Potrebuju poradit

vše o tuningu na vozech Toyota
Sp4rc0
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15.12.2009, 19:03

Příspěvek od Sp4rc0 »

Toro: Je mi 16, a jaký skušenosti máš na mysli?
libor12: za prvé kdo tady chce za 2000,- 50koní? a za druhé jak muzes soudit motor kdyz si ho nevidel stavet, nevis jak je delanej, vis jen pulku z toho co tam jak je..
To fotoalbum neni zdaleka hotový ale dal sem na konec fotku z grafu na brzdě.. http://sp4rc0.rajce.idnes.cz/Serie/ A jestly to není videt je tam 89,24PS..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No tak to jsi ještě o rok mladší jak můj syn. Také se s ním dennodenně o něčem přu. :D těch motorů jsem za 8let udělal víc jak 60ks. Znám ho do posledního atomu. Mám kompletní výkresové dokumentace,co,kde kam a jak. Ten 183hp jsem stavěl 2roky a je to strop toho motoru. Víc z něj prostě nedostanes. Existoval jeden měl naměřeno 185 ale jen jednou pak už jen 181. Přesto to bylo uznané. O to nejde. Nemusel jsem být u skládání motoru abych věděl čeho všeho jsi mohl dosáhnout. Úplně zbytečně leštite a zvětšujete kanály ojnice a spoustu dalších úprav bez efektu nebo téměř neměřítelneho. Ten výkon byl na kolech nebo motoru. Nebo byl změřen výkon na kolech a připočtena ztráta ve výši 20%? Jestli na kolech tak si ten údaj přepočti s max 8%ztrátou a máš skutečný výkon motoru. Po všech těch hodinách práce tě ta corolla pojede v sérii to je jediný skutečný fakt.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

kvalitní diskuze, člověk se i trochu pobavil co jen pravda :lol:
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

Tak to je počteníčko,....hold z prosby o radu žačal utok na Libora,...no nic kašlete na to evidentně nechápe že to nemá sebemenší efkt zvyšovat výkon u motoru který si to nezslouží, ale k tomu dospěje,...taky jsem kdysi chtěl v mém prvním autě Fiat Punto zvyšovat výkon 1.1ky naštěstí pro nedostatek peněz se tak nestalo :oops: :lol: :lol:
Tím si hold musí každý projít sám,.... :wink:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Sp4rc0
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15.12.2009, 19:03

Příspěvek od Sp4rc0 »

Já na nikoho neútočím jen nechápu jak někdo může soudit motor když o něm nic neví.. :roll:
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ale zrejme vie, aky je to motor a ake su jeho moznosti. a ked precital to co si napisal, co pise kazdy tuzing casak, ze co sa da so 136tkovym motorom spravit len reagoval, ze cesta na zvysenie vykonu 136koveho motoru je klukatejsia a vedie inou trasou.
podla mna to nebolo ani sudenie, len konstatovanie. :wink:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Sp4rc0
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15.12.2009, 19:03

Příspěvek od Sp4rc0 »

gabko24 píše:ale zrejme vie, aky je to motor a ake su jeho moznosti. a ked precital to co si napisal, co pise kazdy tuzing casak, ze co sa da so 136tkovym motorom spravit len reagoval, ze cesta na zvysenie vykonu 136koveho motoru je klukatejsia a vedie inou trasou.
podla mna to nebolo ani sudenie, len konstatovanie. :wink:
No tak asi neví jaký sou možnosti motoru když píše že nemá ani 85HP a přitom ma 90..
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

to ze nema ani 85ps bolo zrejme na reakcia na tie texty z "casakov" a blaboly o lestenych kanalikoch... :-)
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

zde je nazorně dany příklad jak se vzduch chová,tzv uprava sacího kanalu povrchem golfoveho míčku http://img379.imageshack.us/img379/8810/micekgq4.jpg pouzivam ruznou upravu povrchu sten kanalu k dosazeni tenci anebo silnejsi mezni turbulentni vrstvy v podstate k regulaci šířky anebo tvaru toho středního "proudu" vzduchu (anebo směsi, kterou tim drzim od stěn kanalu). V podstate tou tloustkou mezni turbuletni vrstvy ty kanaly rozsirim, zuzim anebo zmenim jejich tvar k dosazeni vyssi anebo nizsi rychlosti toho stredniho proudu. Temer zrcadlovy povrch pouzivam jen v oblasti prechodu do sedel ventilu, kde tak "roztáhnu" ten střední proud az k hraně hlav ventilu a někdy v samotných spalovacich komorách (tam se to ale stejne drive anebo pozdeji zanese karbonem). a s tim zrcadlovym leskem to ale nijak nepřehaním...
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Sp4rc0
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15.12.2009, 19:03

Příspěvek od Sp4rc0 »

libor12: Docela zajímavá technologie to vidím poprvé :idea: ..
Máš nekde na webu fotky tvých prací? rád bych se podíval..
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

toto si precitaj, jeden z projektov:
http://jdm-club.tuned-cars.cz/phpBB3/vi ... 45&start=0
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Sp4rc0 píše:libor12: Docela zajímavá technologie to vidím poprvé :idea: ..
Máš nekde na webu fotky tvých prací? rád bych se podíval..
toho jsi ještě neviděl. :) fotky jsou jen na jdm a co najdeš tady a jsou jen na přání majitele auta. Taky si nefotíš práci kterou děláš denně. Proto říkám že až do hlavy investujes 100-500hodin práce tak každá setina milimetru kterou budeš muset ubrat kvůli třeba fouklemu těsnění(a že při dynamické kompresi 13:1 to není nijak zvláštní jev) budeš cítit v prstech jak to bolelo. A vy je hned snižujete o milimetry. To samé ojnice. Lešti se po vyvážení -/+1gram proto aby se zacelily povrchové trhliny,potom je vzít na balotinu aby se vylestěny povrch zdrsnil a kvůli chlazení na povrchu držel olej. Investujete práci a čas naprosto bez efektu a skutečná úprava a navýšení výkonu je úplně někde jinde. A při 180hp si nech o životnosti celou sezónu akorát zdát. Ten motor vydrží cca 50hodin při investici 200000kč. Je to nákladný koníček a budeš si muset určit priority co vůbec od motoru očekávat.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

né nadarmo se říká, že nejhorší investice jsou do ženskejch a do aut :lol:
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Sp4rc0
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15.12.2009, 19:03

Příspěvek od Sp4rc0 »

Toro píše:né nadarmo se říká, že nejhorší investice jsou do ženskejch a do aut :lol:
To jo no :lol:
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Ahoj trochu se postavím na Tvoji obranu Sp4rcO zkus si pročíst co dělal Libor s mojím autem pak co dělá se svým pak co se děje ze starým motorem TA22 atd. atd..Nikdo fakt nikdo tě tady nebude urážet je to jen o usměrnění.Víš někdy když napíšou kluci Tvého věku přízpěvek možná jsme již unaveni z neustálého vysvětlování atd.Vypadá že jsi fanda já osobně mám z toho radost a pokuď to budeš mínit dále s Toyotami a i jinými auty dobře tak sám přijdeš že nejdůležitější na jakékoliv úpravě když chceš výkon je začít na motoru který má na to potenciál vše ostatní je premíra pěněz.Jako jeden z mála respektivě jediný v ČR jsem projekt přestavby motoru typu 3SGE na 3SGTE od návrhu až po finální stavbu s tím že auto jezdí dotáhl do konce nejsem technik jen fandy který vyrostl u táty v gartáži a pár let jsem dělal lékaře jezdcům rally no a něco se na mně nalepilo a to že mi auto je díky Liborovi s tím že motor má vskutnu ,,nereální" výkon :)na předek.Neurážej se , umění je poslouchat ne naježit se a pokuď budeš mí zájem určitě se dozvíš informace.Do tohto motoru nesyp peníze.Je to neúčelná investice nech si ho jako nákupní tašku já mám na to Focus:-).

P.S. Libor fakt ví o čem píše a nelhal ti, věř mi já si to ověřil předtím když jsem mu svěřil motor.
Nějaké ty auta doma jsou.
Odpovědět

Zpět na „Tuning“