Jak na smyk

cokoliv co Vás zaujalo v kategorii foto a video, jednotlivé vkládejte, více fotek linkujte...
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

tak ono když to dělá někdo často tak už to neulítne :lol: je tam minimální pravděpodobnost protože dotyčnej si nechává rezervu jinak by tohle ani nesvedl ale rozházel by to ve třetí zatáčce....
předjíždění přes odbočovací, pokud se vrátíš zpátky přes přerušovanou, je to to samý jako když se nějakej ivan splete a vrátí se, holt se to dělá a ani si nemyslím že je to zakázaný
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

yokohama: no ja vim, ze kdyz to dela nekdo kdo umi, tak je tam minimalni pravdepodobnost, ale:
1) zodpovednej clovek si to nelajzne ani pres tu minimalni pravdepodobnost
2) vetsinou to spis delaj mladsi kluci, kteri si neco dokazujou

nechci moralizovat, jsem taky chlap, testosteron nekdy premuze i muj rozum a ovlivnuje obcas i moje chovani a jizdu :oops: spis se jen snazim vzit se i do pocitu ty druhy strany - a neni mi to zrovna prijemny...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Yokohama píše: ...předjíždění přes odbočovací, pokud se vrátíš zpátky přes přerušovanou, je to to samý jako když se nějakej ivan splete a vrátí se, holt se to dělá a ani si nemyslím že je to zakázaný...
Odbočovací pruh je k odbočování, také je zpravidla oddělen plnou čárou (jinak to není odbočovací pruh). Většinou lidé, kteří přes něj předjíždí, neberou příliš ohled na předjížděného a neváhají mu udělat myšku či ho pořádně skřípnout. Situace je ztížená tím, že vidím-li v odbočovacím pruhu auto s blinkrem, nemusí mě hned napadnout, že ho za chvíli budu mít deset čísel před čumákem s rozsvícenými brzdovými světly.

Nejhorší situace nastává, když rovný pruh nepokračuje rovně, ale např. se vyhýbá řadě zaparkovaných aut a přechází do pruhu levého, zatímco levý odbočovací zdánlivě pokračuje rovně.

I kdyby to nebylo zakázané, Yokohamo, je to v každém případě prasárna :!:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

to Jimmi : to s tebou souhlásím ale víš co, co není zakázáno je dovoleno :) tak se to myslím říká, však ono je to jasně dáno tím kdy končí přerušovaná čára...pak už jde leda o vysokou rychlost většinou

to biscuit : že někoho omezuje to je pravda ale podívej se oni lidi jsou obecně bezohlední a na cestách se s tím setkáváš myslím pořád, tam si toho všímáš asi dost často a ani to nemusí být o silnejch autech nebo takovejch myškách, on i dědula s žigulem a nebo ženská v nákupní tašce někdy dokážou překvapit, to tak bude co lidi budou žít :wink:
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

yokohama: ja spis myslim, ze to tak bude, co se na to bude takhle pohlizet.

ale jako jo, nikdo nejsme svatej a kazdej kdyz udela neco ne zrovna koser, tak si to oduvodni tim, ze on si to muze dovolit, protoze to ma v ruce, a kdyz to udela druhej, tak je debil ;)

fakt je, ze ja se snazim, i kdyz jedu jako cune, nikoho neomezovat, dopredu blikat, aby bylo videt co chci udelat, a kdyz uz to nekomu nedejbuh soupnu pred auto, nebo ho prasecky predjedu, tak se jako prvni vec hned omlouvam. kdezto devadesat procent dobytku na tebe jeste ukaze prostrednik - to vidim jako nejvetsi problem na silnicich - lidi jsou namistrovany a sprosty.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
cera
Věčnej rejpal
Příspěvky: 745
Registrován: pát 19.02.2010, 01:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cera »

Všechno je ve srovnani, proto nesouhlasim že řidiči v Čechach jsou naminstrovani a sprosti, myslim že ta kultura řizeni tady je na hodně vysoke urovni, samozřejmně v každe staji se najde černa ovce, ale je najdete ji všude (jak spravně podotkl bisquit, nekde je najdete i v sobě)
S čim to srovnavate...s Německem?...tam ti řidiče jsou ohleduplnějši a klidnějši...a chcete stejny pokuty a stejny orgnung jake oni tam maji? Ja ne, mně Česka policije vyhovuje.
Předevčirem jsem pospichal domu, tak mne nafotili vic jak o dvadcet kilaku vyšši rychlost, když mně stražnik zeptal na duvod proč tak rychle jedu tak jsem rovnou řekl že mně zdrželi v prace, a manželka je kvuli tomu nasr...na tak to bylo za 200 bez bodu, pusti vas tak německy policajt... asi ne
V kolonach take, daš blikačku a jestli tě nepusti prvni auto tak druhe, jestli ne druhe tak třeti určitě, jestli jede policejni auto nebo sanitka, tak i ten nejdražši bourak vjede na chodnik, jenom aby jemu uvolnil cestu...my to bereme jako samozřejmost, tak to ma bejt, a vstekame se když nějaka svině nas řizne, nebo naopak, jede s zhigulikem posledni cestu na hřbitov...no a co, prostě ho předjedeš když nastane přiležitost a jeto,
Pravidla jednoducha,
1. davej pozor na každe auto i když maš hlavni a jseš v pravu, řešit opravu, pojištovnu, amortizace se nikomu z nas nechce
2. V "kriticke dny" patek a ponděli, davej bacha ještě vic a bude ti hej
3. NIKDY nikam nepospichej...i když vim že čas od času je to složite...prostě počkaji...

Dělal jsem řidiče par let v Moskvě, no koment...jediny přiklad, zastavuju u přechodu pro chodce a pouštim lidi co tam stoji aby přešli, naproti mně jedouci auta nezastavujou i když vidi, že jsem zastavil u přechodu, vzadu ihned ozyvase trouběni, lidi na chodniku na mně koukaji jako na debila a mavaji at jedu dal...počkaji se, když tich aut bude min a pak rychle přeběhnou...kultura řizeni... :?
7g, ZZ231
černa
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Proto mají ostatně v Rusku dva typy zelené pro chodce: Když jenom bliká, znamená to, že přecházet sice můžu, ale kdykoli někdo pojede, má přednost a přejede mě. Plná zelená pak znamená, že auta mají doopravdy červenou.


2 Yokohama: Když jedu přiměřenou rychlostí po městě a ten co jede původně za mnou mi přes odbočovací pruh hodí myšku tak, že mě natlačí na zaparkovaná auta, nehodlám řešit, jestli to náhodou někde je explicitně zakázané. Jinak odbočovací pruhy jsou vždycky přes plnou čáru, o těch mluvím.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

Jimmi píše: 2 Yokohama: Když jedu přiměřenou rychlostí po městě a ten co jede původně za mnou mi přes odbočovací pruh hodí myšku tak, že mě natlačí na zaparkovaná auta, nehodlám řešit, jestli to náhodou někde je explicitně zakázané. Jinak odbočovací pruhy jsou vždycky přes plnou čáru, o těch mluvím.
zakázané to je, nikdo nesmí ohrožovat účastníky provozu ne :) ale tohle se právě na cestách neřeší, jen měří rychlost jestli si jel 50 nebo 56 km/h :lol: jinak odbočovací pruh vždy začíná přerušovanou a na konci je plná, nebo pak myslíme každej něco jinýho...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

To souhlasím, že policie řeší píčoviny, místo aby na kritickém místě stála s videokamerou a myškařům hned trhala řidičáky.

Jinak většina pruhů - ano - začíná přerušovanou čarou, pak jsou odbočovací šipky - tady se slušný řidič snaží zařadit, ten neslušný šlápne na plyn a už přes plnou čáru se snaží předjet alespoň tři auta, aby na té příští červené mohl stát na o něco dříve.....
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

Podle mě by stálo za to, se v tom německu aspon poučit, co se týká kvality silnic a značení, dodržování předpisů. A i kontroly! Deutsche Polizei používá lidi v civilu, různý auta včetně kupé a kabrioletů :D (u nás jediný typ passatu, možná jeste mondeo.. :? )
A žádný úplatky, žádný slitování :D http://www.novinky.cz/koktejl/199100-ne ... azenu.html :D

Od Ruska jsme se učili dost dlouho :D a stejnak jsme geneticky uz možná dávno blíž germánům než východním slovanům.. :D Also Ordnung muss sein!! :D

(s testosteronem je potřeba jít na střelnici, závodní okruh apod. - na veřejný komunikace to nepatří)
Odpovědět

Zpět na „Fotky + videa ostatní“