PUR silentbloky Prothan

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Kysi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: sob 26.05.2007, 18:03
Bydliště: Jesenicko - většinou však Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kysi »

Kubrt píše:My dva mame trochu jiny nez ma Stefan. Melo by ti to sednout hnedka :wink:
A ses si jisty? Vypadaji totiz uplne stejne :)
Celica 2.0 GT 97' ST202 [3S-GE] (125kW/170HP)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Je si jistý. :) ty a Kubrt máš původní z Usa,z kterých jsem udělal kopie,kdežto Štefan má lite na zakázku tady u nás s vyšší tvrdosti (pur má v sobě víc plniva). Už jsou tak tvrdé že se dají soustružit. :) Ty pouzdra jsem jim dával já,a jak jsem nad tím tak přemýšlel tak jsem já ten kdo to zblbnul.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Kysi píše:Pockat pockat, chcete rict ze kdyz vymenite ty puvodni velke silace v ramenech, je treba do nich jeste extra soustruzit nejake pouzdra na osazeni do napravnice? Ja jen ze me to ceka taky, mam presne ty same silenty, ale tahle zrada me nenapadla...
Vysustruzit dva puzdra nieje vobec problem, ovsem ak poznas nejakeho sustruznika, v mojom okoli su hned 4. Kamarat mi dal material, ze vraj nejaka poriadna ocel, on ma tiez sustruh ale nama cas, takze som isiel za druhym a ten zobral 4 eura myslim ze nic strasne :)

Ale ako citam ty nemusis nic dorabat ...
Uživatelský avatar
czmk5
Manager Týmu
Příspěvky: 334
Registrován: čtv 08.11.2007, 00:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czmk5 »

Lidičky a jste už někdo zchopen uděla aj siláče do sska?
Toyota Celica 2.0 GT, T20, 1994
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Ss neni myslim jen o silacich ale i o kloubech a to asi je ta sranda co je na tom na prd. Ono silace udelat asi tezky neni ale jak vymenit a udelat ony klouby? Delat to jen castecne asi nema smysl.

Takze jednoduse, pokud jsi schopen vymenit vsechny klouby pak je vyroba silacu to nejmensi.

Obrázek

Obrázek
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

kua ze tie ramena nespravili tak, aby sa tie klby dali krasne vymenit... trebars jak na riadeni...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Kubrt píše:Ss neni myslim jen o silacich ale i o kloubech a to asi je ta sranda co je na tom na prd. Ono silace udelat asi tezky neni ale jak vymenit a udelat ony klouby? Delat to jen castecne asi nema smysl.

Takze jednoduse, pokud jsi schopen vymenit vsechny klouby pak je vyroba silacu to nejmensi.

Obrázek

Obrázek
Toto asi nieje tvoja naprava, alebo si si implantoval SS ?
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Tohle jsou fotky bývalé Celicy od Raimoka on tohle nafotil když dělal repas auta.Ty ramena a celý repas nápravy na SS stojí kopec peněz probíralo se to tady mockrát někdo je spokojenej s repasí někdo jako já po 5 tisících km jsem skonstatoval že repas nebyl optimálním rešenímu.Repas nápravy z nových dílů Toyota vyjde do 35-50 tisíc se vším všudy včetne silentbloků z USA atd. atd. i s prací proto i ten rozstřel.Tohle co je nafoceno jsou základní díly SS nápravy které jsou nejnákladnější.Určitě je dobré současně rešit klouby řízení, tyčky stabilisátoru v Toyotě za ní chtěli 3500 Kč.....no coment.Plus pak přijdeš na to že potřebuješ i nové tlumiče...
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

jj je to Raimokova jen sem prepostnul fotky pro ilustratione. Ja mam MP a jsem spokojenej.

Kdyz jsem si pocital kolik by me to stalo prehodit a udelat jako novy zastavil jsem se na 100 tyckach a ty se daji na aute utratit lip. POkud uz to ma nekdo v aute je Dokyho 50 tycek hodne realnejch jestli clovek nejde cestou At to nejak vydrzi.

Pokud to vemu takhle tak si myslim ze poradnej podvozek na MP a poradne udelany MP je pro bezny jezdeni a sem tam blbosti hodne dostacujici.
Kdyz bych vybiral Celdu dneska a mela by mit ucel beznyho jezdeni a ne zadnej vrch nebo treba co jezdi Jama tak bych se SS vyhnul obloukem.
Beznemu vylitavaci to muze byt jedno ten koupi a dulezity ze ted zatim nic neklepe.

Ja jsem kazdopadne rad ze SS nemam. :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Přesně jak jsi to napsal SS náprava je u tohoto auta vyslověně požíračem investice jak v GT4 tak i do GT s SS nápravou a to vím že 50 tisíc je suma úplně reálná bez přehánění okusil jsem to částečně :-)....Prosto McPearson pro běžné auto s normálním výkonem je absolutně spotřebitelsky výhodnější stran oprav.A silentbloky jsou jen jednou ze součástí podvozku a určitě v celém kontektu generálky jsou nutné k celkovému projevu auta a jeho jízním vlastnostem .Poovažuju na zničeném podvozku SS nebo McPearson výněnu jen silentbloků za vyhazování peněz a opačně jabysmet.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

No ja jsem rad ze mam ss, jsem rad ze jsem ho dokazal sehnat a na ty nove dily nejak nasetrim. Mam trochu jine plany s celicou. Treba v anglii co jsem se dival tak to nejvic problemove rameno stoji nejakych 7k, tzn o 2 tisice min, kdyz vezmete pravou a levou stranu hned je usetreno 4k. je to jen na nas jestli koupime predrazene dily z toyo tady nebo si to poresime jinde, kdyby byla nejaka hromadna objednavka myslim ze by se na tom dalo dost usetrit. Dokonce bych rekl ze vyjdde levneji tam pro to zaletet. Celica stala nova 6g kolem milionu, takze ty dily na to auto jsou cenove primo umerne, kdyz si koupite auto dnes za milion, tak ty dily taky budou stat jine penize nez na fabku. Kdyz zrepasujete ten podvozek z original dulu toyo tak proste by mel zase tech 150 000km vydrzet bez jedineho zasahu, a to je dost najetych km :)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

zkuste poptat i originalniautodily.cz , schvalne jaky je rozdil proti cene toyoty a nim , me proti cene v toyote 5400 se dostali se slevou pro TF pod 4tisice :wink: tak zkuste ty ramena - treba nebude potreba ani litat na vylet :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

No ja jsem delal komplet podvozek na MP a zastavil jsem se na castce 55000,- bez prace, pac jsem si delal co nejvic sam, ale i tak je potreba pricist kolem 10 tisic , geoska a veci co jsem sam nemohl udelat doma, nalisovat loziska a tak. Komplet podvozkem myslim loziska,silace,tlumice,blbosti co tam jsou a kterych se to tyka. je to i o vyberu dilu, nejlevnejsi neni nejlepsi. Brzdy repase jsou kategorie sama o sobe :-)
Jedna vec je jak nakousl Doky dat dohromady SS ale pokud uz to dam dohromady nemuzu tam nechat rachotici nebo umirajici zbytek.
Repasovat nebo menit SS ma smysl pouze jako komlet podvozek. To znamena i zadek a tak, nema smysl mit super predek se skakajicim zadkem. NO a kdyz se to vsehcno udela poradne tak pak jak pise Tomas to bude na 200tkm.

Sam jsem to pocitil na MP kdyz jsem udelal vsechno a zustali originalni silace. Obava o dily ktery jsem uz vymenil me donutila to dotahnout dokonce. V mojem pripade si myslim, ze se investice vrati v podobe dobre postavenyho a nalazenyho MP, ktere a ted budu hodne drzej se vyrovna rozhrkanymu, nebo castecne udelanymu SS. Vzdycky je nejslabsi clanek slabinou celku. A docela by me nasralo kdyby se neco stalo nove komponentne jen proto, ze jsem cekal az se neco ozve a nebo si rekl nebo nechal nakecat ze to jeste vydrzi.

Takze pokud to nekdo mysli vazne a bude to chtit delat jedine komplet jinak jsou to opravdu vyhozeny penize. Pokud chci vyuzit potencial SS tak jak kdyz byl novej je to opravdu s cenou uplne nekde jinde.
Z tohodle pohledu jsem opravdu rad ze tam nemam SS ta castka by byla nekde jinde takze jsem si mohl dovolit uplne jiny veci na aute.
Pokud bych sel po aute na renovaci a komplet rozdelat a udelat pujdu urcite po SS.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Kubi myslím že líp bych to neuměl napsat :lol:

A ten podvozek v SS kompletní opravě jen na Kaybách tlumičích je už u mně konečně realitou ale bez PUR siláčů zvládl jsem to na klasice s tím že motor je uložen na dělaných PUR silentblocích.Zadní náprava taky po opravě.Po přeložení SS do GT4 použiju PUR na celej rozsah podvozku.Jen pak to má smysl.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

pur silentbloky prothan

Příspěvek od Pavel Liška »

Loni jsem měnil celý předek co se týká silentbloků a stačilo jedno večí přibrždění motorem a už to tak dobře nedrží.Něco podobného se mě stalo po TK,jak tam cloumají s přední nápravou,začalo to plavat a proto jsem měnil siletbloky za polyreutan.Nevím čím to je jestli je 7 tak háklivá nebo je to v materiálu,ale fakt je,že po výměně za polyreutan jsem neřídil nic lepšího.Audi TT R,které má o 150 ps. víc jsem tak vyprášil,že ani po druhém vybídnutí ať mě předjede,poslušně jel za mnou,než jsem odbočil a to je místní zbohatlík,který cestu zná dobře jako všichni co marně čekáme než nám ji opraví.
Odpovědět

Zpět na „Celica“