Mlhovky

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Uživatelský avatar
Point
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 27.03.2007, 12:24
Bydliště: Praha

Mlhovky

Příspěvek od Point »

Cau mam malej problemek s mlhovkama. Porad mi praskaj zarovicky vymenim za novy svitim cca hod a prask prask. Nevite cim by to mohlo bejt ?? uz mi to sejri
Toyota Carina 1.6 16v 85 kw
Volvo V40 1.8 16v 85kw
Subaru Impresa 2.0 T 160kw
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Vyndej žárovku,zapni mlhovky,vem si multimetr a koukej kolik naměříš,zkusil bych třeba nastartovat jestli se nezvýší napětí třeba. Ale ještě předtím bych asi prošel kabeláž k těm mlhovkám,jestli někde není zkrat.
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Point
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 27.03.2007, 12:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Point »

okey dik vyzkousim a nevis kolik bych tam tak mel ale namerit ?? kabelaz jo Okey to sem uz kontroloval
Toyota Carina 1.6 16v 85 kw
Volvo V40 1.8 16v 85kw
Subaru Impresa 2.0 T 160kw
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Point píše:okey dik vyzkousim a nevis kolik bych tam tak mel ale namerit ?? kabelaz jo Okey to sem uz kontroloval
No rozhodně kolem 12V ale kolik amper to nevím. Jakou máš pojistku na ty mlhovky?
Toyota Carina E 2.0 GLI
Uživatelský avatar
Point
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 27.03.2007, 12:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Point »

ty jo pojistku nevim jen sem je vsechny zkontroloval ale ktera je na mlhovky sem nezjistoval. a jaka tam ma kdyztek bejt ??
Toyota Carina 1.6 16v 85 kw
Volvo V40 1.8 16v 85kw
Subaru Impresa 2.0 T 160kw
Floki
Věčnej rejpal
Příspěvky: 761
Registrován: pon 26.06.2006, 17:27
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Floki »

Point píše:ty jo pojistku nevim jen sem je vsechny zkontroloval ale ktera je na mlhovky sem nezjistoval. a jaka tam ma kdyztek bejt ??
To z hlavy nevím,ale máš to na tom krytu pojistek napsany
Toyota Carina E 2.0 GLI
pepa559
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 13.10.2008, 12:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od pepa559 »

Floki píše:
Point píše:okey dik vyzkousim a nevis kolik bych tam tak mel ale namerit ?? kabelaz jo Okey to sem uz kontroloval
No rozhodně kolem 12V ale kolik amper to nevím. Jakou máš pojistku na ty mlhovky?
Floki, mel by tam namerit kolem 14 Voltu a napeti by nemelo moc kolisat. Amperu nameri podle toho, jak silna je zarovka - u mlhovky 35 W, 12 V nameri 35/12, tedy 3 A. Pokud zarovku vytahne a bude merit bez ni, pak samozrejme nameri takovy proud, jaky snese pojistka (bud auta nebo multimetru).
Pokud praska zarovka, muze to byt treba proto, ze je to smejd a mlhovka za jizdy vibruje.
Mihaalskej
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 14.09.2009, 11:09
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Mlhovky

Příspěvek od Mihaalskej »

Zdravím, taky mám malej problémek s mlhovkama, akorát trosku jinýho typu. Svítily by v pohodě, jen je problém v tom, že je tam nemůžu dostat. Moje "Kačenka" byla totiž bouraná a při havárii sem přišel o jeden ten plíšek pod mlhovku a vrakáč na toyotu mám celkem z ruky, páč sem z Pardubic. Nemá doma někdo jeden navíc za rozumnou cenu?
Toyota Carina E 1.6EFi 4A-FE 85kw 93' sedan
ToyotaCaldinaNZ
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05.07.2015, 09:06

Re: Mlhovky

Příspěvek od ToyotaCaldinaNZ »

Zdravím ve spolek.
Kdyby to nebylo akutní, tak se tak blbě fakt neptám a kupovat manuál si nechci. Jak se dají bez problému vyměnit žárovky v mlhovkách aniž bych musel sundat celý nárazník? Když sundám kryt zpod motoru, tak ruku tam dám, ale přístup šíleně špatný, ani nevím zda bych vytáhl žárovku.Z přední strany jsou dva šroubky, které když se vyšroubují,tak není co řešit jenže jeden je schovaný pod mlhovkou (nechápu jak jej tam namontovali) ,vidím jej, ale žádný klíč tam rozhodně nedostanu. Mlhovky z Caldiny jsem nikdy vevnitř neviděl, tak bych tam nerad něco zlomil kdybych se tam vloupal zespoda. Prošel jsem si pár auty kde byla vždy nějaká finta na výměnu nějakých žárovek, ale Toyotu mám prvně. Děkuji za rady Caldina 2.0 1993
https://goo.gl/photos/3JuGgzBUZSSZDyxK8
Toyota Caldina 1993 2.0 ,automat
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Mlhovky

Příspěvek od jarson »

staci vybrat len 1 sroub. Potom to vytiahnes. Drzi to uz len na takych stiftoch. Chce to trochu silnejsie zatiahnut,ale s citom, aby si nieco neulomil. Ostane ti to visiet na kabloch, rozpojis konektor a mas ju. Ziarovku potom normalne vymenis a horovo. Ako von,tak aj naspat. Hlavne su daj pozor aby ti nespadla alebo aby si s nou niekbe neudrel. Mne jedna vypadla z ruky ked som ju fotil pre niekoho tu z fora lebo ju chcel kupit -sklo kaput. Druhou som len klepol nechtiac o naraznik a ulomila sa mi taka vnutorna clona co je pred ziarovkou-smola.Sice som ju nalepil naspat,ale po vyparoch z lepidla sa vytvoril vnutri na skle biely povlak a je to v prdeli. Takze na taketo veci bacha, inak bez problemov operacia na 5-10 minut.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
ToyotaCaldinaNZ
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05.07.2015, 09:06

Re: Mlhovky

Příspěvek od ToyotaCaldinaNZ »

Když ten jeden povolím co jde v pohodě zepředu , pak se to lehce dá jakoby odklopit a pohybovat jakoby doleva a doprava a zároveň dopředu dozadu, drží to na druhé straně, tak jakoby pohyb dveří bych to popsal nejlépe.Cloumal jsem do všech stran, ale byl jsem opatrnější abych právě něco neurval. No zkusím nový pokus silněji.Díky.
7.7.2015 několik obav o zlomení nějaké packy aneb co nezmůže velká síla, zmůže ještě větší síla a mlhovka byla pokořena
Toyota Caldina 1993 2.0 ,automat
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovky

Příspěvek od Stan »

Gratulace! Jinak bacha, já když dával stříkat roh nárazníku, tak se lakošovi při demontáži mlhovky fakt povedlo kus mlhovky ulomit. Ten "šteft" co trčí z paraboly a je zacvaklej v držáku mlhovky prostě vytrhl. Hlavně mě nasralo, že mlhovku pak jen dal zpátky. Poznal jsem to, až se mlhovka začla rosit a plnit vodou. Přitom to stačilo vzít pájkou. Od té doby tyhle štefty mažu o 106, aby pak šly snadněj vytyhovat.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Carina“