zmenil dodavatel pouhym mrknutim oka behem par tydnu (nez by najela vyroba v jine fabrice). Takhle k tomu ale nebyla zadna vule od japonskyho vedeni...teda vule byla, ale pouze predstirana.
Jinak se tam vyrabely komponenty pro prevazne francouzsky automobilky, takze i to je mozna duvod, proc se tak serou :D

Napsal: stř 10.02.2010, 14:37
od Idaho
biscuit píše:no ono pri japonsky rychlosti prace si muzou dovolit obcas zatahnout za spagat. jenze v nasich zevl zemepisnejch sirkach, se to proste muselo odstranit jinak by neudelali nic.. no a za to driv japonci sekali hlavy katanou, to je jasny.. jenze dneska je fakt vsechno jinak, oni uz jsou taky nacichli zapadem ;)
osobne jsme pracoval dva rokly s japonci a nechápu co myslíš slovy :při japonské rychleposti práce".

osobne sem nepotkal pracovitého japonce, a jejich přístup k financování podniku, vybavování atd je natolik svázán jejich patriotismem ( hlavne v obalsti spolupráce s jinými dodavateli ) že nechápu jak mohou vubec po EU fungovat.
Uvedu pár příkladů :
1)přijdu do práce v 7:00 ráno, kolega ( japonec ) už sedí za stolem, hlavu podepřenou rukama a pomalu usíná u monitoru. je 10:00 mam za sebouuspesne zavedené nové uživatele systému, schuzku se zástupci manhattan associaties a kolega ( japonec ) stále nezměnil polohu. Ted už spí, jen obcas sebou trhne a klepne prstem do klávesnice. Je 13.30, po obede, videokonference s inženýry z JPN - kolega ( japonec) sedí spolu s dalšími a zuřive debaují v japonštině. Když s emne zeptají na muj názor tak jim řeknu že jsme je v prubehu konference nekolikrát upozpornoval ( anglicky ) že japonsky neumím a jediné čeho jsme docílil že mi přisunuli cca 10cm vysoký stoh papíru - údajně "manuál k sytému" a "souhrn návrhu na zmenu" - samozřejme v japonštině. Konference je kvuli me přerušena a mám dva dny na to abych si zařídil překlad do EN a mohly jsme pokračovat. v 17.30 odcházím domu a kolega ( japonec ) opet sedí u počítače a spí. ( Upozornuji že v čele stolu sedí vedoucí oddelení -japonec - a ten to vse vidí a nijak nezakročí, on sám obča spochrupkává - po třech mesících si stále jeste nezvykl na jiné časové pásmo ).

2) na montážníá halu je třeba dodat vysokozdvižné plošiny. Jsou dva dodavatelé - česká firma a japonská firma. česká firma nabízí plošinu za cca 350tis czk - japonská za 530tis + nutno platit dopravu z JPN ( v plánu je nakoupit 5ks plošin, takže částka za dopravu nezanedbatelná). Bezpečák posuzující obě nabídky ( čech ) zamítne japonskou nabídku, protože JPN plošina postrádá ochanné zábradlí ( je to prposte jen deska co se zvedá do vzduchu, navíc nemá tato plosina ani vlastní pohon, je nutno ji tahat za malým tahačem nebo vysokozdvižným vozíkem, zatímco česká plosina má vlatsní elektoromobil a je plne kompatibilní s vysokozdvižnými vozíky které jsou v areálu používány ). Finální rozhodnutí vedení je že s ekoupí 5plošin z JPN, dva tahače z JPN, a na zakázku se nechá vyrobit dodatečne zábradlí pro plošiny ( v jpn ).
ve výsledku to finančne vyslo na 2,3násobek stejné nabídky od čeksé firmy.

3) Zamestnanci jsou hromadne vybavováni notebooky i přes námitky IT oddelení že je to zbytečná investice, proč by každá učetní a sakldník mela mít NB když stačí workstation za 1/2 ceny.. V podniku se ztrácí cca 10-15Nb mesíčně a až po třech mesících JPN pochopí že češi notebooky neztrácejí ale kradou - vubec nedokázali pochopit že by lidé mohli krást...
( pozn. "v oběhu" bylo stabilne mezi 90-115nb a z toho se cca 10%měsíčně "ztrácelo" ale nikdo za to nebyl potrestán - nechápali smysl "hmotné odpovednosti" protože "..to by přece neudelali- cop by z toho ty lidi meli kdyby je kradli?.."

poslední příklad dávám jen jako usmevnou historku a částečne pro zamyslení nad rozdílností kultur.

Napsal: stř 10.02.2010, 15:19
od Jimmi
Jak tak koukám Idaho, nejvyšší čas přejít na škodofky :D

Idaho píše: ...po třech mesících si stále jeste nezvykl na jiné časové pásmo...
Já pracoval jednom dva měsíce v časovém pásmu +8 (tedy devět hodin od nás) a musím říci, že první měsíc to šlo. Druhý měsíc jsem se začal pravidelně budit ve tři hodiny ráno a to byl konec :?

Napsal: stř 10.02.2010, 20:25
od Tequilla
JJ, japonští manažeři u nás pravidelně byly v práci od rána do večera, ale většinu z té doby stejně prospaly v polohovatelných křeslech :). Prostě jiná nátura :D.

Napsal: stř 10.02.2010, 21:26
od Myfune
Tak jak to tady tak čtu, tak sem asi převlečenej japonec :D Teda ne že by sem tolik v práci spal, ale nazívám toho docela dost a bejt možnost, tak by se tělo určitě nebránilo.